طشت رسوایی که از بوم افتاده بود هنوز صدایش در شهر می‌پیچد

تاریخ انتشار : شنبه 02 اردیبهشت 1396 - ساعت : 17:06

کد مطلب: 20911 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنی با مخالفین جریان عمل گرایی حاکم در خدمت شهروندان؛

طشت رسوایی که از بوم افتاده بود هنوز صدایش در شهر می‌پیچد

اختصاصی مازندشورا: اینجا در مقام دفاع از جریان عملگرایی نیستیم و این جریان را صددرصد بی‌نقص و عیب نمی‌دانیم. زیرا هر تغییری در جهت توسعه برای شروع ضعف‌هایی خواهد داشت و منکر این قضیه نیستیم ولی آنچه مسلم است عملکردی است که مردم شهر با چشمانشان دیدند و شاهد اتفاق‌های زودهنگام در تغییرات شهر بودند و این موضوع قابل انکار نیست

مازندشورا: امروز دوم اردیبهشت است، 27 روز مانده به انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا.

از زمان نام نویسی در شوراهای شهر و روستا تا به امروز شاهد مخالفت‌هایی در سطح شهر و به خصوص در شبکه‌های مجازی مبنی بر تضعیف جریان عملگرایی حاکم در خدمت شهروندان بودیم. جریانی که با روی کار آمدن شهردار جوان و با استعداد ساروی شکل گرفت و اکنون شاهد تغییرات گسترده‌ای در توسعه شهر هستیم و هنوز نیز ادامه دارد. در همین راستا یعنی انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا تحمل بعضی‌ها تاب نیاورد و ساز مخالفتشان را کوک کرده و در طبل رسوایی خودشان با صدای ناهنجار کوبیده‌اند تا شاید بتوانند جلوی توسعه شهر را که در این روزها ملاحظه‌گر آن هستیم بگیرند و یا چه هدف دیگری دارند معلوم نیست.

اما روی سخن با مخالفین این جریان است. چرا دلیل مخالفت‌های شما واضح و روشن نیست؟

چرا شفاف و بی‌پرده سخن نمیگویید؟

چه شده است که اینگونه به تلاطم افتاده‌اید و ژست مدافع حقوق شهروندی و نجات شهر به سرتان افتاده است؟ مگر نه اینکه پیشتر فرصتی داشتید برای توسعه و بهبود و ساختن شهر؟ این همان فرصتی بود که در دست جریان عملگرایی قرار دارد و با عملکرد خود نشان داد  که می‌شود کارهای خدماتی زیادی انجام داد. این فرصت سالها در اختیارتان بود، حالا که طشت رسوایی‌تان از بوم شهر به میان مردم افتاده است و رسوا شده اید، داعیه حقوق و عدالت در حق ما را به سوگ نشسته‌اید و ساز مخالف می‌زنید و منتظر رقص مردم رنجیده از بی‌عدالتی و ناکارآمدی خود هستید.

اینجا در مقام دفاع از جریان عملگرایی نیستیم و این جریان را صددرصد بی‌نقص و عیب نمی‌دانیم. زیرا هر تغییری در جهت توسعه برای شروع ضعف‌هایی خواهد داشت و منکر این قضیه نیستیم ولی آنچه مسلم است عملکردی است که مردم شهر با چشمانشان دیدند و شاهد اتفاق‌های زودهنگام در تغییرات شهر بودند و این موضوع قابل انکار نیست.

نفی صددرصدی عملکرد شما هم دور از انصاف است ولی این نکته آنقدر ملموس است که عملکرد شما خیلی اندک اتفاق می‌افتاد و سالها طول می‌کشید و مردم می‌دیدند که هیچ اتفاق خوشایندی در راستای توسعه در شهر  نمی‌افتد.

چه کردید که الان گروه مخالفین را تشکیل دادید و جلسات محرمانه برگزار می‌کنید، لابی گری می‌کنید تا جریان عملگرایی را ساقط کنید جریانی نوپا که در حال به ثمر نشستن است.

مردم خوب می‌دانند که چه در سر می‌پرورانید و بدنبال چه هستید و در نهایت این را بدانید که مردم ما خطای آزموده شده را تکرار نخواهند کرد.

در روز 29 اردیبهشت خواهید فهمید که جای شما در همان تاریخ سیاه دوران خدمتتان است که دگر فرصتی برای شما محیا نخواهد شد. پس دست از کینه توزی و عدوات بردارید و جلوی توسعه شهر نایستید و اگر هم تمایل به خدمت به این شهر و شهروندان را دارید، بروید دنبال جای دیگری را جستجو کنید که در این شهر جای شما نیست.
چطور امکان دارد مردمی با این سطح هوشیاری و آگاهی و باخبر از تمامی مسائل روز به چون شمایی که از آزمون خدمت رد شده‌اید اعتماد کنند. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت.

فکر نکنید با حمایت‌های پنهانی و هزینه‌های گزاف بار دیگر به شما اعتماد خواهیم کرد هرگز.

به فکر برداشتن کسانی که با حداقل بضاعت و با سختی توانسته اند برای آبادی شهر و توسعه‌اش تا به اینجا برسند. از این اندیشه دست بردارید  چرا که مردم شهر بهوشند و شاهد ماجرا.

 مردم شهرمان تازه طعم تغییر و طعم خدمت به خودشان را درک کرده‌اند و سرشان درد نمی‌کند که بخواهند با دستمال شما ببندند.

در پایان با فحاشی و ناسزاگویی در جلسات پنهانی و نمایش وارونه در رسانه‌ها راهی به جایی نخواهید برد.

نویسنده :

برچسب ها : #عملگرایی #شهرداری ساری #لابی گری #مخالفان عبوری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طشت رسوایی که از بوم افتاده بود هنوز صدایش در شهر می‌پیچد

*

*


X https://sport45.site/