مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2042 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 آذر 1392 -ساعت : 18:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تغییر ۸۰ درصد مدیران مازندران تا ماههای آینده

استاندار مازندران خبر داد

تغییر ۸۰ درصد مدیران مازندران تا ماههای آینده

مازند شورا: استاندار مازندران با اشاره به افزایش اعتبارات ملی استان در سال آتی، گفت: ۸۰ درصد مدیران ادارات مازندران تا ماه های آینده تغییر خواهند یافت

مازند شورا: ربیع فلاح جلودار در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران اظهار کرد: یک تا دو ماه اینده 80 درصد مدیران استان را تغییر خواهیم داد و مدیری که برکنار می شود با وی توافق کردیم که دو تا سه ماه با حکم مشاور در کنار مدیران جدید باشند تا اطلاعات دستگاه ذیربط را به مدیران جدید ارائه کنند.

وی با بیان اینکه برای سه بخش استان مازندران استراتژی مشخص و برنامه داریم، تصریح کرد: در سال 93 بودجه استان نسبت به سایر استان ها افزایش داشت.

استاندارمازندران با اشاره به اینکه تمام تلاش خودمان برای تغییر دور نمای کشاورزی در استان به کار خواهیم گرفت، خاطرنشان کرد: تحول عظیمی در بخش کشاورزی و آب شرب منطقه در استان خواهیم داشت.

فلاح جلودار از بهره برداری سد گلورد و البرز در دو سال آینده در مازندران خبر داد و گفت: با بهره برداری از سد گلورد، 50 هزار هکتار از زمین های کشاورزی در منطقه شرق استان را در فصل کشاورزی آبیاری می کند.

وی بیان کرد: یکی از برنامه های استراتژیک استان تا پایان برنامه ششم تولیدات استان را به 300 درصد افزایش دهیم.

پیش بینی صادرات 2 میلیارد دلاری

این مقام مسئول افزود: صادرات استان مازندران 400 میلیون دلار است، بنده قول می دهم این رقم را تا پایان سال 94 به دو میلیارد دلار برسانم.

فلاح از احداث پالایشگاه با محوریت بخش خصوصی درغرب استان مازندران خبر داد و گفت: در بحث شرکت صنایع چوب وکاغذ و سیمان مازندران امکانات توسعه ای وجود دارد که می توان با راه اندازی فازجدید به اشتغال استان سروسامان بخشید.

احداث 30 شرکت بزرگ تولیدی

استاندار مازندران از احداث 30 شرکت بزرگ تولیدی در شهرک های صنعتی مازندران در سال 93 خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی که مشکل دریافت تسهیلات و سرمایه گردش دارند حاضریم با آنها همکاری کنیم.

وی در باره سفر رئیس جمهور به مازندران گفت: هنوز این سفر مشخص نشد به محض این که از حضور رئیس جمهور اطلاع پیدا کردیم به اصحاب رسانه اطلاع خواهیم داد.

فلاح با بیان اینکه ذخیره صندوق توسعه ملی در 20 سال گذشته 15 میلیارد بوده است، گفت: دراین مدت ذخیره اعتباری صندوق به 100 میلیارد تومان افزایش یافت.

این مقام مسئول درخصوص گرفتن عوارضی از گردشگران به مازندران گفت: تا زمانی که زیرساخت های استان فراهم نشود نمی توانیم از گردشگران درمازندران عوارضی بگیریم.

وی درسوال خبرنگاری درباره برطرف کردن معضل زباله چه اقداماتی انجام داده اید، گفت: جلسات متعددی با فرمانداران استان گذاشته ایم و مسئولیت زباله در شهرستان را به فرمانداران و در استان خودم قبول کردم.

تاکید بر پاک سازی محیط از زباله

فلاح با اشاره به اینکه در راه های استان و داخل بافت شهری نباید هیچ زباله ای پیدا شود و اگر وجود داشت فرمانداران باید جوابگو باشند، گفت: موضوع زباله در استان به محوریت فرمانداران بوده و قرار است این موضوع با جدیدیت در استان پیگیری شود.

وی در باره تغییر مدیران دستگاه اجرایی مازندران گفت: نباید به در عزل و نصب مدیران به حریم شخصیتی آنان خدشه ای وارد شود.

استاندار مازندران گفت: یک تا دو ماه آینده 80 درصد مدیران استان را تغییر خواهیم داد و مدیری که برکنار می شود با وی توافق کردیم که دو تا سه ماه با حکم مشاور در کنار مدیران جدید باشند تا اطلاعات دستگاه ذیربط را به مدیران جدید ارائه کنند.

فلاح جلودار افزود: مدیران اجرای که در دستگاه اجرای خودشان اعتدال را رعایت کردن شناسای کردیم و بنا  داریم از انها استفاده کنیم.

وی گفت: در بخش سیاسی این موضوع را نمی پذیریم و حساسیت زیادی به این موضوع داریم.

وی افزود: مشاور رسانه زحمات زیادی در ستاد رئیس جمهور کشیده  و باید مسائل داخل استانداری را خودمان برطرف کنیم، اگر هم بحثی در استانداری داریم باید در داخل خودمان حل کنیم.

وی قول داد که در سه ماه آینده نشستی دیگری با خبرنگاران برگزار کند.

روابط عمومی سخنگوی استانداری

فلاح جلودار اظهار کرد: اعتقاد داریم که واقیعت ها را باید به مردم بازگو کنیم.

وی در باره تنظیم بودجه سال آینده در استان گفت: همواره در طول مدت 80 روز حضور در استان همه تلاش تیم استانداری بر مبنای تدوین بودجه مناسب برای استان بود.

استاندار مازندران افزود: در چند روز حضورم در استان با رسانه های استان ارتباط نزدیکی داشته که گواه این موضوع می تواند خبری که در نشریات و سایت ها و خبرگزاری ها منتشر شد، باشد.

فلاح جلودار افزود: از این که این نشست را با چند روز تاخیر برگزار کردیم، از رسانه های محترم استان عذرخواهی می کنم.

وی در خصوص وضعیت استان به لحاظ اجتماعی و اقتصادی گفت: اقتصاد مازندران 50 درصد از میانگین کشور پایین تر است.

استاندار مازندران افزود: ما از انتقاد های سازنده رسانه ها استقبال می کینم و بر این باوریم که کارهای بی نقد عاری از ارزش و اعتبار است.

فلاح از رسانه های استان خواست از انتقادهای که به حاشیه دامن می زند خودداری کنند.

مشکلات موجود استان زائده تفکر گذشته است

وی بیان کرد: وضعیت موجود استان تفکرمدیریت سابق استان بوده که از گذشته به ما به ارث رسیده است و بنده با تمام مسائل و مشکلات استانی را می دانم و باید برای برطرف کردن آنها چاتره اندیشی کنیم.

این مقام مسئول بیا بیان اینکه مدیرکل روابط عمومی نماینده اصحاب رسانه استان است، گفت: روابط عمومی استانداری سخنگوی استانداری مازندران است.

استاندار مازندران با بیان اینکه 150 هزار هکتار از اراضی در مازندران نیاز به زهکشی دارد، گفت: طرح زهکشی اراضی جزو طرح های محوری است که در سال 93 انجام خواهد پذیرفت.

در این مراسم در یک اقدام فرهنگی از خانواده مرحوم جابر معافی  سرپرست فقید خبرگزاری فارس در مازندران با اهدای لوح سپاس تقدیر شد./ تسنیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - ربیع فلاح - اصحاب رسانه - نشست رسانه ای - -

نظر شما در مورد : تغییر ۸۰ درصد مدیران مازندران تا ماههای آینده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها