مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 216 -تاریخ انتشار : دوشنبه 06 مهر 1394 -ساعت : 08:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

چارت خالی برای افزایش پرسنل آتش‎‌نشانی سیمرغ وجود ندارد

مازند شوا: رئیس آتش‌نشانی شهرستان سیمرغ گفت: با توجه به تلاش‌هایی که توسط شهرداری کیاکلا برای بالا بردن درجه این شهرداری صورت گرفته اما هنوز درجه آن ارتقا نیافته است و چارت خالی نیز برای نیروی آتش‌نشانی وجود ندارد.

مازند شورا: امین عبدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سیمرغ، از اجرای مانور آتش‌نشانان این شهرستان در روز آتش‌نشان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تجهیزاتی که به‌تازگی توسط شهرداری کیاکلا در اختیار آتش‌نشانی قرار گرفته است، به‌منظور آمادگی آتش‌نشانان سیمرغ و همچنین معرفی این تجهیزات به مردم، مانور آتش‌نشانان در شهر سیمرغ انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه چنین حرکتی در سطح شهرستان برای نخستین‌‌بار صورت می‌گیرد، افزود: تا امروز مانور‌های انجام‌شده توسط آتش‌نشانی در مدارس یا ادارات انجام می‌شد.

رئیس آتش‌نشانی سیمرغ با اشاره به اینکه هیچ چیز جز نگاه مثبت یک شهردار نمی‌تواند تضمین‌کننده عملکرد آتش‌نشانی باشد، بیان کرد: نگاه شهردار نیز به آتش‌نشانان و آتش‎‌نشانی مثبت و قابل قبول بوده است.

عبدی درباره اجرای مانور تصریح کرد: با ایجاد یک تصادف ساختگی و محصور شدن سرنشینان خودروی عوامل آتش‌نشانی خود را به محل حادثه می‌رسانند و بعد از رعایت کامل اصول حفاظتی و ایمن کردن محل با استفاده از تجهیزات ست‌هیدرولیک اقدام به خارج کردن مصدومان می‌کنند.

وی با اشاره به ظرفیت آتش‌نشانی شهرستان سیمرغ، تصریح کرد: آتش‌نشانی سیمرغ با در اختیار داشتن دو ماشین آتش‌نشانی قادر به انجام دو عملیات به‌صورت هم‌زمان است که در مانور مذکور این عملکرد آتش‌نشانی مورد سنجش قرار می‌گیرد.

رئیس آتش‌نشانی شهرستان سیمرغ ادامه داد: آتش‌نشانی سیمرغ با شش پرسنل، سه مامور و سه راننده در سه شیف کاری مشغول به فعالیت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: آتش‌نشانی سیمرغ به‌دلیل پایین بودن درجه شهرداری با کمبود پرسنل مواجه است البته این کمبود پرسنل در کار آتش‌نشانی سیمرغ اختلال ایجاد نکرده و تمامی عملیات‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته‌ایم.

عبدی یادآور شد: با توجه به تلاش‌هایی که توسط شهرداری کیاکلا برای بالا بردن درجه این شهرداری صورت گرفته است اما هنوز درجه آن ارتقا نیافته است و چارت خالی نیز برای نیروی آتش‌نشانی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: با توجه به ارتقای شهر کیاکلا به شهرستان سیمرغ همچنان به پرسنل آتش‌نشانی این شهرستان اضافه نشده است.

رئیس آتش‌نشانی شهرستان سیمرغ با اشاره به زحمت‌های شهردار کیاکلا برای در اختیار قراردادن ماشین آتش‌نشانی و تجهیزات به‌روز امداد و نجات، اضافه کرد: دو ماشین آتش‌نشانی که در اختیار آتش‌نشانی‌ سیمرغ قرار دارد، جوابگوی شهرستان نیست.

این مسئول با بیان اینکه حرف‌های ضد و نقیضی در رابطه با آتش‌نشانی‌ها وجود دارد، افزود: مأموران آتش‌نشانی در تلاش هستند و از جان خود می‌گذرند تا جان کسی را نجات دهند و وظیفه خود را به‌خوبی انجام می‌دهند.

عبدی از دخالت مردم در هنگام انجام عملیات آتش‌نشانی گلایه کرد و ادامه داد: آتش‌نشانان مشغول به فعالیت در سیمرغ دارای تخصص کافی در زمینه شغلی خود هستند.

وی اظهار کرد: مردم با مشاهده تعداد کم نیرو در عملیات‌ها با هدف خیر و برای کمک به آتش‌نشانان وارد عمل می‌شوند که این کمک‌ها گاهی سبب بروز مشکل برای آتش‌نشانان در حین انجام عملیات‌ها می‌شود.

رئیس آتش‌نشانی شهرستان سیمرغ در پایان از همکاری و همیاری شهردار کیاکلا، پرسنل شهرداری، پرسنل آتش‌نشانی سیمرغ و آتش‌نشانی‌های شهرستان‌های هم‌جوار در کمک‌رسانی به آتش‌نشانی سیمرغ در مواقع بحرانی، تشکر کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : امین عبدی - سیمرغ - آتش‎‌نشانی - -

نظر شما در مورد : چارت خالی برای افزایش پرسنل آتش‎‌نشانی سیمرغ وجود ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها