مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2071 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 آذر 1392 -ساعت : 10:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری ساری ۷۰ میلیارد تومان معوقه دارد

مازند شورا: سخنگوی شورای اسلامی شهر ساری گفت: شهرداری ساری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان بدهی معوقه دارد.

مازند شورا: سید محمد جعفری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه معوقات سال 79 شهرداری ساری هنوز توسط شهروندان پرداخت نشد، اظهار کرد: اگر شهرداری درآمد نداشته باشد، نمی تواند به شهروندان خدمات ارائه کند.

وی با بیان اینکه بیشترمطالبات شهرداری ساری مربوط به بخش دولتی است، گفت: شهرداری ساری باید طبق ماده 8 و15 قانون مطالبات را از شخصیت های حقوقی وحقیقی دریافت کند.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه 134 واحد تجاری درقارن ساخته شد اما به کمیسیون ماده 100 شهرداری ساری نرفته اند، خاطرنشان کرد: این تعداد واحدهای تجاری بیش از2 میلیارد تومان به شهرداری ساری بدهکار هستند.

جعفری افزود: به منظور کاهش هزینه های که امروزه در حوزه مدیریت پسماند صورت می پذیرد، بایستی فرهنگ سازی نمود وآموزش های لازم را به خانواده ها ارائه کرد.

شهرداری ساری بودجه سال 93 را برنامه محور تنظیم کند

سید مهدی احمدی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز  اظهار کرد: بودجه شهرداری با اشاره به چشم انداز 20 ساله و برنامه راهبردی پنج ساله تهیه شود.

وی افزود: برای تهیه طرح بودجه شهرداری ساری 70 میلیون تومان با مشاورطرح قرار داد انعقاد کردیم.

عضو شورای شهر ساری افزود: خدمات شهرداری ساری در این مدت کوتاه  بر کسی پوشیده نیست اما باید بپذیرید که مدتی شهرداری دچار رکود فعالیت شده است.

احمدی از شهردار خواست تا بازدید های سطح شهر را ساماندهی و با تعیین وقتی معین در هفته برای بازدید ها از همه اعضای شورا دعوت کند.

نیاز 400 میلیارد تومانی آب‌های سطحی ساری

عضو شورای اسلامی شهر ساری گفت: جمع آوری آب سطحی شهر ساری، 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

علی اکبر ذلیکانی با ابراز تأسف از حادثه سقوط دانش آموزان همدانی در کانال آب در جریان بارندگی هفته گذشته که منجر به مرگ ناگوار وی شده است، تصریح کرد: خدا می داند که نمی خواهم رسانه ای حرف بزنم و تا کنون هم این کار را نکرده ام بنابراین باید تمهیداتی اندیشید که دیگر شاهد تکرار این قبیل حوادث نباشیم.

ذلیکانی افزود: جلوی تغیر کاربری بی حساب و کتاب در شهرداری ساری گرفته شود.

وی یکی از دلایل آبگرفتگی ها و جاری شدن سیلاب را کمبود فضای سبز در سطح شهر عنوان کرد و گفت: فضاهای سبز می توانند تا حدود زیادی جریان آب را کنترل و تعدیل کنند.

عضو شورای شهرساری افزود: بنده در تمام جلسات کمیسیون تغییر کاربری با تغییر فضا های سبز مخالفت کردم و از همکاران هم تقاضا دارم به راحتی رأی به تغییر  کاربری فضا های سبز ندهند.

احتمال کمبود گاز در ساری

رئیس اداره گاز ساری گفت: با سرمای شدید هوا در فصل زمستان احتمال کمبود گاز در ساری وجود دارد.َ

مهدی علی پور اظهار کرد: اگر سرمای هوا شدید شود و ترکمنستان به مازندران گاز ندهد با مشکل کمبود گاز مواجه خواهیم شد.

وی افزود: تمام کارخانجات، واحدهای صنتعی و واحدهای خبازی باید به سیستم دوگانه سوز مجهز شوند.

علی پور به انتقال خطوط لوله گاز دامغال به ساری اشاره کرد و گفت: این پروژه درنزدیکی روستای لنگربخش چهاردانگه ساری به خاطربی تدبیری مدیران ساری با مشکلات زیست محیطی مواجه شد و دو سال عملیات اجرای این طرح مسکوت ماند.

کمیته شناسایی آسیب های شهری تشکیل شود

عضو شورای اسلامی شهر ساری به زیر سازی نیمه کاره در برخی از معابردر سطح شهر اشاره کرد و افزود: در نقاطی همچون راهبند،22 بهمن و حاشیه شهر این آسیب ها دیده می شود.

کورش یوسفی افزود: کمیته ای برای شناسایی آسیب های شهری تشکیل شود تا در رفع آنها تسریع شود.

یوسفی تاکید کرد: بهتر است شهرداری در معابری که اقدام به نوه گذاری کرده کار آسفالت را سریع تر انجام دهد./ تسنیملینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری - شورای شهر - مرکز مازندران - عبوری - بدهی - معوقه - -

نظر شما در مورد : شهرداری ساری ۷۰ میلیارد تومان معوقه دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها