مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 21785 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 اردیبهشت 1396 -ساعت : 09:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

اظهارات جنجالی دکتر محمدنژاد در نشست با اهالی رسانه؛

نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

اختصاصی مازندشورا: محمدنژاد، ساری را شهر نخبه خیز اما نخبه کُش نامید و هشدار می دهد:«شورا جای غیر متخصص ها نیست. نگذاریم ساری ذبح شود، باید ساری را تقویت کنیم، ما ساروی ها باید به هم کمک کنیم تا شاهد توسعه و پیشرفت ساری باشیم»

اختصاصی مازندشورا- مجید ساجدی فر:  همت محمد نژاد از چهره های علمی، دانشگاهی و مطرح شهر ساری است که چند سالی است مدیرعاملی انجمن نام آوران همیشه سبز مازندران را برعهده دارد. وی امروز با دعوت از اهالی رسانه به دفتر کار خود از اهداف و برنامه های این انجمن سخن گفت و در ادامه، به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

با توجه به نزدیکی ایام انتخابات و برخی مصاحبه های جنجالی دکتر محمدنژاد در ماه های اخیر درباره شهر ساری و مدیریت شهری، خواه ناخواه بخش اعظم سوالات به این حوزه کشیده شد. تلاش ما این است خلاصه ی مهمترین اظهارات دکتر محمدنژاد را در قالب گزارشی کوتاه (نه شیوه معمول وی گفت وی افزود) بیان کنیم:

همت محمدنژاد با مدرک دکترای تکنولوژی آموزشی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و رئیس انجمن نخبگان شهرستان ساری هست و دارای تاکنون بیش از 12 جلد کتاب نوشته و دارای تعداد زیادی دست نوشته و مقاله است. محمدنژاد علاوه بر وجهه ی دانشگاهی، در میان گروه های مختلف مردمی نیز چهره ای نام آشنا و مورد وثوق است و به صداقت، پاکدستی، مردمی بودن، مسئولیت پذیری و خدمت صادقانه شهرت دارد.

وی، تاکنون در هیچ حزبی فعالیت سیاسی نداشته و در مدت 4 سال حضورش در خارج از کشور در مقطع دکتری مسئول انجمن اسلامی دانشجویان در تاجیکستان بود در مقطع دکترا ؛‌ بعد از حضور در کشور دو سال از طرف دانشگاه در شهرداری ساری بعنوان مشاور فرهنگی و مدیر روابط عمومی مامور بود.

محمدنژاد، همچنین از سال 82 تا 84 در شهرداری ساری مدیر و مشاور فرهنگی شهردار بوده و از جمله فرهیختگان ساروی هست که دغدغه توسعه ساری دارد و بسیار مشتاق است این شهر را در جایگاه واقعی خود به عنوان یک مرکز استان ببیند. او می گوید: «در سفرهایی که به کشورهای مختلف داشته است هیچ کدام جاذبه های توریستی ساری را ندارند. ساری ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد که می تواند به یک شهر توریستی و یک مرکز اقتصادی قوی تبدیل شود چرا که از یک سو در مسیر دریا قرار دارد و از یک سو به جنگل ؛‌ رودخانه تجن از وسط شهر می گذرد و چشمه ها و دشت های بسیاری دارد؛‌ یکی از بزرگترین سد های کشور ( سلیمان تنگه ) در ساری قرار دارد ؛ چشمه سورت از زیبایی های چشم گیر ساری هست اما متاسفانه همه ی این ظرفیت ها مغفول مانده است».

او معتقد است: «به واسطه همه موارد ذکر شده ساری غریب و مظلوم است و یکی از مراکز استانی است که نسبت به همتایان خود از قطار توسعه و پیشرفت بسیار عقب مانده است».

نامزد دوره دوم انتخابات شورای شهر ساری، بسیاری از ضعف ها و معضلات شهر را عدم اطلاع رسانی و ناآگاهی کافی می داند و معتقد است تنها راه و زودبازده ترین راه خروج از وضعیت فعلی شهر «آموزش صحیح مجموعه مدیریت شهری و شهروندان از حقوق و وظایف خود» می داند و می گوید: «ژاپن پیشرفت کشور خود را مدیون آموزش است و نیاز است هرچه زودتر به این عرصه ورود پیدا کنیم».

وی، زمانی خبرنگار افتخاری بوده و خود را از جنس رسانه می‌داند. به مجموعه رسانه‌ها اعتقاد دارد و بر این باور است که باید به رسانه‌ها میدان داد و از آنان حمایت جدی وعملیاتی کرد.

محمدنژاد، جمعیت یکصد هزار نفری مردم ساری در زیر خط فقر، و آمار 30 هزار نفری کمیته امدادی های مرکز استان را نگران کننده می داند و می گوید: «این بدین معناست که هنوز در ساری کاری در خور نام بزرگ ساری نشده است ؛ خیلی از افرادی که شعار می دهند و مدعی هستند بجای دلسوزی برای مردم برای منافع خود دلسوزی می کنند».

وی، خود را متتقد جدی شورای چهارم ساری معرفی کرد و معتقد است: «شورای ساری نیاز به خانه تکانی اساسی دارد و تحولات ساری مدیون ظرفیت های شخص مهدی عبوری است و باید وی را حمایت کرد».

محمدنژاد، ساری را شهر نخبه خیز اما نخبه کُش نامید و هشدار می دهد:«شورا جای غیر متخصص ها نیست. نگذاریم ساری ذبح شود، باید ساری را تقویت کنیم، ما ساروی ها باید به هم کمک کنیم تا شاهد توسعه و پیشرفت ساری باشیم».

وی، معتقد است: «برای توسعه ساری باید مردم را در همه عرصه ها وارد کرد و اگر بتوانیم این فکر را عملی کنیم حتما شاهد توسعه و پیشرفت شهر خواهیم بود ؛ نیاز است نخبگان ؛ فرهنگیان ؛ فعالین اقتصادی ، علمی و ورزشی و رسانه ای را ساماندهی کنیم و از همه ظرفیت های برای پیشرفت و توسعه شهر بهره بگیریم و در بحث آموزش شهروندی باید بصورت مدون و قوی با مردم کار کنیم و فکر شهروندان را توسعه یافته کنیم چرا یک فکر توسعه یافته می تواند به یک شهر توسعه یافته کمک کند».

اهدای دو کتاب (به قلم دکتر محمدنژاد) و تجلیل از اهالی رساله آخرین بخش نشست یک و نیم ساعته ی مدیرعامل انجمن نام آوران همیشه سبز مازندران بود.

 


نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم


منبع : تصاویر از شمال آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورا جای دلقک ها نیس - همت محمدنژاد - مدیرعاملی انجمن نام - نشست خبری همت محمدنژ - نامزد انتخابات شورای -

نظر شما در مورد : نگذاریم ساری ذبح شود/ منتقد جدی شورای چهارم هستم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*