مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 21263 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 اردیبهشت 1396 -ساعت : 10:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انگیزه من برای حضور دخالت دادن مردم در امور است/ توجه بسیار ویژه ای به موضوع نشاط اجتماعی داشته ام

جمیله احمدی در گفت و گو با مازندشورا:

انگیزه من برای حضور دخالت دادن مردم در امور است/ توجه بسیار ویژه ای به موضوع نشاط اجتماعی داشته ام

اختصاصی مازندشورا: خانم احمدی با اشاره به این که یکی از مهترین انگیزه های من برای حضور در این عرصه دخالت دادن مردم در امور است،گفت: در برنامه های انتخاباتی ام توجه بسیار ویژه ای به موضوع نشاط اجتماعی داشته ام و در صورت ورود به شورا با ایجاد مصوبه و پیگیری فوری نسبت به آن اقدام خواهم کرد

اختصاصی مازندشورا: جمیله (هاجر) احمدی کارشناس ارشد فلسفه اسلامی است که سال ها به عنوان یک معلم در عرصه آموزش و پرورش شهرستان بابل مشغول به خدمت است. احمدی در سال های 92 و 93 به عنوان معلم نمونه استان و شهرستان انتخاب شد.

سالها فعالیت به عنوان کارشناس مدیریت و برنامه ریزی آموزشی از ایشان یک چهره شناخته شده فرهنگی و اجتماعی ساخته است. جمیله احمدی یکی از داوطلبین ورود به شورای اسلامی شهر امیرکلا نیز هست. به همین مناسبت گفت و گویی با ایشان انجام دادیم که در ادامه میخوانید:

در ابتدا یک معرفی کلی از خود و سوابق کاری و تحصیلی و فعالیت های اجتماعی خود بفرمایید

جمیله (هاجر) احمدی هستم متولد 1341 در شهرامیرکلا. کارشناس ارشد فلسفه و کارشناس مدیریت آموزشی.  33 سال سابقه تدریس در مدارس بابل و امیرکلا داشته ام و در تمام این سالها سعی ام بر این بوده که درس را با نگاهی عملی وارد زندگی شاگردانم کنم ، به همین دلیل همواره ارتباط مناسبی با آنها برقرار کرده و همین تجربه باعث شناخت واقع بینانه تری از دغدغه های عمومی مردم در من است .  


محورهای توسعه و ظرفیت ها و پتانسیل های مغفول مانده شهر امیرکلا را چه می دانید؟ راه های برون رفت و مقابله با ضعف ها و تهدیدات این شهر چیست؟

تاسیس شهرداری امیرکلا در سال 1332 نشان دهنده وجود یک پتانسیل دیرینه فرهنگ شهر نشینی است ، اگر چه امیرکلا بیش از پنجاه سال سابقه شهری دارد اما از نظر توسعه شهری تقریبا در همه ابعاد عقب است و بجز مواردی انگشت شمار قدمی در راه توسعه آن برداشته نشده است و این در حالیست که امیرکلا هم به لحاظ سرمایه انسانی و هم اقتصادی در سطح خوبی قرار دارد. در واقع مشکل عمده این شهر نداشتن یک برنامه جامع برای اداره و توسعه است. به عقیده من در گام اول می بایست با ایجاد یک برنامه چشم انداز توسعه در همه ابعاد (فرهنگی _ اقتصادی) و با نظر داشت زمانی کوتاه ، میان و بلند مدت می توان قدم در راه توسعه یکپارچه و پایدار رسید .


 آیا از نظر شما مجموعه مدیریت شهری امیرکلا (شهرداری و شورای شهر چهارم) عملکرد قابل قبولی داشتند؟

خروجی عملکرد شورای شهر به عنوان (برنامه ریز و ناظر) بر اعمال شهرداری و همچنین خود شهرداری به عنوان (مجری و اداره کننده سخت افزاری) شهر را می توان به خوبی بر پیکره شهر نظاره کرد. همانطور که در سوال قبل اشاره کردم این شهر به نسبت قدمت و پتانسیلهای ذاتی اش به دلیل نوع مدیریت شهری حاکم بر آن در جایگاه خوب و مناسبی برای زندگی شهروندان قرار ندارد .


چه کمبودهایی در بحث مدیریت شهری امیرکلا مشاهده کردید که داوطلب شورای شهر امیرکلا شدید؟

آنچه از تجربه سی سال فعالیت در زمینه مشاوره کسب کرده ام و همچنین نام مبارک شورا که معنای روشنی دارد بمن خاطر نشان می کند که که باید در امور گوناگون مشورت کرد و از نظرات کارشناسان استفاده نمود.  یکی از مهترین انگیزه های من برای حضور در این عرصه دخالت دادن مردم در امور است. نمیتوان بر جایگاه اداره شهر نشست اما به خواست و توقع مردم توجه نداشت. قطعا در جایگاه شورای شهر می توان با استفاده از نظرات مردم و ارجاع آن به کارشناسان خبره به برنامه ریزی درستی که مبتنی بر فرهنگ بومی منطقه باشد دست پیدا کرد .


چه برنامه هایی برای ایجاد نشاط در میان شهروندان و افزایش  روحیه در شهروندان دارید؟

در برنامه های انتخاباتی ام توجه بسیار ویژه ای به موضوع نشاط اجتماعی داشته ام و در صورت ورود به شورا با ایجاد مصوبه و پیگیری فوری نسبت به آن اقدام خواهم کرد که بخشی از آن به بوسیله تجهیز پارکها و بوستانها به تجهیزات ورزشی و ترويج فرهنگ ورزش صبحگاهي اجرایی خواهد شد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انگیزه من برای حضور - جمیله(هاجر)احمدی -

نظر شما در مورد : انگیزه من برای حضور دخالت دادن مردم در امور است/ توجه بسیار ویژه ای به موضوع نشاط اجتماعی داشته ام

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*