مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1987 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آذر 1392 -ساعت : 19:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کمیسیون تلفیق به اعتبارات شهرداری‌ها توجه می‌کند

مازند شورا: رئیس مجلس در دیدار با رئیس و اعضای شورای استان قم درباره بودجه شهرداری ها گفت: کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه به اعتبارات شهرداری‌ها توجه می‌کند

مازند شورا: رئیس مجلس در دیدار با رئیس و اعضای شورای استان قم درباره بودجه شهرداری ها گفت: کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه به اعتبارات شهرداری‌ها توجه می‌کند.

به گزارش مازند شورا به نقل از تابناک، رئیس شورای استان قم در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش و جایگاه شورای استان تصریح کرد: وظایفی که بر عهده شوراها قرار دادند بسیار عظیم و سنگین است به طوری که نظارت بر دستگاه های اجرایی، بررسی مشکلات استان، شهر و بخش نیز از وظایف شورای استان و شوراهای فرادستی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به مشکلات اعضای شورای استان قم درباره لغو عضویت اعضای شورای استان در شورای برنامه ریزی و سایر شوراها گفت: مشکل لغو حضور اعضا در شوراها را می توان رفع کرد اما به دلیل اینکه کار شوراها غیر اجرایی است نمایندگان مجلس نیز همانند اعضای شورای استان حق رأی ندارند و این موضوع قابل حل نیست.

وی گفت: اینکه برای شورای استان ها یا شوراهای فرادستی شأن اجرایی قایل شویم از نظر مجلس مشکلی ندارد اما شورای نگهبان به این موضوع به استناد قانون اساسی ایراد می گیرد.اگر پیشنهادی در این راستا وجود دارد ارائه شود تا شاید راه حلی برای آن وجود داشته باشد.

وی درباره مشکل مکان حضور شورای استان قم نیز گفت: این موضوع باید با استاندار و شهرداری در میان گذاشته شود تا جایگاهی برای شورای استان فراهم شود.

لاریجانی با بیان اینکه بودجه شهرداری ها یکی از مهمترین مسائل است افزود: شهرها و بخش های استان قم با مشکلات بسیاری مواجه هستند لذا باید هم شهرداری ها و هم شورای شهر فعال تر شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کمیسیون تلفیق در جریان بررسی لایحه بودجه 93 به بودجه شهرداری ها توجه می کند، گفت: البته وضعیت دولت به لحاظ درآمدی مناسب نیست اما با توجه به بضاعت دولت تلاش می کنیم مشکل بودجه شهرداری ها رفع شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجلس - کمیسیون تلفیق - بودجه - شهرداری - علی لاریجانی - -

نظر شما در مورد : کمیسیون تلفیق به اعتبارات شهرداری‌ها توجه می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها