مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1955 -تاریخ انتشار : یکشنبه 01 دی 1392 -ساعت : 12:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همسان‌سازی نظارت بر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خبر داد:

همسان‌سازی نظارت بر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

مازند شورا: نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از نهایی شدن اصلاح قانون انتخابات شوراها در کارگروه تخصصی خبر داد و گفت: نظارت بر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری همسان‌سازی می‌شود.

مازند شورا: محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: کارگروهی متشکل از کارشناسان کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، وزارت کشور و شورای عالی استان‌ها درجلسه این هفته خود، بررسی اصلاح قانون انتخابات شوراها را نهایی و در اختیارکمیسیون شوراها و امور داخلی قرار می دهند.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پس از بررسی گزارش اصلاح قانون انتخابات شوراها در کمیسیون، این گزارش برای قرار گرفتن در دستور کار صحن علنی مجلس تقدیم هیات رئیسه می‌شود.

وی درباره زمان نهایی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها در کمیسیون شوراها، ادامه داد: این طرح تا دو هفته آینده در کمیسیون شوراها بررسی و نهایتا تا یک ماه دیگر در دستورکار صحن علنی قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به تغییرات انجام گرفته در اصلاحیه قانون انتخابات شوراها، افزود: به دلیل اینکه انتخابات شوراها و انتخابات ریاست جمهوری در یک مقطع زمانی انجام می‌شود برای همسان‌سازی اجرا و نظارت این دو انتخابات اختلافاتی وجود دارد که سعی شد در اصلاحیه این قانون مشکلات یادشده مرتفع شود.

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه در بحث هیات‌های اجرایی، معتمدین حاضر در پای صندوق‌های رای و ناظرین شورای نگهبان اختلافاتی وجود دارد، تصریح کرد: نظارت بر انتحابات  شوراها برعهده مجلس شورای اسلامی و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است که در اصلاح قانون شوراها تلاش بر این است، در بحث نظارتی این دو انتخابات هم‌سان‌سازی وهم‌خوانی ایجاد شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - شوراها - ریاست جمهوری - کولیوند - -

نظر شما در مورد : همسان‌سازی نظارت بر انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها