مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 21739 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 اردیبهشت 1396 -ساعت : 17:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گل به خودی شهردار رامسر در سرزمین یانگوم

از ترش تره تا کیم چی!

گل به خودی شهردار رامسر در سرزمین یانگوم

اختصاصی مازندشورا: شهردار رامسر درتناقضی آشکار وبا یک چرخش عجیب صد و هشتاد درجه، رنج سفر را به جان میخرد تا به سونگ چئون کره جنوبی برسد و دوشادوش شهردار این شهر عکسی به یادگار بگیرد ... !!!

اختصاصیی مازندشورا: همه چیز از آنجا آغاز شد. از آنجا که نصرت الله کوزگر شهردار رامسر در گفتگوی داغ با یک هفته نامه، یک پیوند با قدمت صد ساله را کاملا تشریفاتی و دکور خوانده بود. پیوندی دوستانه و هدفمند که به منظور تبادل اطلاعات و تجارب و توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، شهری و فنی میان یک جامعه شهری با جامعه شهری مشابه خارجی برقرار می گردد. پیوندی که از آن بعنوان یکی از راهکارهای تقویت دیپلماسی شهری یاد میشود. پیوندی که زمینه را برای افزایش ارتباطات میان فرهنگ‌ها و ارتقای تعاملات انسانی میان ساکنان شهرها را فراهم آورده ودر جهت ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی آنان منعقد میگردد:پیوند خواهر خواندگی.
پیوندی که قبل از این نیز رامسر را به همین بهانه به شهرهایی چون تاتارستان روسیه،الوکره قطر،پورتمونت شیلی،آتن یونان و شهرهایی چون شیراز و اصفهان گره زد تا نمودی ناملموس از دوقلوهایی را به تصویر بکشد که هر یک،ساز خود را کوک میکنند.
 اما اینبار شهردار زیباترین شهر شمال  ایران در مصاحبه با این هفته نامه معتقد بود همه اینها که قبل از این صورت گرفت کاملا تشریفاتی ودکور بود،چرا که وی اعتقاد داشت این اقدامات زمانی کارساز خواهد بود که شرایط کشور در روابط خارجی کاملا حسنه باشد و بتوان تمامی پتانسیل های کشور هدف را به داخل منتقل نمودو تفاهم نامه های انعقاد شده را به اجرا در آورد.
به زعم وی صرف اینکه کشوری بیاید و بعد از صرف ناهاري لذیذ ولو با چاشنی غذاهای محلی، عکسی به یادگار بگیرد، فاقد ضمانت اجرایی است و حتما برای مردم آب و نان نخواهد داشت.
اما عجیب ماجرا آنجاست که درست بعد از چهل و هشت ساعت از این گفتار، شهردار رامسر درتناقضی آشکار وبا یک چرخش عجیب صد و هشتاد درجه، رنج سفر را به جان میخرد تا به سونگ چئون کره جنوبی برسد و دوشادوش شهردار این شهر عکسی به یادگار بگیرد و پیوند خواهر خواندگی دیگری را برای رامسر به ارمغان بیاورد.پیوندی اما مبارک، شاید از جنس پرطرفدارترین غذای چشم بادامی ها،پیوندی از دیار یانگوم.پیوندی با طعم کیم چی.
قضاوت با شما!

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گل به خودی شهردار را - ایزک جمالی -

نظر شما در مورد : گل به خودی شهردار رامسر در سرزمین یانگوم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*