مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2090 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 آبان 1392 -ساعت : 11:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستور بازداشت شهردار بابل صادر شد

با پیگیری‌های مستمر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابل

دستور بازداشت شهردار بابل صادر شد

مازند شورا: حکم بازداشت شهردار و دو نفر از پرسنل شهرداری بابل صادر شد.

مازند شورا: محمد دهستانی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از حمام میرزا یوسف در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری فارس در بابل اظهار داشت: دی ماه سال 1390 شهردار وقت به همراه پرسنل شهرداری بابل با استفاده از خودروهای سنگین اقدام به تخریب حمام میرزا یوسف کرده است.

وی افزود: حمام میرزا یوسف متعلق به دوره صفوی و یکی از میراث‌های ماندگار و ملی شهرستان بابل بوده است که به بهانه تجمع اراذل و اوباش، این میراث گران‌بها توسط شهردار وقت و پرسنل شهرداری بابل تخریب و به پارکینگ شهرداری تبدیل شده است.

دهستانی بیان داشت: علاوه بر تخریب این مکان باستانی، کتیبه داخل حمام که از آثار فاخر ملی نیز بوده به سرقت رفته است.

وی تصریح کرد: پس از تخریب این حمام از سوی شهرداری بابل با شکایت اداره میراث فرهنگی شهرستان، پرونده‌ای در شعبه پنجم دادیاری دادسرای عمومی بابل با حکم نیابت دادسرای عمومی استان تشکیل شد.

دهستانی اذعان داشت: پس از اینکه شهردار بابل بیش از هشت بار به صورت مستمر حکم دستگاه قضایی را نقض، ضمن تخریب بنای تاریخی کاربری غیرقانونی نیز به این آثار ملی داده است با پیگیری‌های مستمر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابل، حکم بازداشت شهردار وقت و دو تن از پرسنل شهرداری بابل صادر شده است.

رئیس میراث فرهنگی بابل با اشاره به اینکه شهردار و دو پرسنل شهرداری در حال حاضر با حکم وثیقه آزاد هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود 20 نفر از پرسنل شهرداری بابل در تخریب حمام میرزا یوسف ارتباط مستقیم داشتند از دستگاه قضایی بابل انتظار داریم با مخربان این بنای تاریخی برخورد جدی کنند.

دهستانی با اشاره به اینکه تخریب آثار ملی به بهانه احداث پارکینگ برای افکار عمومی قابل قبول نیست از استاندار مازندران خواست دستور توقف عملیات اجرایی پارکینگ عمومی شهرداری بابل را صادر کند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بابل - شهردار - بازداشت - میراث فرهنگی - -

نظر شما در مورد : دستور بازداشت شهردار بابل صادر شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها