مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1912 -تاریخ انتشار : جمعه 13 دی 1392 -ساعت : 14:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازسازی عتبات عالیات؛ رزمایش ولایتمداری از اهالی ولایتمدار مازندران/ فرهنگ شهادت پشتوانه عظیم دیپلماسی دولت یازدهم

اختصاصی/ در گفتگو با آیت الله طبرسی رئیس هیات امنا ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان مازندران مطرح شد؛

بازسازی عتبات عالیات؛ رزمایش ولایتمداری از اهالی ولایتمدار مازندران/ فرهنگ شهادت پشتوانه عظیم دیپلماسی دولت یازدهم

اختصاصی مازند شورا: تمام حیثیت و هویت ما در گرو احیای فرهنگ مترقی و نورانی اهل بیت(ع) است./ آنچه که موجب شده دیپلماسی ما در عرصه بین المللی عزت مندانه از دستاوردهای علمی جوانان ما دفاع کند پشتوانه عظیم دفاع مقدس و شهدای ماست.

اختصاصی مازند شورا: بازسازی عتبات عالیات اگرچه ریشه‌ای تاریخی دارد اما به شکل سازمان یافته آن در استان مازندران سابقه‌ای 10 ساله دارد. لذا روند نقش مازندران در بازسازی عتبات عالیات به نحوی بوده است که به گفته مسئولین مازندران جزء پنج استان برتر در امر بازسازی عتبات عالیات است.

لذا در نشستی تخصصی- راهبردی نقش مازندران در بازسازی عتبات عالیات با حضور اعضا این ستاد در مازندران مورد بررسی قرار گرفت.

آیت الله طبرسی به عنوان رئیس هیات امنا ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان مازندران در میان اعضا این ستاد در مازندران که سردبیر پایگاه خبری مازند شورا نیز در آن حضور داشت اظهار داشت:

فرهنگ شهادت پشتوانه عظیم دیپلماسی دولت یازدهم

تمام حیثیت و هویت ما در گرو احیای فرهنگ مترقی و نورانی اهل بیت(ع) است. لذا از همه مسئولان ولایت مدار استان، و در راس آن استاندار جهادی جناب دکتر ربیع فلاح می‌خواهم که بر اساس تکلیف دینی و ملی با تمام قوا در امر بازسازی عتبات عالیات تلاش نمایند.

آیت الله طبرسی ضمن موفق خواندن دیپلماسی دولت تدبیر و امید افزود: آنچه که موجب شده دیپلماسی ما در عرصه بین المللی عزت مندانه از دستاوردهای علمی جوانان ما دفاع کند پشتوانه عظیم دفاع مقدس و شهدای ماست و این فرهنگ شهادت و دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا و ذلت ناپذیری آن است. پس عزت و شرف ما در خدمت به فرهنگ نورانی اهل بیت (ع) و  ورود تمام قد به بحث بازسازی عتبات عالیات و در راس کربلای معلی است.

بازسازی عتبات عالیات؛ رزمایش ولایتمداری از اهالی ولایتمدار مازندران

رئیس هیات امنا ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان مازندران خطاب به غلامرضا رمضانی پور مشاور فرهنگی- پژوهشی این ستاد افزود: کار پژوهشی شما و مجموعه فعالیت‌های جناب آقای اصغری در ستاد بازسازی عتبات عالیات در راستای بسیج افکار عمومی شیعیان و زمینه سازی برای بروز عواطف پاک شیعیان به اهل بیت(ع) یعنی همان  ادامه راه شهدای در دفاع مقدس است.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران ادامه داد: ظاهر فعالیت ستاد حرکتی عمرانی، اما یک روح فرهنگ ساز در ذات و متن فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات نهفته است. و این جمع آوری کمک‌های مردمی یعنی برگزاری یک رزمایش ولایتمداری از اهالی ولایتمدار مازندران در حوزه احیای فرهنگ نورانی اهل بیت عصمت(ع) است.

آیت الله طبرسی ادامه داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات در مازندران ضمن موفق بودن در عرصه کمک‌های مالی و عمرانی توانست با همکاری یک چهره فرهیخته دانشگاهی مازندران، برای نخستین بار در کشور موفق به تئوریزه نمودن دکترین «ستاد بازسازی عتبات عالیات» شود که حرکت قابل تقدیر است، تئوریزه نمودن دکترین ستاد بازسازی عتبات عالیات در واقع از خدمات و زحمات فعالین عرصه بازسازی در مقابل شبهه افکنان دفاع خواهد نمود.

اما اقدام والاتری که در ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران نسبت به سایر استان‌ها صورت گرفته است کار دانش بنیانی است که در قالب کتاب واکاوی «نقش مازندران در فرآیند هندسی تاسیس نخستین تمدن شهرهای دانش بنیان شیعی در عتبات» یعنی مانایی فرهنگ و احیای هویت اسلامی- ایرانی مازندران. و انشاء الله این کتاب کاری ماندگار برای فرهنگ مازندران و سند ولایتمداری برای مولف آن است.

آنچه که ساختار و نقشه راه ترسیمی از سوی مولف در این کتاب به ذهن خواننده متبادر می‌نماید این است که هویت یک ملت با فرهنگش تعریف می‌شود. ملت بیگانه از هویت و فرهنگ خودی، کشوری از پیش باخته در عرصه بین المللی است که همواره تاریخ دست‌هایش را به نشانه تسلیم بالا می‌برد.

نکته مهم در این کتاب؛ اصرار هوشمندانه جناب «رمضانی پور» در افزودن قید «فرهنگی» در تئوریزه کردن دکترین «ستاد بازسازی عتبات عالیات» و ظهور عنوان نوین «ستاد فرهنگی بازسازی عتبات عالیات» دقیقا همان افق و چشم انداز مورد انتظار رهبری فرزانه انقلاب و منویات معظم له در استراتژی تاسیس این ستاد می‌باشد.

نقش بی‌بدیل صدا و سیما در بازسازی ستاد عتبات عالیات

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به فرهنگی بودن اقدام ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: به فرموده امام راحل عظیم الشان  صدا و سیما دانشگاهی ملی محسوب شده که ضمن مدیریت افکار عمومی در جهت تعالی معنوی، وظیفه تقابل با امواج امپریالیسم رسانه‌ای غرب را در حمله به مرزهای عقیدتی نظام ولایی ایران به عهده دارد. رسانه ملی به عنوان قدرت نرم افزاری نظام می‌تواند نقشی بی‌بدیل را در حماسه بازسازی عتبات عالیات خلق نماید. فرصتی معنوی و نورانی که برای اولین و شاید آخرین بار برای ایران اسلامی و مازندران ولایتمدار پیش آمده است. با درایت و هوشمندی که در مدیر کل محترم صدا و سیمای استان برادر ارجمند جناب حمیدی سراغ دارم مطمئنم که ایشان به قدرت نرم و تاثیر شگرف و توان بالای دفاعی فرهنگ مترقی اهل بیت(ع) در برابر هجمه‌های دشمنان واقفند و با کار رسانه‌ای حرفه‌ای این حماسه بازسازی را تبدیل به امواج نورانی در جهت مدیریت افکار عمومی جوان استان در نیل به اندیشه‌های مترقی اهل بیت(ع) می‌نمایند.

رنسانس فرهنگی در جهان اسلام با سبک زندگی اسلامی

امام جمعه محترم مرکز مازندران افزود: اینجانب به فرهیختگان دانشگاهی و فضلای حوزوی در پرداختن به مبحث جنبش نرم افزاری و تولید علم توصیه‌ای مجدّانه دارم و اینکه از فرصت انقلاب اسلامی در جهت تحقق رنسانس فرهنگی در جهان اسلام بهره بگیرند. انتظار می‌رود که کدهای علمی القائی از سوی رهبری فرزانه انقلاب همانند «سبک زندگی اسلامی» با اهتمام و حساسیت بیشتری پردازش و اندیشه پروری شود.

بیاد داشته باشیم که حُکمای الهی فرمودند جسم انسان فانی، اما حقیقت نفس ناطقه او که مادی نیست تا ابد باقی است و عقل عاقل اقتضا می‌کند که انسان برای حیات ابد خویش قدم بردارد و خدمت به اهل بیت عصمت (ع) مقوله‌ای است که هیچگاه در عالم فانی نمی‌شود. و از آثار ما تاخُّری است که بعد حیات مادی بهشت ساز است.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ستاد بازسازی عتبات ع - مازندران - آیت الله طبرسی - ربیع فلاح - سردار شاهچراغی - غلامرضا رمضانی پور - محمد حسن اصغری - رحمت عزیزی - طاهایی - مازند شورا - -

نظر شما در مورد : بازسازی عتبات عالیات؛ رزمایش ولایتمداری از اهالی ولایتمدار مازندران/ فرهنگ شهادت پشتوانه عظیم دیپلماسی...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها