مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2008 -تاریخ انتشار : شنبه 23 آذر 1392 -ساعت : 22:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آزاد‌راه تهران ـ شمال اعتبار ملی گرفت

مازند شورا: نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس گفت: برای نخستین بار آزاد راه تهران ـ شمال اعتبار ملی گرفت.

مازند شورا: قاسم احمدی صبح امروز در جلسه شورای اداری کلاردشت گفت: برای نخستین بار اعتباری بالغ بر 139 میلیون یورو و 100 میلیارد تومان برای آزادراه تهران - شمال در بودجه 93 پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم آزادراه تهران - شمال با این اعتبار بتواند شتاب بیشتری بگیرد.

این مسئول با اعلام اینکه اگر ایران مقتدر نباشد کشورهای حاشیه خلیج فارس نابود می‌شوند، در مورد ادعای حضور شورای همکاری خلیج فارس در گروه 1+5 هسته‌ای افزود: شورای همکاری خلیج فارس مدعی شده برای تأمین امنیت کشورهای عضو  این شورا (همکاری خلیج فارس) در گروه 1+5 حضور داشته باشد یعنی این گروه به 2+5 تبدیل شود.

وی گفت: کسی نیست بگوید این ایران است که تا به امروز امنیت‌تان را تأمین کرده است و اگر ایران مقتدر نباشد این کشورها نابودند.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران درباره پرداخت یارانه‌ها گفت: ما در هر ماه یک‌هزار میلیارد تومان کسری بودجه به دلیل پرداخت یارانه داریم،نمی‌توانیم به بهانه سرمایه‌دار بودن یک نفر بگوییم چون فلانی سرمایه دارد به او یارانه نمی‌دهیم، هر ایرانی باید از یارانه سهم ببرد،این مقدار حق هر ایرانی است هرچند ناچیز باشد.

این مسئول ادامه داد: باید برای حل مشکل یارانه فکری کرد که دولت و مجلس در حال حل این مشکل هستند.

* قطع شبکه‌های تلویزیون با کوچک‌ترین تغییرات آب‌وهوایی

سرپرست فرمانداری کلاردشت نیز در این مراسم با درخواست از مدیرکل صدا و سیمای مازندران گفت: با هر تغییر آب و هوایی مردم منطقه نه تصویر تلویزیونی دارند و نه صدای رادیو را می‌توانند بشنوند زیرا کل منطقه از لحاظ پوشش تلویزیونی وضعیت مطلوبی ندارد و هنوز مردم و گردشگران به سبک قدیمی و تنها شش شبکه را که در برخی از مناطق با کیفیت نامطلوب گذشته به صورت غیردیجیتال مشاهده می‌کنند.

محمد معصومی ادامه داد: این امر زیبنده مردم شهرستانی که ملی و جهانی دیده می‌شوند، نیست پس درخواست ما از مدیرکل صدا و سیمای مازندران این است که با راه‌اندازی دستگاه دیجیتالی به مردم این شهرستان هدیه بدهند.      

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه اکنون بیش از چند ماه از تاسیس شهرستان کلاردشت گذشته اما بسیاری از مدیران کل حتی یک بار هم درباره چگونگی استقرار ادارات و دستگاه‌ها در این شهرستان حضور پیدا نکردند.

وی گفت: استقرار ادارات و استقلال نمایندگی‌های مستقر در کلاردشت مهم‌ترین چیزی است که ما خواستار پیگیری و به سرانجام رسیدن آن هستیم و از نماینده مجلس نیز می‌خواهیم نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

فرماندار کلاردشت با اشاره به اینکه برگزاری جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان برای پیش‌بینی بودجه سال 93 در دستور کار قرار دارد، افزود: ادارات با در نظر گرفتن اولویت بیشتر برای پروژه‌های نیمه‌کاره برای حضور در این کمیته آمادگی لازم را داشته باشند.

معصومی افزود: حضور رؤسا یا نمایندگان اداره‌ها در جلسات  ضروری است و ادارات باید گزارش ماهانه خود را به فرمانداری ارائه کنند.

وی متذکر شد: مسئولان ادارات طبق قانون موظف هستند فرم‌های اعزام به ماموریت یا اخذ مرخصی را تکمیل و به فرمانداری ارسال کنند.

نماینده عالی دولت در کلاردشت متذکر شد: ادارات هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض تابلوها و نصب تابلوهای شهرستانی اقدام کرده و در نظر داشته باشند از این به بعد هیچ ارباب رجوعی را به ادارات چالوس یا نوشهر ارجاع ندهند و پیگیری‌های لازم را خودشان انجام داده و پاسخ ارباب رجوع را در کلاردشت بدهند./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل - آزاد راه - تهران شمال - -

نظر شما در مورد : آزاد‌راه تهران ـ شمال اعتبار ملی گرفت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها