مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2052 -تاریخ انتشار : شنبه 09 آذر 1392 -ساعت : 14:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افزایش 20 نفری نمایندگان/ تعداد نمایندگان کدام شهر مازندران افزایش می باید؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد:

افزایش 20 نفری نمایندگان/ تعداد نمایندگان کدام شهر مازندران افزایش می باید؟

مازند شورا: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: طرح افزایش 20 نفری نمایندگان در صحن مجلس مطرح است و تعداد نمایندگان مجلس به 310 نفر افزایش می‌یابد./اگر افزایش نماینده در استان داشته باشیم تنها یک نماینده بر آن اضافه می‌شود، که ان را به شهرستان ...

مازند شورا: عزت‌الله یوسفیان‌ملا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل با اشاره به افزایش تعداد نمایندگان مجلس اظهار داشت: در اصل 64 قانون اساسی تصریح شده تعداد نمایندگان مجلس با در نظر گرفتن عوامل جمعیت، ‌سیاسی، جغرافیایی و نظایر آنها پس از هر 10 سال اضافه شود.

وی افزود: در این اصل آمده که  20 نماینده می‌تواند پس از سپری شدن این مدت به جمع مجلسی‌ها افزوده شود.

یوسفیان‌ملا تصریح کرد: با این وجود بر اساس قانون باید هر 10 سال یک بار حدود 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود که با احتساب این تعداد، اعضای خانه ملت که هم‌اکنون 290 نماینده است به 310 نفر افزایش می‌یابد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید اینکه هم‌اکنون طرح اضافه شدن نمایندگان در صحن مجلس مطرح است، عنوان کرد: با وجود تعداد استان‌های کشور بر تعداد نمایندگان همه استان‌های کشور اضافه نمی‌شود و تنها چند استان در این بین جای می‌گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه آیا مازندران در بین استان‌هایی قرار دارد که بر تعداد نمایندگان شهرهای آن افزوده می‌شود، عنوان کرد: اگر افزایش نماینده در استانی داشته باشیم تنها یک نماینده بر آن اضافه می‌شود، در مورد نام استان‌هایی که این افزایش در آنها صورت می‌گیرد نتایج قطعی حاصل نشد اما چنانچه اگر مازندران در این جمع جای گرفته و به تصویب نمایندگان برسد افزایش تعداد نمایندگان را به شهرستان آمل اختصاص می‌دهیم.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - افزایش نمایندگان - مجلس - -

نظر شما در مورد : افزایش 20 نفری نمایندگان/ تعداد نمایندگان کدام شهر مازندران افزایش می باید؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها