مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2100 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 آبان 1392 -ساعت : 09:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیریت سلیقه‌ای آرامستان‌ها در قائمشهر

مازند شورا: فرماندار قائمشهر با بیان وقفی بودن آرامستان‌های مجاور امامزادگان، گفت: این اماکن وقفی است و متولیان این آرامستان‌ها و امامزادگان باید مهر تأیید سازمان اوقاف داشته باشند.

مازند شورا: علی پیرفلک امشب در جلسه ثبت وقایع حیاتی قائمشهر با انتقاد از مدیریت سلیقه‌ای آرامستان‌ها و دریافت وجوه بی‌ضابطه در زمان تدفین متوفیان بابت خرید قبور و صدور مجوز دفن بر ضرورت تقویت آرامستان‌های شهری و مدیریت بر این اماکن تأکید کرد.

وی به وجود  11 آرامستان عمومی در قائمشهر اشاره و خاطرنشان کرد: تعدادی از آرامستان‌های این شهر در جوار امامزادگان واقع شده که چون این اماکن وقفی هستند در تولیت سازمان اوقاف قرار دارند بر همین اساس هیئت امنا و متولیان اماکن فوق باید مهر تایید سازمان اوقاف داشته باشند.

پیرفلک تأکید کرد: دوره ماموریت این افراد محدود بوده و با انتخاب فرد جدید، دوره ماموریت چند ساله‌شان به پایان می‌رسد.

فرماندار قائمشهر، جمعیت فعلی قائمشهر را براساس سرشماری سال 90 ،326 هزار و 453 نفر اعلام کرد و بیان داشت: براساس این سرشماری جمعیت شهری شهرستان 217 هزار و 580 و جمعیت روستایی 108 هزار و 873 نفر برآورد شده است که کاهش جمعیت روستایی و افزایش جمعیت شهرنشینی در این آمار نگران‌کننده است.

پیرفلک در پایان با اشاره به کاهش رشد جمعیت در قائمشهر، بیان داشت: تفاوت قابل توجهی در آمار ولادت از سال 90 تاکنون مشاهده نمی‌شود؛ همچنین ولادت زنان نسبت به مردان 7/10 درصد کاهش داشته است./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آرامستان - قائمشهر - مزار - -

نظر شما در مورد : مدیریت سلیقه‌ای آرامستان‌ها در قائمشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها