مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1996 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آذر 1392 -ساعت : 08:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی شورایارها در قائمشهر

مازند شورا: رئیس شورای اسلامی شهر قائمشهر از آغاز به کار شورایارها در در این شهر خبر داد.

مازند شورا: طرح یک محله یک مسجد شنبه شب با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قائمشهر در مسجد صبوری این شهر و با حضور نمازگزاران و ساکنان سیدمحله برگزار شد.

 حامد ابراهیمی رئیس شورای شهر قائمشهر سخنران نخست این جلسه بود.

 وی با بیان اینکه شورا و شهردار قائمشهر در ایام محرم در 45 مسجد قائمشهر با مردم دیدار و گفت‌و‌گو داشتند،اظهار داشت: برنامه امشب نخستین جلسه طرح یک محله یک مسجد است که به منظور انس با مردم و شنیدن راهکارها،نقطه نظرات،انتقادها و مشکلات هر محله برگزار می‌شود.

 ابراهیمی افزود: از این طریق زودتر و ملموس‌تر مشکلات و چالش‌های شهروندان دریافت و پیگیری می‌شود.

 همچنین مقرر شد که چند تن از اهالی هر محله به بیان مشکلات خود بپردازند که در ذیل نکته‌های بازگو شده بیان می‌شود.

 با توجه به افزایش چشمگیر ساخت‌وسازها در قائمشهر به ویژه محله قدیمی سید محله برای ترمیم شبکه‌های فرسوده آب و گاز و احداث جدول‌بندی و فاضلاب این مرحله اقدامی صورت نگرفته است.

 در بارندگی‌های اخیر، مسجد صبوری که از قدیمی‌ترین مساجد قائمشهر به شمار می‌آید به صورت جزیره‌ای در میان آب‌های سطحی محصور می‌شود و بسیاری از اهالی این منطقه باید با چکمه از خانه‌هایشان خارج شوند.

 کمبود سطل‌های زباله و ناتمام ماندن کانال هدایت آبهای سطحی،روکش و ترمیم نشدن آسفالت 50 ساله این محله درخواست‌های بعدی ساکنان سید محله بود.

 شهردار قائمشهر در پاسخ به شهروندان این محله اظهار داشت: برای جدول‌بندی باید تعریض خیابان‌های محله کاملا انجام شود.

 سید جعفر حسینی به بحث بودجه برای اتمام احداث کانال نیمه‌تمام این محله اشاره کرد که در صورت لحاظ بودجه در سال‌جاری و در غیر این صورت در سال آینده بودجه مربوطه لحاظ و طرح اجرایی می‌شود.

حسینی در بحث نامناسب بودن آسفالت نیز اذعان داشت: در سال‌جاری تنها می‌توانیم عملیات مسکن انجام دهیم ولی بعد از نوروز سال 93 با دستگاه آسفالت تراش به ترمیم خیابان‌های شهر می‌پردازیم.

وی افزود: برخی درخواست‌ها نیازمند تصویب بودجه توسط شورای شهر است و موضوع فرسودگی، ترمیم یا نوسازی لوله‌های آب و فاضلاب نیز به دستگاه‌های مرتبط اطلاع‌داده می‌شود./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر - قائمشهر - یک محله - یک مسجد - شورایاری - -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی شورایارها در قائمشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها