مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2004 -تاریخ انتشار : شنبه 23 آذر 1392 -ساعت : 22:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کشتارگاه صنعتی غرب مازندران تعیین تکلیف شود

مازند شورا: استاندار مازندران خواستار تعیین تکلیف و پیگیری احداث کشتارگاه صنعتی در غرب استان شد.

مازند شورا: ربيع فلاح جلودار ظهر شنبه در جلسه كارگروه تخصصي امنيت و سلامت غذايي استان، نقش اين كارگروه را در راستاي وظايف محوله بسيار اساسي و با اهميت توصيف كرد و از دستگاه هاي اجرايي متبوع خواست، با توجه به جايگاه اين كارگروه در تامين سلامت و امنيت غذايي زندگي مردم، نسبت به اجراي مجدانه مصوبات آن اهتمام کنند.

فلاح در خصوص الحاق پيوست سلامت به برخي طرح هاي مهم مرتبط با سلامت غذايي مردم، اظهار داشت: با توجه به اهميت و تاثير اين راهبرد در تامين امنيت غذايي، مطالعه و اطلاع رساني لازم در اين مورد صورت گيرد.

وي همچنين در خصوص نظارت بر اماكن توليد، نگهداري و عرضه انواع مواد غذايي در راستاي آيين نامه اجرايي قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردني، آشاميدني و آرايشي و بهداشتي شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي، خاطر نشان ساخت: اجراي اين آيين نامه نيازمند فرهنگ سازي، آموزش لازم به ضابطين دادگستري،  اجراي طرح خود اظهاري در تعامل با مديران رستوران ها و همكاري مردم است.

استاندار با تصريح بر بخشي از نظام نامه استاني مديريت سلامت همه جانبه مبني بر اين كه تامين، حفظ و ارتقاي سلامت آحاد جامعه، وظيفه اي حاكميتي است، ياد آور شد:  وضعيت جدول سهم بيماري ها در مرگ در مازندران، نشانگر اين است كه بايد سند مديريت سلامت همه جانبه استان با همكاري بخش هاي مختلف، تدوين شود.

فلاح با اشاره به سهم 44.3 درصدي بيماري هاي قلبي و عروقي در مرگ و مير در مازندران؛ با اظهار نگراني از اين مساله، بر پيگيري و اقدام جدي از سوي دستگاه هاي اجرايي استان در اين خصوص تاكيد كرد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها و رسانه ملي در آگاهسازي مردم و فرهنگ سازي در موضوعات مختلف، خواستار اهتمام اين بخش ها به اطلاع رساني صحيح و جامع  در خصوص دلايل مرگ و مير و راه هاي كاهش آن شد.

فلاح افزود: از تربيون هاي جمعه و جماعات و ديگر شيوه هاي اطلاع رساني موثر در اين راستا بايد بهره گيري مطلوب کرد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - غرب استان - کشتارگاه - ربیع فلاح - غرب مازندران - -

نظر شما در مورد : کشتارگاه صنعتی غرب مازندران تعیین تکلیف شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها