مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا پس از تعطیلات نوروز

تاریخ انتشار : دوشنبه 14 فروردین 1396 - ساعت : 18:50

کد مطلب: 19203 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا پس از تعطیلات نوروز

مازندشورا: در اولین روز پس از تعطیلات نوروز گروه اجتماعی ایسنا اخباری را روی خروجی خود منتشر کرد که خبرهای «وقت اضافه برای اعلام گزارش ملی حادثه پلاسکو»،«مخالفت مجدد فرمانداری تهران با افزایش نرخ کرایه‌ها»،«شناسایی ۷۸۰ نوزاد و کودک مسموم‌شده با موادمخدر» و... از مهمترین آنها بود.

مازندشورا:به گزارش ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز بیش از 50 خبر را در سرویس های مختلف خبری خود (جامعه شهری، سلامت، خانواده، آموزش و پرورش، محیط زیست و حوادث انتظامی) منتشر کرد که برخی از  مهمترین آنها به صورت خلاصه به همراه لینک در پی می‌آید:

سرویس حوادث ـ انتظامی ایسنا امروز گزارشی با عنوان وقت اضافه برای اعلام گزارش ملی حادثه پلاسکو ،برروی خروجی خود قرار داد که به این موضوع اشاره دارد که یازدهم فروردین ماه امسال مهلت رییس جمهوری به هیات ویژه رسیدگی به حادثه پلاسکو تمام شده اما هنوز گزارش ملی از این حادثه برای اطلاع عمومی منتشر نشده است.

در بخشی از این گزارش آمده است:«گرچه پیش‌بینی می‌شود که طی روزهای آتی گزارش ملی از حادثه پلاسکو برای اطلاع مردم منتشر شود، اما از زمان ریزش این ساختمان تا کنون شمار زیادی از کاربران فضای مجازی با هشتگ‌هایی همچون #مطالبات_پلاسکو ، #پلاسکو ، #یادپلاسکو و ... نظرات و انتظارات خود از این حادثه را بیان کرده‌اند. عمده واکنش‌های کاربران فضای مجازی در این حوزه در روزهای اخیر به پیگیری این حادثه و اعلام گزارش آن مربوط می‌شود و بسیاری خواستار این هستند که این حادثه و شهدای آتش نشان به فراموشی سپرده نشوند.»

سرویس خانواده ایسنا نیز امروز خبری مبنی بر شناسایی 780 نوزاد و کودک مسموم‌شده با موادمخدر منتشر کرد و در آن رییس اورژانس اجتماعی کشور اعلام کرد که 780 نوزاد و کودک مسموم‌شده با موادمخدر طی 9 ماهه اول سال 95 شناسایی شدند؛ این درحالیست که در بین این 780 نفر، 384 نوزاد با مسومیت با موادمخدر (معتاد) به دنیا آمده بودند و  با دستور قضایی 281 نفر از این کودکان و نوزادان به بهزیستی ارجاع و تحویل داده شدند و 450 مورد آنها به خانواده بازگردانده شدند و کفالت 36 نفر آنها نیز به علت عدم صلاحیت والدین به اقوامشان واگذار شد و 13 مورد آنها نیز فوت شدند.

 در خبر دیگر این سرویس خبری نیز مدیر امور حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری از بازگشت 3 ملک واگذار شده با ارقام نجومی به صندوق بازنشستگی خبر داد و گفت:سه ملک بزرگ با ارقام نجومی که در سال‌های گذشته به قیمت ناچیزی به برخی افراد واگذار شده بود در سال 95 به مجموعه صندوق بازنشستگی برگشت.

در سرویس شهری ایسنا نیز خبری مبنی بر مخالفت مجددفرمانداری تهران با افزایش نرخ کرایه‌ها  منتشر شد که در آن معاون عمرانی فرمانداری تهران با تاکید بر مخالفت فرمانداری تهران برای افزایش نرخ کرایه‌ها در شهر تهران گفت: با توجه به این مخالفت و اصرار شورای شهر تهران بر مصوبه خود مبنی بر افزایش نرخ کرایه‌ها، مصوبه فوق در هفته جاری به شورای حل اختلاف وزارت کشور برای تصمیم‌گیری نهایی ارسال خواهد شد.

سرویس محیط زیست ایسنا نیز از تداوم بارش‌ها در کشور خبر داد و همچنین رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور از  آخرین وضعیت بارش و دمای کشور گزارش داد و گفت:بارش کشور به حد طبیعی رسید.

در خبر دیگر این سرویس نیز رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه ضمن تشریح تخلفات صورت گرفته در این شهرستان در ایام نوروز از برخورد قانونی با متخلفان نوروزی در شهرستان فیروز کوه خبرداد.

سرویس سلامت ایسنا نیز امروز در گفت و گو با مدیر انجمن احیای ارزش‌ها به طرح پرسش «چرا نباید "ایدز" را غربالگری کرد؟»  پرداخت و در آن آمده است که:«خسرو منصوریان، رییس انجمن احیای ارزش‌ها که سابقه سال‌ها فعالیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی و حمایت از زنان مبتلا به ایدز  دارد، معتقد است  ندانستن و ناآگاهی درباره این بیماری  در همه لایه‌های جامعه وجود دارد و کسی از آن مصون نیست، حتی پزشکان!» و ضمن اشاره به پایین بودن سطح آگاهی درباره بیماری ایدز در کشور، اظهار کرد: درصد زنان و همچنین مردانی که در جامعه ما از بیماری ایدز آگاهی دارند به دلیل انگ و تابو بودن این موضوع، بسیار پایین است.

همچنین در خبر دیگر این سرویس خبری آمده است که:« وزریر بهداشت معتقد است شعار امسال، نیازمند عمل است و نباید اجازه دهیم با سلامت مردم بازی شود  ؛ وی همچنین ضمن تاکید بر اینکه برداشته شدن موانع اقتصادی، بر تولید، ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد موثر خواهد بود، گفت: امیدواریم به اسم تولید داخل شاهد سوء استفاده نباشیم و اجازه ندهیم با سلامت مردم در بخش تجهیزات، دارو و ... بازی شود.

پربازدید ترین‌های اجتماعی ایسنا در 14 فروردین ماه

وزیر بهداشت آرزو کرد روحانی راهش را در دولت دوازدهم ادامه دهد

ابزار حل مشکلات جوانان در اختیار وزارت ورزش و جوانان نیست

بارش کشور به حد طبیعی رسید

وقت اضافه برای اعلام گزارش ملی حادثه پلاسکو

شناسایی 780 نوزاد و کودک مسموم‌شده با موادمخدر

انتهای پیام


منبع : ایسنا

برچسب ها : #سرویس #ایسنا #حادثه #گزارش #پلاسکو #اجتماعی #منتشر #تهران #همچنین #امروز #اعلام #موادمخدر #نوزاد #سلامت #بیماری #مسموم‌شده #صندوق #شهرستان #افزایش #شناسایی #مخالفت #بازنشستگی #واگذار #جامعه #خانواده #نباید #احیای #انجمن #طبیعی #وزارت #معتقد #درباره #تولید #جوانان #فضای مجازی #اجازه #بهداشت #نوروز #پایین #مصوبه #شورای #فروردین #اشاره #موضوع #امسال #اطلاع #کاربران #روزهای #ارقام #نجومی #تاکید #کرایه‌ها #فرمانداری #حوادث #اضافه #انتظامی #مجازی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا پس از تعطیلات نوروز

*

*


X https://sport45.site/