مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2021 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 آذر 1392 -ساعت : 11:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در مراسم بزرگداشت روز جهانی شهرسازی مطرح شد‌

شهرسازی در ایران متعلق به ده‌های پیش است

مازند شورا: عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شهرساز نمونه در سال92 گفت: دانش شهرسازی ایران متعلق به ده‌های پیش است و باید تغییرات اساسی در این دانش در کشور به وجود آید.

مازند شورا: مظفر صرافی عصر امروز در ششمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی در دانشگاه مازندران گفت: دانشی که ما در شهرسازی مطالعه می‌کنیم مربوط به دهه‌های پیش است و باید تغییراتی اساسی که در رشته شهرسازی ایجاد شده ‌را لحاظ کرد و ناسازگاری‌های بسیاری که در این زمینه ایجاد شده ‌را از میان برداشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و شهرساز نمونه سال 92 با اشاره به اینکه شهر محل زندگی شهروندان است و شهروندان خوب از دل شهر خوب و زیبا به دست می‌آیند، گفت: ما فقط به کلیت شهرها توجه کرده‌ایم و محتوا‌ و اجزا را مورد توجه قرار نداده‌ایم و به شکل بسنده کردیم که این باعث شده ‌در رفع مشکلات ساختارهایی که باعث ایجاد این مشکلات شده‌‌اند بررسی نشوند.

صرافی در ادامه با اشاره به اینکه ما در شهرسازی باید به ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه هم توجه کنیم، گفت: شهرساز نباید فقط یک مامور معذور باشد که کار خط کشی است.

وی در پایان گفت: رسالت شهر گردهمایی مردم برای به دست آوردن قدرت در تعیین سرنوشتشان است نه اینکه فقط راهگشایی برای سودجویان و منفعت‌طلبان باشد./فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روز جهانی شهرسازی - مازندران - شهرسازی - طراحی شهری - -

نظر شما در مورد : شهرسازی در ایران متعلق به ده‌های پیش است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها