مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2182 -تاریخ انتشار : شنبه 04 آبان 1392 -ساعت : 13:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برداشت غیرمجاز شن و ماسه نابود کننده محیط زیست است

برداشت غیرمجاز شن و ماسه نابود کننده محیط زیست است

مازند شورا: استاندار مازندران يكي از مشكلات موجود در مازندران را برداشت غيرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها دانست و خاطرنشان كرد: اين كار هم نابودكننده محيط زيست و منابع طبيعي و هم مخدوش كننده سيماي استان است.

مازند شورا: ربیع فلاح جلودار صبح شنبه در جلسه شوراي حفظ حقوق بيت المال در اراضي و منابع طبيعي، اين شورا را فرصت مغتنمي براي صيانت از بيت المال و منابع طبيعي دانست و بيان داشت: در ديداري كه با آيت الله آملي لاريجاني، رييس قوه قضاييه داشتم ايشان تاكيد فراواني بر مسئله برخورد با متجاوزين به منابع طبيعي و بيت المال داشتند كه نشان از اهميت اين موضوع است.

وي با اشاره به صراحت قوانين در برخورد با پديده تجاوز به اراضي ملي و منابع طبيعي، تصريح كرد: با وجود قوانين موجود، نبايد پرونده هايي با مدت زمان طولاني در برخورد با متجاوزين داشته باشيم.

فلاح جلوگيري از تجاوز به منابع ملي را نيازمند واكنش سريع و اقدام قاطع دانست و افزود: عرصه هايي كه جهت بهره برداري به سرمايه گذاران واگذار گرديد و اقدامي در آنها صورت نپذيرفت بايد به سرعت بررسي و بازپس گيري شود.

استاندار مازندران گفت: يكي از مهم ترين وظايف همه دستگاه هاي اجرايي تلاش در راستاي حفظ بيت المال و منابع ملي است.

وي به بهره برداري از معادن استان نيز اشاره كرد و گفت: اين كار در دنيا با برنامه دقيق احيا و بهره برداري اجرا مي شود در حالي كه در استان مازندران صرفاً بهره برداري از معادن ملاك شده و اقدام مهمي در راستاي احيا صورت نمي گيرد.

فلاح جلودار در پايان بر اهميت جلسه شوراي حفظ حقوق بيت المال تاكيد كرد و اظهار داشت: در همه جلسات اين شورا شخصاً شركت مي كنم و همه مديران عضو نيز مي بايست در اين جلسه مهم حضور داشته باشند./ مهر

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست - رودخانه - مازندران - ربیع فلاح - استاندار - -

نظر شما در مورد : برداشت غیرمجاز شن و ماسه نابود کننده محیط زیست است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها