مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1984 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آذر 1392 -ساعت : 13:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زیباسازی شهرها بر اساس مدل معماری اسلامی باشد

آیت الله جوادی‌آملی:

زیباسازی شهرها بر اساس مدل معماری اسلامی باشد

مازند شورا: آیت الله جوادی‌آملی به مناسبت نخستین یادواره 31 تن از شهدای شهرداری‌های مازندران، از شهرداران خواست تا زیباسازی شهرها را بر اساس مدل معماری اسلامی صورت دهند.

مازند شورا: آیت الله عبدالله جوادی آملی در پیامی به نخستین یادواره 31 تن از شهدای شهرداری‌های مازندران، از علمای بزرگ کشور، شناخت و درک درست مسئولان اجرایی شهر از موقعیت شهری و ایجاد نوآوری هایی در راستای زیبایی آرایی شهرها را از الزامات اولیه و مورد توجه برای مسولان شهری دانست.

وی افزود: مسئولان اجرایی حوزه شهری نیازهای شهر را به خوبی بشناسند و همه امکاناتی که در شهر بوده آنها را نیز شناسایی و برای برطرف کردن مشکلات و نیازهای شهر از امکانات و توان موجود در شهر استفاده کرد.

جوادی آملی گفت: انجام این شیوه اجرایی یکی از راه هایی بوده تا این شهر بتواند پاسخگوی شهادت شهیدانی باشد که  در زیارت نامه‌های آنها می‌خوانیم.

مفسر بزرگ قرآن کریم افزود: شهدا انسانهای طیب و طاهر هستند و مکانی که شهید بیارمد طیب و طاهر خواهد بود و اگر در شهر محل دفن شهدا عیبی از یک سو و نقصی از سوی دیگر مشاهده بشود دیگر سرزمین طیب و طاهر نیست زیرا عیب و نقص با طِیب و طهارت هماهنگ نخواهد بود.

جوادی آملی بیان کرد: خدای سبحان دو کار اصیل را در قرآن کریم به خود اسناد داد که مسئولان شهرسازی باید مظهر ذات اقدس الهی باشند و مشابه آن دو کار را به عنوان مظهر الهی به بهترین وجه انجام بدهند.

وی تصریح کرد: این دو اصل یکی به اصل آفرینش و یکی به زیبایی آفریده‌ شده‌ ها می‌پردازد، در بخشی از آیات قرآن کریم به عنوان رسالت و وظیفه خلیفه الهی در نهاد او به ودیعت گذاشته شده واز انسان خواست که زمین را به خوبی آباد کند.

جوادی آملی گفت: خداوند دستور داده که زمین را معمور و آباد نگه دارید یعنی آنچه باید ایجاد بکنیم به عنوان فناوری و نوآوری بیاوریم و آ‌نچه باید زیبا انجام بدهیم و در نگهداری آن زیبایی را ملاحظه کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه خدمات صادقانه و رسالتی که تاکنون به عهده همه مسئولان به ویژه شورای شهر و شهردار آمل در سال های اخیر بود ستودنی بوده و کوشش‌های بی‌دریغ و خالصانه شهردار و شورای شهر مورد تقدیر و تشویق و ترغیب خواهد بود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جوادی آملی - مازندران - شهرداری - شهدا - زیبا سازی - معماری - اسلامی - -

نظر شما در مورد : زیباسازی شهرها بر اساس مدل معماری اسلامی باشد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها