مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2150 -تاریخ انتشار : جمعه 10 آبان 1392 -ساعت : 00:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیام لطف الله آجدانی، مشاور فرهنگی و رسانه ای استاندار مازندران

آیه ای از آسمان سبز/ در بزرگداشت و یادمان زنده یاد سلمان هراتی

پیام لطف الله آجدانی، مشاور فرهنگی و رسانه ای استاندار مازندران

مازند شورا- لطف الله آجدانی: سلمان نمونه ای از افتخارات همیشه ماندگار ادبی و هنری مازندران در ایران است. شاعری سرشار از لطافت انسانی و تعهد اجتماعی. شاعری که ادراک بلنداو از انسان و زندگی، تبیین بیداری بود و شعرش پنجره ای به سوی دردمندی.

بسم الله الرحمن الرحیم

نهم آبان، گرامی سالروز درگذشت زنده یاد سلمان هراتی شاعر نام آشنای مازندرانی از روستای مرزدشت تنکابن است. سلمان نمونه ای از افتخارات همیشه ماندگار ادبی و هنری مازندران در ایران است. شاعری سرشار از لطافت انسانی و تعهد اجتماعی. شاعری که ادراک بلنداو از انسان و زندگی، تبیین بیداری بود و شعرش پنجره ای به سوی دردمندی.

سروده های سلمان به رغم آن که سرشار از عناصر فرهنگ بومی است، از آنرو که صدای عاطفه ها ودردهای مشترک است از زبانی ملی و فراملی برخوردار است. سلمان نمرده است، تا هنر زنده است.

او "دری است به خانه خورشید" و آیه ای است نازل شده "از آسمان سبز" که " از این ستاره تا آن ستاره" امتداد و حضور دارد. حضوری همیشگی وشگفت انگیز. به راستی که: کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ - کار ما شاید این است که در افسون گل سرخ شناور باشیم. یادش را گرامی می دارم و بر روح بزرگش درود می فرستم

 

لطف الله آجدانی، مشاور فرهنگی و رسانه ای استاندار مازندرانلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سلمان هراتی - شاعر - لطف الله آجدانی - مازندران - -

نظر شما در مورد : پیام لطف الله آجدانی، مشاور فرهنگی و رسانه ای استاندار مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها