مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2049 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 آذر 1392 -ساعت : 17:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نشست مشترک اعضای شورا و شهردار ساری با آیت الله طبرسی

نشست مشترک اعضای شورا و شهردار ساری با آیت الله طبرسی

مازند شورا: آیت الله طبرسی ظهر یکشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر اینکه شخصیت حقوقی و اجتماعی که در حال حاضر در اختیار دارید را مردم به شما دادند و شما باید با کارهای کارشناسی نسبت به رفع دغدغه مردم تلاش کنید.

مازند شورا: آیت الله نورالله طبرسی ظهر یکشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر اینکه شوراها نباید به هیچ جناح سیاسی وابسته باشد، اظهار کرد: شورای باید در تصمیم گیری خودشان آنچه را که به مصلحت شهرساری بوده انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه  اعضای شورای دوره چهارم همگی تحصیل کرده و از نخبگان مرکز استان می باشند، افزود: شورای ها با ارائه طرح ها و مصوبات کارشناسی شده مشکلات شهری استان را برطرف کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه مصوبات شورای شهر باید با توجه به جایگاه مرکز استان و شهروندان اتخاذ شود، گفت: شورا ها در اجرای مصوبات با یکدیگر هم اندیشی کنند.وی خطاب به اعضای شورای شهر ساری بیان داشت: شخصیت حقوقی و اجتماعی که در حال حاضر در اختیار دارید را مردم به شما دادند و شما باید با کارهای کارشناسی نسبت به رفع دغدغه مردم تلاش کنید.

طبرسی با اشاره به اینکه شورای پارلمان کوچک شهری بوده و اعضای شورای شهر با آرای مردم انتخاب می شوند، گفت: برطرف کردن نیازهای شهری از وظایف عمده شورا محسوب می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شوراها وامدار مردم هستند و باید مسئولیت خودشان را درفعالیت های شهری به خوبی انجام دهند، گفت: شورای شدن و گرفت مسئولیت در این جامعه چند صدایی کار مشکلی است .

رئیس شورای اسلامی ساری گفت: فرودگاه دشت ناز از ساری عوارض بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

جمال باقری پیش از ظهر امروز 10 آذر ماه 92  در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به جدایی فرودگاه دشت ناز از ساری و الحاق آن به میاندرود اظهارداشت: در حال حاضر فرودگاه دشت ناز در موقعیت جغرافیایی میاندرود قرار دارد.

وی ادامه داد: پیش نویسی مبنی بر الحاق روستای بادله و انجیل نسام به ساری تهیه شده که در صورت تحقق این امر فرودگاه جزء شهرستان ساری می شود.

رئیس شورای اسلامی ساری یادآور شد: جدایی فرودگاه دشت ناز از ساری عوارض بسیاری را به دنبال خواهد داشت که باید در این خصوص به صورت جدی چاره اندیشی شود.

باقری افزود: از بدو تاسیس فرودگاه دشت ناز جزء مرکز مازندران بوده که باید به آن برگردانده شود.

علیجان شمشیربند در این جلسه گفت: در جابه‌جایی معاونان استاندار مازندران ظرفیت‌های ساری نادیده گرفته شد.

وی خواستار پیگیری حقوق حقه شهر ساری در جلسات و محافل مختلف مازندران شد.

عضو شورای شهر ساری با اعلام اینکه در تصمیم‌گیری برای استان، ساری باید به عنوان محور قرار گیرد گفت: باید پیگیر این موضوع باشیم که در انتصاب‌ها حق و حقوق ساروی‌ها نادیده گرفته نشود.

سعید نجاریان عضو شورای اسلامی ساری در ادامه این جلسه گفت: سهم بری مرکز مازندران از برخورداری منابع مالی را ناچیز دانست.

وی افزود: باید برای اجرای پروژه های نیمه کاره مرکز استان از اعتبارات ملی استفاده کرد.
نجاریان با بیان اینکه احداث پروژه های شهری نیاز به اعتبار استانی است، گفت: با پول مردم نمی توان شهر ساری را ساخت.

عضو شورای شهر ساری به حضور مسافران و گردشگران به مازندران و استفاده های ملی که از این استان می شود، اشاره کرد و گفت: متاسفانه سهم بری مرکز استان از منابع ملی ناچیز است.

سید محمد جعفری عضو شورای اسلامی ساری در ادامه این جلسه اظهارداشت: خروجی کار شورا تضارب آرا باید باشد در غیر این صورت خروجی مطلوبی برای شهر نخواهد داشت.

وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ شورایی گفت: همه باید به قانون تمکین کنیم.

عضو شورای اسلامی ساری یاداور شد: بستر باید برای بهبود وضعیت فراهم شود.

مسعود پیری دیگر عضو شورای اسلامی ساری با اشاره به اینکه جایگاه شورای چهارم سیاسی نبوده و بیشتر به دنبال انجام فعالیت های شهری است، گفت: اصلاح نظام بودجه ای، معضل ترافیک شهری و رعایت حقوق شهروندی از برنامه های مهم  شورای شهر ساری است.

علی اکبر ذلیکانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه گفت: اعضای شورای شهر تا چه اندازه ملزم به رعایت قانون بوده و آیا این حق را دارند تمام یا بخشی از قانون را در تصمیم گیری نادیده بگیرند.

شهردار ساری در ادامه این نشست گفت: شهرداری ساری روز به روز بدهکارتر می شود.

مهدی عبوری وام و بدهی 300 میلیارد تومانی شهرداری را از جمله مشکلات این مجموعه بیان کرد و گفت: سود روز شمار این وام، شهر را روز به روز بدهکارتر می کند.

وی اظهار داشت: پرداخت این بدهی و تکمیل کمربندی از جمله اولویتهای شهرداری ساری است.

شهردار ساری داشت: اجرای طرح خیابان 300 متری مهیار که از سال 61 تاکنون ادامه دارد و ادامه خیابان امیر مازندرانی تا بیمارستان شفاست و فاز دوم آن در حال تملک است.

وی اظهار داشت: بحث اجرای پل ذغال چال از دیگر طرحهاست که از مصوبات دولت بوده و توسط شرکت نفت اجرا می شود و تاکنون 15 میلیارد تومان تملکات آن انجام شده است.

عبوری عنوان کرد: در زمینه پل داراب نیز باید تملکات این طح انجام شود و کنارگذار آن بهره برداری شود و با تکمیل این طرح ترافیک شدید بلوار هلال احمر برای همیشه رفع خواهد شد.
شهردار ساری یادآورشد: در زمینه انتقال پادگان سازی نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

وی به بحث آبگرفتگی شهر ساری اشاره و اضافه کرد: در گذشته حریم رودخانه تجن 16 متر بوده که بدلیل تخریب و تجاوز به 1.5 متر رسیده است و کانالی به طول سه کیلومتر با هزنیه یک میلیارد تومان اجرا شد که در سیل گذشته 120 میلیارد تومان هزینه برجای گذاشته استلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آیت الله طبرسی - شورای شهر - ساری - شهرداری - عبوری - -

مطالب مرتبط با : نشست مشترک اعضای شورا و شهردار ساری با آیت الله طبرسی
نظر شما در مورد : نشست مشترک اعضای شورا و شهردار ساری با آیت الله طبرسی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها