بی ثباتی و سر درگمی کاندیداها در انتخاب جناح خاص

تاریخ انتشار : چهار شنبه 30 فروردین 1396 - ساعت : 15:01

کد مطلب: 20576 چاپ به اشتراگ گذاشتن

چرا صراحت در موضع گیری کاندیداهای شورای شهر وجود ندارد؟!

بی ثباتی و سر درگمی کاندیداها در انتخاب جناح خاص

اختصاصی مازندشورا: با توجه به انتخابات شورای شهر پیش رو هنوز موضع گیری کاندیداها معلوم نیست و یا وابسته به کدام جناح هستند و یا اگر هم مستقل هستند هنوز به صراحت و شجاعت بیان نکردند

اختصاصی مازندشورا: با توجه به انتخابات شورای شهر پیش رو هنوز موضع گیری کاندیداها معلوم نیست و یا وابسته به کدام جناح هستند و یا اگر هم مستقل هستن هنوز به صراحت و شجاعت بیان موضع نکردند .

تا زمان انتخابات زمان زیادی باقی نمانده است ، از این رو حجم خبرهای رسمی و غیررسمی منتشر شده در رسانه ها و شبکه های مجازی روز به روز بیشتر می شود.

امروز 30  روز مانده به انتخابات شورای شهر و هنوز موضع گیری قطعی و صریحی از سوی کاندیداها مشخص نشده .و یا اگر در لیست فرضی قرار بگیرند شدیدا واکنش نشان میدهند و اعلام برائت می کنند.

علت عدم صراحت از موضع خاص کاندیدا چیست و چه دلیلهای میتواند وجود داشته باشد.

اولین دلیل که شاید بیشتر کاندیداها از آن اطلاعی نداشته باشند نگاه پوپولیستی است .( پوپولیست یا همان اقدامات مردم باور یا عوام گرایانه را می توان در قالب اموری ارزیابی کرد که به دنبال رضایت عمومی و جلب پشتیبانی و حمایت مردم در حوزه های مختلف است که از این مسیر سیاستمداران می توانند به اهداف و خواسته های سیاسی، حزبی و گروهی نائل شوند.)

با توجه به تعدد بی شمار کاندیداها در انتخابات شورای شهرها در مازندران . یکی از علتهای مشخص نبودن مواضع جناحی و حزبی کاندیداها از دست ندادن آراء در انتخابات  است که بتواند از هر دوگروه آرایی داشته باشد. و یا علت بعدی سنجیدن قدرت جناحی حاکم در عرصه انتخابات توسط کاندیداها است .به این منظور که کفه ترازوی جناح های سیاسی به نفع کدام گروه خواهد بود ، تا تصمیم گیری نهایی را در عضویت گروهها  اتخاذ کنند.

و یک علت دیگر شاید عملکرد نامناسب جناحهای اصولگرا و اصلاح طلب در عرصه انتخابات باشد که  باعث انتخاب نکردن کاندیداها به عنوان یه موضع خاص و قرار نگرفتن در لیست های سیاسی است .

نکته آخر، دغدغه شهروندان و همنوعان من که به عنوان تعیین کننده نهایی انتخابات هستیم این است که با توجه به اندک دلیل هایی که گفته شد، چگونه می توانیم به کاندیداهای موجود اعتماد کنیم .

و یا اگر در نهایت این دست کاندیداها انتخاب شوند چه پشتوانه محکم و ضمانت مهمی می تواند وجود داشته باشد که در خدمت رسانی به شهر پایبند باشند.

نویسنده :

برچسب ها : #کیان بابایی #لیست سیاسی #جناح سیاسی #مستقل #لیست سیاسی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بی ثباتی و سر درگمی کاندیداها در انتخاب جناح خاص

*

*


X https://sport45.site/