مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2176 -تاریخ انتشار : یکشنبه 05 آبان 1392 -ساعت : 23:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برگزاری کلاس آموزشی شوراها و دهیاران در نوشهر

مازند شورا: سرپرست بخشداری مرکزی نوشهر از برگزاری کلاس آموزشی شوراها و دهیاران به صورت پایلوت در شهرستان نوشهر خبر داد.

مازند شورا: محمد معصومی روز یکشنبه در کلاس توجیهی و آموزش شوراها و دهیاران بخش مرکزی و کجور شهرستان نوشهر اظهار کرد آموزش شوراها و دهیاران در زمینه های مالی، اداری، حقوقی، بودجه بندی و میزان اختیارات دهیاران برای نخستین بار در شهرستان نوشهر برگزار شد.

وی تصرح کرد: این کلاس ها جهت آشنایی به قوانین و تطبیق عملکرد با قوانین تدوین شده جهت ارائه ی بهتر خدمات و همچنین ایجاد هماهنگی در سطح شهرستان اجرا شد.

معصومی از برگزاری این کلاس ها در طول مدت خدمت شوراها خبر داد و افزود: جلسات و کلاس های توجیهی و آموزشی شوراها در ماه های نخست به صورت ماهانه و در آینده به صورتی فصلی و سالانه ادامه می یابد.

معاون فرماندار نوشهر با تاکید بر برنامه ر یزی درست شوراها و دهیاران ادامه داد: شوراهه و دهیاران با اطلاع قبلی و برنامه ریزی دقیق در این جلسات حضور یابند تا با ارائه پرسش های مناسب بتوانند راهی برای رفع مشکلات در زمینه های مالی، اداری؛ حقوقی و بودجه بندی بیابند.

نگهداری مهر مخصوص شوراها در دفاتر شورا

معصومی با تاکید بر اینکه مهر شوراها باید در دفتر شورا نگهداری شود گفت: تمام شوراهایی که مهر به آنها تحویل داده شد باید این مهرها را در دفاتر شورا نگهداری کنند، مهر وسیله شخصی نیست که در کیف و ماشین شوراها نگهداری شود و در مواقع لزوم اهالی روستا دچار سردرگمی شوند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن ایام محرم و صفر خاطر نشان کرد: دهیاران جهت اجرای پر شور مراسم ایام  ماه محرم با هیات امنای مساجد همکاری لازم را داشته باشند.

وی خطاب به شوراها و دهیاران متذکر شد: برگزاری جلسات به صورت منظم و ماهانه، ارسال صورتجلسات به شورای بخش و بخشداری، استفاده از فرصتها به بهترین شکل و و حضور در جلسات با اطلاعات قبلی دقیق و کامل از جمله اموری است که شوراها و دهیاران باید مورد توجه قرار دهند./ تسنیم

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستا - شوراها - مازندران - نوشهر - آموزش - -

نظر شما در مورد : برگزاری کلاس آموزشی شوراها و دهیاران در نوشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها