مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 20722 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 31 فروردین 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پتو از سر عافیت طلبان خواهد افتاد/ تحلیلی بر رفتار انتخاباتی نامزدهای شوراها

سخت است فریفتن مردمانی که دسترسی به منابع خبری دارند؛

پتو از سر عافیت طلبان خواهد افتاد/ تحلیلی بر رفتار انتخاباتی نامزدهای شوراها

اختصاصی مازندشورا: آنها خوب می دانند و اصلا هم برایشان چپ و راست بودن مهم و مورد ملاک نیست .اهمیتی که این بستر برای آنها دارد توانمندی در ثروتی که باید برای خدمت مردم هزینه شود

اختصاصی مازندشورا: در یادداشت قبلی از واکنش به قرار گرفتن در لیستهای جناحی گفته بودیم و در پایان به اینکه چقدر می‌توانیم اعتماد کنیم به کاندیداهایی که هراس از قرار گرفتن در لیست های سیاسی دارند.

اما در این مطلب درباره هوشیاری و آگاهی مردم اشاره می کنم مردمانی که به خیل عظیمی از اطلاعات و خبر که هر روزه به صورت موثق و غیر موثق دسترسی دارند و تمامی نگاه‌های سیاسی را خوب می‌فهمند و درک می‌کنند.

بسیار دشوار خواهد بود تعامل داشتن با چنین مردمانی که سیاه و سفید رنگها و سرد و گرم روزگار را چشیده اند.

در اینجا سر صبحت با مردمانی است که آرزوی بهترین خدمت و کیفیت خدمات شهری را در سر می‌پرورانند.

هنوز کسانی هستند با صرف هزینه‌های کلان در صف انتظار خدمت شما در پست مدیریت شهری به سر می‌برند، هزینه‌هایی از قبیل شام‌های آنچنانی و اهدای هدایای تبلیغاتی و کارت‌های هدیه بانکی و  غیره...

که ای کاش این چنین اتفاق نمی افتاد و مردم ما را چیزی غیر از انسانهای نیک و با فرهنگ و آگاه به مسائل نمی پنداشتند.

چقدر سخت است باور اینکه برای خدمت باید تاوان هزینه های سنگینی را پرداخت کرد. آیا لزومی دارد این همه هزینه و وقت برای رسیدن به یک پست مدیریت و آن هم از نوع شهری و یا اینکه موضوع مهم دیگری در میان است و ما و مردم ما از آن خبری ندارند.

از واکنش بی پرده در قرار گرفتن لیست تا هزینه های سنگین همه اینها آیا میتواند بهای خدمت خالصانه در حوزه مدیریت شهری و کیفیت مطلوب خدمات رسانی به مردم خوب شهر و کشورم باشد. بعید می‌دانم و مردم نیز دور از عقل می‌دانند.

در یادداشت قبلی از نگاه پوپولیستی گفتیم نگاهی که نامزدهای  انتخاباتی یا کسانی به بهانه ورود به حوزه مدیریت ملزم به گزینش  راههای نه چندان مناسب با شان مردم شهر و کشورم در نظر میگیرند .

نگاهی که بسیار خطرناک برای منافع ملی است و افرادی که با این تفکر  وارد کارزار انتخابات می شوند. و مردم ما در دوره های قبل تجربه کردند هم در ریاست جمهوری و هم در شورای شهرها.

اما در انتخابات پیش رو یعنی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا که در 29 اردیبهشت اتفاق می افتد.هواسمان هست و بخوبی از تجربه های نه چندان دور استفاده خواهیم کرد.

سر سخن با کسانی است که با این نگاه وارد عرصه انتخابات می شوند .آنها  خوب می دانند و اصلا هم برایشان چپ و راست بودن مهم و مورد ملاک نیست .اهمیتی که این بستر برای آنها دارد توانمندی در ثروتی که باید برای خدمت مردم هزینه شود و از سویی دیگر داشتن قدرت در حیطه مدیریت برای توجیه اعمال و کارهای غیر انسانی زر اندوزی و ایجاد طبقه اقتصادی در بین مردم سرزمینمان ایران.

افرادی که در سیاست هوشمند هستند و در ظاهر فریبنده و مهم ترین شاخصه های آنها  و آفت و عواقبی که میتوان نام برد ایجاد فاصله زیاد مردم با نظام سیاس، شخصیتهای که هیچ وابستگی نه به نظام سیاسی و نه به توده مردم دارند و فقط منافع شخصی آنها ملاک و لازمه ورود به جریانهای انتخاباتی و حوزه های مدیریتی است.

در پایان فرایند خدمت خالصانه به مردم ایران  پرداخت هزینه های گزاف و تبلیغات آنچنانی نیست . فرایند ایثار را می طلبد برای ساخت ایرانی آباد، شهری آباد و روستایی آباد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : پتو از سر عافیت طلبان خواهد افتاد/ تحلیلی بر رفتار انتخاباتی نامزدهای شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*