مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2031 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 آذر 1392 -ساعت : 21:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حل مشکل بیکاری بهشهر با توسعه صنعت گردشگری

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بهشهر اظهار داشت:

حل مشکل بیکاری بهشهر با توسعه صنعت گردشگری

مازند شورا: اویس موسی زاده گفت : استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری منطقه و توسعه این صنعت ، یکی از راه حل های از میان رفتن مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری این شهرستان است.

مازند شورا: اویس موسی زاده ˈ روز دوشنبه در همایش بررسی تاثیر توسعه ارتباطات بر توسعه اقتصادی و اجتماعی بهشهر که به میزبانی شرکت حفاری شمال برگزار شد، افزود: بهشهر، سرشار از قابلیت های گردشگری تاریخی و طبیعی است اما تاکنون از این توانمندی ها برای جذب گردشگر داخلی و خارجی استفاده نشده است.

وی ادامه داد: بر خلاف بهشهر ، گردشگری در دیگر شهرهای مازندران از رونق و شکوفایی بالایی برخوردار است و باید برای این شهرستان هم گردشگری که زمینه ساز ورود سرمایه به منطقه می شود، در همه حوزه های دریایی، جنگل، دشت و ارتفاعات گسترش یابد.

عضو شورای شهر بهشهر گفت: یکی از علل ناتوانی شهرستان در جذب گردشگر ، نداشتن زیرساخت های مناسب است که تامین و احداث آن فقط از طریق سرمایه های بخش خصوصی امکان پذیر است.

موسی زاده با اشاره به ارزشمند بودن زمین در مازندران، افزود: ضمن اینکه ما از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف استقبال می کنیم، سرمایه گذاران هم باید با برنامه ریزی مناسب در این زمینه وارد شوند تا خدای ناکرده با برنامه ریزی اشتباه، منطقه را با مشکل مواجه نکنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته و با اجرای سیاسیت های نادرست ، نه تنها سرمایه گذاران غیر بومی ترغیب به سرمایه گذاری در بهشهر نشدند بلکه سرمایه گذاران بهشهری نیز ترجیح دادن ثروت خود را در شهرهای مجاور و استان های دیگر به کار بگیرند.

عضو شورای شهر بهشهر استفاده بیشتر از ظرفیت دریای خزر را برای توسعه صنعت گردشگری خواستار شد و گفت: طرح شناور های مسافربری در بین بنادر شمال کشور از طرح های مطرح است که با توجه به گردشگر پذیر بودن منطقه، جوابگو است.

وی همچنین از احتمال جابه جایی ساختمان فعلی شهرداری خبر داد و افزود: مکان فعلی مورد استفاده شهرداری ، از بناهای متعلق به دوره صفویه و جزو آثار تاریخی ثبت شده سازمان میراث فرهنگی است که امیدواریم با خروج شهرداری از آن، این مکان را به محلی مناسب برای حضور گردشگران تبدیل کنیم.

موسی زاده گفت: استفاده مطلوب و بهینه از ظرفیت های گردشگری بهشهر، مورد نظر و تایید همه اعضای شورای شهر بهشهر است و با همدلی و اتحاد موجود در این شورا ، به اهداف مورد نظر که در نهایت به پیشرفت بهشهر منجر می شود دست خواهیم یافت. / ایرنا

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - شورای شهر - اویس موسی زاده - گردشگری - -

نظر شما در مورد : حل مشکل بیکاری بهشهر با توسعه صنعت گردشگری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها