مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2014 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 آذر 1392 -ساعت : 14:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
غرب مازندران از استانهای بیابانی عقب مانده‌تر است

شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس؛

غرب مازندران از استانهای بیابانی عقب مانده‌تر است

مازند شورا: در تمامی زمینه های زیر ساختی با همه امکانات خدادادی حتی در مقایسه با استانهای بیابانی ایران عقب ماندیم./ سیاست دولت در بودجه درست بود./ بنیاد علوی در زمانی که مردم نیاز به آرامش دارند برای شان دغدغه خاطر شده است.

مازند شورا: شمس الله شریعت نژاد پیش از ظهر امروز در معارفه شهردار شیرود افزود: به نظر می آید سیاست دولت بر این امر قرار گرفته است که مردم ما در سالهای آینده هرچه دارند بفروشند و مازندران خلوتگاه برخی افراد خوشگذران شود.

وی ادامه داد : باید گفت آنانی که این فرهنگ را ترویج می دهند یا نا آگاه هستند یا هدفی را تعقیب می کنند. زیرا در هیچ کجای ایران زمین حاصلخیزتری از غرب مازندران وجود ندارد.

وی در خصوص بودجه کشور گفت: لایحه بودجه ای که از سوی دولت تقدیم مجلس شد 194 هزار میلیارد تومان منهای بودجه شرکت ها و بانکها است که از این میزان 143 هزار میلیارد تومان فقط مختص حقوق مستخدمین دولت است.

سیاست دولت در بودجه درست بود

شریعت نژاد افزود: حدود 37 هزار میلیارد تومان نیز کل بودجه عمرانی کشور است که ویژه طرحهای نیمه کاره ملی دیده شده است و از آنجایی که طرحهای ملی تعریف شده زیادی از گذشته نداریم بنابراین چیزی عایدمان نمی شود و بطور مثال درخواست ما برای آب شرب رامسر و تنکابن 35 میلیارد تومان بود اما 7 میلیارد تومان بیشتر به آن اختصاص داده نشد و البته در این بخش باید گفت سیاست دولت در این بخش درست است که قرار است طرحهای ملی بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی در الویت قرار گیرند.

نماینده مردم شهرستان های عباس آباد، رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا انتخاب شهردار از مهمترین و سخت ترین اقدام شوراهای اسلامی است.

 وی افزود: از خود نفسانی گذشتن و با همدلی و هماهنگی و تعامل می توانیم شهری آباد بسازیم.

شریعت نژاد اضافه کرد: در شرایط کنونی کشور کار کردن از زمانهای دیگر به مراتب سخت تر است و باید توجه همه ما به منابع اطرافمان بیشتر باشد و نگاه  مدیریت به معنای خاص کلمه باید در خصوص منابع اطرافمان  انجام شود.

وی گفت: این در حالیست که 2 هزار و 905 طرح ملی نیمه تمام در کشور داریم که نیاز به 400 هزار میلیارد تومان بودجه دارند ولی کل بودجه عمرانی دولت 37 هزار میلیارد تومان است و در این فضا نیاز است تا الویت ها در نظر گرفته شود.

شریعت نژاد در ادامه سخنان خود ضمن انتقاد شدید از عملکرد بنیاد علوی، تاکید کرد : بنیاد علوی در زمانی که مردم نیاز به آرامش دارند برای شان دغدغه خاطر شده است و در همین راستا با طرح بازنگری عملکرد این نهاد 150 نماینده طرحی را نوشتیم و امضاکردیم و توسط هییت رییسه مجلس مورد وصول قرار گرفت که بزودی بررسی خواهد شد و این امر پسندیده نیست که بنیاد علوی خود را صاحب بیشتر اراضی و املاک می داند.

وی در پایان سخنان خود گفت : ما بچه های انقلابیم و حرف ناحق را نمی پذیریم ولو از هر مقامی که باشد و البته آنانی که طرفدار حق هستند، از ما دفاع خواهند کرد.

وی ادامه داد: در بحث عزل و نصب مدیران تنها منافع نظام و مردم مدنظرم است و با هیچ احدی در پشت پرده معامله ای نکردم و نخواهم کرد. با وجود اینکه در کشور به یک مازندرانی متعصب معروفم زیرا به عمق عقب ماندگی مازندران واقفم.

محمد پردل نامدار رئیس شورای اسلامی شیرود اظهار داشت: چهارمین دوره فعالیت شوراهای اسلامی همزمان شد با آغاز بکار دولت یازدهم و طبیعتا جابجایی های مدیران تاخیر هایی را در کارمان ایجاد کرد و امیدواریم علیرغم وجود کمبود ها و مشکلات موجود بتوانیم رضایتمندی مردم شیرود را فراهم کنیم.

وی افزود: تشکیل شوراهای اسلامی با درایت حضرت امام راحل از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی بود و خدمات خوبی را هم به مردم شهر خود ارائه دادند و شورای اسلامی شیرود هم از این امر مستثنی نبود و با ایجاد زیر ساخت های بهداشتی، ورزشی، عمرانی، فرهنگی توانست زیر ساخت این شهر را تشکیل دهد.

پردل اضافه کرد :در طول سه دوره گذشته تلاشهای زیادی صورت گرفته است اما جاده پر فراز و نشیبی را هم پشت سر گذاشتیم و اعتقادمان بر ان است که مدیران نباید با محدودیت کار کنند.

وی با انتقاد بر محدودیت اعمال شده در شوراها، تصریح کرد : مدیریت و نظارت در یک مجموعه انگیزه کار کردن را ایجاد می کند.

انتقاد از حذف پست خزانه دار شورا

رئیس شورای اسلامی شیرود ادامه داد: پست خزانه دار از شوراها حذف شد و در یکی دو سال  اخیر هم با عملکرد نادرست وزارت کشور قرار بود تا انتخاب شهردار را نیز از اختیارات شوراهای اسلامی سلب کنند و حال جای سوال است که چرا با این محدودیت ها تصمیم می گیرند و در این صورت دیگر اصل وجودی شوراها دیگر معنایی نخواهد داشت و البته اکنون نیز شوراهای اسلامی با محدودیت زیادی مواجه هستند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: ما در شعار فقط از شهید شیرودی ها یاد می کنیم در حالیکه به عمل کار برآید و آنانی که امروز به صندلی های آنچنانی قدرت تکیه زدند از برکت خون همین شهدا است و نباید با ایجاد محدودیت های دست و پا گیر انگیزه کار را از شوراهای اسلامی و نمایندگان مردم بگیرند.

پردل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تاثیر شوراهای اسلامی در جامعه، اظهار داشت: مدیران و مجلس به بحث رفع محدودیت ها توجه ویژه داشته و در ترویج  مدیریت صحیح  صحه بگذارند./ مهر

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : غرب مازندران - شریعت نژاد - تنکابن - رامسر - عباس آباد - نوشهر - چالوس - -

نظر شما در مورد : غرب مازندران از استانهای بیابانی عقب مانده‌تر است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها