مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 20576 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 30 فروردین 1396 -ساعت : 15:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بی ثباتی و سر درگمی کاندیداها در انتخاب جناح خاص

چرا صراحت در موضع گیری کاندیداهای شورای شهر وجود ندارد؟!

بی ثباتی و سر درگمی کاندیداها در انتخاب جناح خاص

اختصاصی مازندشورا: با توجه به انتخابات شورای شهر پیش رو هنوز موضع گیری کاندیداها معلوم نیست و یا وابسته به کدام جناح هستند و یا اگر هم مستقل هستند هنوز به صراحت و شجاعت بیان نکردند

اختصاصی مازندشورا: با توجه به انتخابات شورای شهر پیش رو هنوز موضع گیری کاندیداها معلوم نیست و یا وابسته به کدام جناح هستند و یا اگر هم مستقل هستن هنوز به صراحت و شجاعت بیان موضع نکردند .

تا زمان انتخابات زمان زیادی باقی نمانده است ، از این رو حجم خبرهای رسمی و غیررسمی منتشر شده در رسانه ها و شبکه های مجازی روز به روز بیشتر می شود.

امروز 30  روز مانده به انتخابات شورای شهر و هنوز موضع گیری قطعی و صریحی از سوی کاندیداها مشخص نشده .و یا اگر در لیست فرضی قرار بگیرند شدیدا واکنش نشان میدهند و اعلام برائت می کنند.

علت عدم صراحت از موضع خاص کاندیدا چیست و چه دلیلهای میتواند وجود داشته باشد.

اولین دلیل که شاید بیشتر کاندیداها از آن اطلاعی نداشته باشند نگاه پوپولیستی است .( پوپولیست یا همان اقدامات مردم باور یا عوام گرایانه را می توان در قالب اموری ارزیابی کرد که به دنبال رضایت عمومی و جلب پشتیبانی و حمایت مردم در حوزه های مختلف است که از این مسیر سیاستمداران می توانند به اهداف و خواسته های سیاسی، حزبی و گروهی نائل شوند.)

با توجه به تعدد بی شمار کاندیداها در انتخابات شورای شهرها در مازندران . یکی از علتهای مشخص نبودن مواضع جناحی و حزبی کاندیداها از دست ندادن آراء در انتخابات  است که بتواند از هر دوگروه آرایی داشته باشد. و یا علت بعدی سنجیدن قدرت جناحی حاکم در عرصه انتخابات توسط کاندیداها است .به این منظور که کفه ترازوی جناح های سیاسی به نفع کدام گروه خواهد بود ، تا تصمیم گیری نهایی را در عضویت گروهها  اتخاذ کنند.

و یک علت دیگر شاید عملکرد نامناسب جناحهای اصولگرا و اصلاح طلب در عرصه انتخابات باشد که  باعث انتخاب نکردن کاندیداها به عنوان یه موضع خاص و قرار نگرفتن در لیست های سیاسی است .

نکته آخر، دغدغه شهروندان و همنوعان من که به عنوان تعیین کننده نهایی انتخابات هستیم این است که با توجه به اندک دلیل هایی که گفته شد، چگونه می توانیم به کاندیداهای موجود اعتماد کنیم .

و یا اگر در نهایت این دست کاندیداها انتخاب شوند چه پشتوانه محکم و ضمانت مهمی می تواند وجود داشته باشد که در خدمت رسانی به شهر پایبند باشند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کیان بابایی - لیست سیاسی - جناح سیاسی - مستقل - لیست سیاسی -

نظر شما در مورد : بی ثباتی و سر درگمی کاندیداها در انتخاب جناح خاص

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*