مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1961 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 آذر 1392 -ساعت : 22:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تفکیک زباله شهری در کشورهای مختلف+عکس

تفکیک زباله شهری در کشورهای مختلف+عکس

مازند شورا: تفکیک زباله شهری در کشورهای مختلف + عکس

مازند شورا: بیشتر فعالیت‌های انسانی مقادیر قابل توجهی از انواع زباله‌ها و مواد زائد تولید می‌شوند و اکنون که جمعیت زمین افزایش چشمگیری پیدا کرده بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد که تمام این زباله‌ها به روشی صحیح مدیریت، بازیافت و یا معدوم شوند.

به گفته کارشناسان در صورتی که روش مناسبی برای مدیریت زباله‌ها اتخاذ نشود خیلی زودتر از آنچه تصور می‌کنیم حتی فضای اطراف خانه‌هایمان به محلی برای انباشت زباله‌ها تبدیل می‌شود و از این رو بازیافت و استفاده مجدد از زباله‌ها در بسیاری از کشورها به شدت مورد توجه قرار گرفته و به یکی از موضوعات مهم در بحث کنترل پاکیزگی شهرها تبدیل شده است.

به طور مثال، اگر یک ظرف پلاستیکی با زباله‌های دیگر ترکیب شود دیگر قابل بازیافت نبوده و امکان استفاده مجدد از آن از بین می‌رود. بنابراین با جداسازی صحیح زباله‌ها در منزل، برخی از زباله‌های خاص را می‌توان بازیافت کرد و به شکلی جدید مورد استفاده قرار داد.

برای این منظور در بسیاری از کشورها و مناطق شهری سطل‌های مخصوص تفکیک زباله‌ در نظر گرفته شده‌اند که زباله‌های قابل بازیافت و غیرقابل بازیافت در ظروف مجزای مخصوص جمع‌آوری زباله جداسازی می‌شوند اما با وجود این اقدامات هنوز در بسیار از کشورها و حتی شهرهای بزرگ مردم توجه چندانی به این نکته مهم برای حفظ پاکیزگی محل زندگی و سلامت خود ندارند و به همین دلیل بدون فرهنگ‌سازی مناسب و اطلاع‌رسانی عمومی دستیابی به نتیجه مطلوب در این زمینه امکان‌پذیر نخواهد بود.

 
پرتغال

برای نمونه در پرتغال سط‌ل‌های مخصوص تفکیک زباله در نظر گرفته شده اما یک عکاس آماتور که تصاویری از وضعیت جمع‌آوری زباله‌ها در چندین شهر تهیه کرده می‌گوید: بیشتر مردم پرتغال از این سطل‌ها استفاده نمی‌کنند که دلایل آن عدم وجود تعداد کافی این سطل‌ها و یا ناآگاهی مردم از اهمیت استفاده از آنها است.

این گزارش تصاویری از سیستم تفکیک زباله‌ در چند کشور مختلف ارائه شده که نشان می‌دهد مسئولان شهری تلاش کرده‌اند با طراحی‌های خاص برای جلب توجه مردم آنها را نسبت به رعایت این فرهنگ مهم و ضروری ترغیب کنند.

ایرلند

در ایرلند سطل‌های تفکیک زباله حاوی چهار مخزن طراحی شده که روی هر یک تصویر نوع زباله‌ای که باید داخل آن ریخته شود، نشان‌ داده شده است.

 

استرالیا

 

ژاپن

 

انگلیس

 

آلمان

 

آلمان

 

امریکا

 

چین

 

ژاپن

 

مصر

 

مجارستان

 

فرانسه

 

آرژانتین

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - مدیریت پسماند - آمریکا - فرانسه - چین - ژاپن - انگلیس - سطل زباله - تفکیک زباله - مخزن زباله - دنیا - جهان - سایر کشورها - -

مطالب مرتبط با : تفکیک زباله شهری در کشورهای مختلف+عکس
نظر شما در مورد : تفکیک زباله شهری در کشورهای مختلف+عکس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها