مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2191 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 مهر 1392 -ساعت : 14:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

31 نیروی شهرداری قائمشهر بلاتکلیف

مازند شورا: تعیین تکلیف وضعیت شغلی 31 نیروی شهرداری، بازنگری در بودجه شهرداری، نامناسب بودن زمان برگزاری جشنواره کلیا و بازنگری در بودجه شهرداری از جمله مواردی بود که در جلسه رسمی شورای شهر قائمشهر مطرح شده است.

مازند شورا: رئیس شورای شهر قائم شهر شامگاه یکشنبه در جلسه علنی شورا به وضعیت 31 نیروی شهرداری در جلسه شورای شهربا اشاره به یکسری مقررات و آزمایشات، گفت: ظرف 10 روز وضعیت شغلی این نیروها که ماندنی هستند یا نیستند، مشخص می شود.
 
حامد ابراهیمی با اشاره به اینکه نباید با زندگی مردم به دلیل بی تدبیری یک مدیر بازی کرد، اظهارداشت: باید یک فضای مناسب و کار جدید برای آنها بوجود آورد.
 
وی بیان کرد: برای ماندن یا رفتن این نیروها در شهرداری باید مدیریت شهرستانی شود و حساسیت نشان ندهید.
 
وی همچنین بر حضور شهردار در یکی از جلسات شورا برای لخذ تصمیمات عمران و خدمات شهری و همچنین تعیین روزهای پنچ شنبه برای بازدیدها، برنامه ها، پروژه ها، درخواست و نامه های مردم تاکید کرد و اذعان داشت: برای تصمیم گرفتن و یک کاسه شدن اقدامات، حضور شهردار در کنار اعضای شورا الزامی است.
 
رئیس شورای شهر قائم شهر گفت: شهردار نسبت به مصوبات جلسه شورا، حق اعتراض دارد.
 
بازنگری در بودجه حق شوراست
 
ابراهیمی حق طبیعی شورا و شهرداری را در بازنگری بودجه دانست و تاکید کرد: بازنگری بودجه باید طوری مدیریت شود که کمترین بازتاب و تنشی نداشته باشد.
 
وی توجه به مشکلات حوزه اقتصادی کشور عنوان کرد و  اظهارداشت: دولت و مجلس در بازنگری بودجه و سر فصل ها دغدغه دارند و خوشبختانه شورا با مشکل سر فصل ها مواجه نیستند.
 
وی اشاره کرد: تورم موجود در جامعه، چالش بوجود آورد که باید با ایجاد منابع درآمدی، فروش یکسری املاک و بازنگری بودجه ، برای قابلیت اجرا نزدیک تر شود.
 
ابراهیمی ادعان داشت: کمیسیون عمران، برنامه و بودجه و مالی اداری شهرداری با حضور مشاوران مالی شورا و شهرداری، بحث پیشنهاد کمیسیون عمران را در تجمیع پروژه ها و به روز کردمن آیتم ها ظرف مدت یک هفته انجام شود.
 
وی تاکید کرد: قانون به شورا اجازه می دهد حتی در عوارض تخصیصی سالانه در خلال اجرا چنانچه به نوعی مقابله با حقوق شهروندی است، اصلاح کند، کم و زیاد و اصلاح بودجه با پیشنهاد شهرداری در اختیار شوراست.
 
تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شهرداری
 
نائب رئیس شورای شهر قائم شهر با اشاره به اینکه بحث های که در جلسات شورا عنوان می شود را عقیم نگذارید، گفت: ذهن اعضا به بحث های تکراری معطوف نگردد.
 
بهنام طیبی بر تعیین و تکلیف وضعیت  31 نیروی شهرداری تاکید کرد.
 
یکی دیگر از اعضای شورای شهر به ارائه مصوبات پرداخت و اظهارداشت: در سال جاری و شورای شهر سابق بودجه ای برای اقدامات زیرساختی ، آسفالت و اعتبارات پیش بینی نشده شورا مصوب گردید.
 
آسفالت برخی مناطق اجرا نشد
 
احسان اسماعیل نجار با بیان اینکه بعنوان عضو کمیسیون عمران شورا فعالیت دارم گفت: در بازدید از برخی مناطق شهرستان اجرای عملیات آسفالت با توجه به ردیف اعتباری، مهندسی و فنی انجام نشد و با توجه به هزینه بالا، اجرای آسفالت بدون رعایت اصول در حال انجام است.
 
وی با بیان اینکه باید ردیف اعتباری بین تمام شهروندان بطور عادلانه توزیع گردد، اذعان داشت: برای اجرای پروژه های عمرانی اقدامات خوبی شده اما با این وجود با توزیع عادلانه و ردیف اعتباری سلسله وار در بین مردم می تواند در آبادانی شهر تاثیر گذار تر باشد.
 
عضو کمیسیون شورای شهر با اشاره اینکه چرا باوجود ردیف اعتبار، تقدم و تاخر اجرا نشده و همچنین نقش کمیسیون عمران در تصمیم گیری و نظارت بر پروژه ها چقدر است، گفت: ناظر مستقیم پروژه ها باید در بحث فنی کمیسیون عمران استفاده کند.
 
وی بیان کرد: باید بحث نیروی مازاد در شهرداری ها و توزیع عادلانه اعتبار بین مردم به صورت جدی پیگیری شود.
 
یار دوازدهم شورا
 
شهردار قائم شهر نیز گفت: با همکاری و تعامل بین شورا و شهرداری رضایت شهروندان را جلب می کنیم.
 
سید جعفر حسینی بیان کرد: بنده به عنوان دوازدهمین عضو شورای شهر قائم شهر هفته ای یکبار در جلسات یا کمیسیون های مختلف شورا برای رفع دغدغه ها و مشکلات شهر و برنامه ریزی صحیح شرکت می کنم.
 
زمان نامناسب جشناره کلیا
 
وی با اشاره به جشنواره کلیا که برگزاری آن در زمان مناسبی نیست، اظهارداشت: در این زمان در منطقه و روستاهای قائمشهر امکان پخت نیشکر وجود ندارد، اما برای معرفی و تبلیغ محصول، زمان برگزاری جشنواره که به مدت سه روز تعیین شده بود به 1.5 روز کاهش می‌یابد و از صبح سه‌شنبه آغاز و تا عصر چهارشنبه در پارک ولیعصر (ع) ادامه خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره در فصل زمستان است، تاکید کرد: این جشنواره مربوط به تولید و پخت نیشکر است؛ هرچند عزیزان در شورا تصمیم خوبی اتخاذ کردند، اما زمان جشنواره برای ارائه و تولید محصول بومی محلی مناسب نیست.
 
وی در جواب سوالات مربوط به تغییر یا حذف برگزاری جشنواره کلیا ، افزود: زمان مناسبی برای برگزاری این جشنواره نیست و فصل کلیا با پخت نیشکر در زمستان  است.
 
وی بیان کرد: مراسم عید غدیر خم چهارشنبه شب در عمارت شهرداری شهرستان برگزار می شود.
 
همچنین مسئول موسسه دارالقران روح المومنین نابینایان قائم شهر با اشاره به اینکه در مسابقات قرانی ، این شهرستان بیشترین مقام را کسب می کند، گفت: متاسفانه یک اتاق برای دارالقران در مکان فرهنگی یاس نو برای حدود 70 نابینا در نظر گرفته شد.
 
زهرا خدادادی بیان کرد: بدلیل نداشتن مکان مناسب از این تعداد فقط 20 نابینا در کلاس حضور دارند.
 
وی مهمترین معضل جامعه کنونی را مشکل فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ قرانی عنوان کرد و اظهارداشت: از مسئولین خواستار یک مکان مناسب با توجه به اهدای زمین توسط 3 خیر قائم شهر و در روز مبعث پیامبر کلنگ آن توسط امام جمعه زده شد، هنوز برای ساخت آن اقدامی نگردید.
 
خدادادی افزود: زمین در منطقه چمازکتی و مجری آن موسسه دارالقران ، هیچ ردیف اعتباری جدی برای آن تامین نشده است.
 
وی همچنین از نداشتن سیستم گرمایشی و سرمایشی در این موسسه خبرداد و گفت: در تابستان با پنکه که اهدایی یک خیر و در زمستان با نفت و کپسول گاز برای خنک شدن و گرم شدن استفاده می کنیم.
 
وی بیان کرد: بدون هیچ پشتوانه مالی زمین ساخت موسسه اهدایی 3 خیر کلنگ آن به زمین خورد، بیان کرد: اکثر این نابینایان از قشر ضعیف جامعه هستند که برای رفت و آمد حتی کرایه راه هم ندارند از شهرداری و شورا تقاضا داریم ماهی یکبار یک خودرو برای اردو این بچه ها در اختیار این موسسه بگذارند.
 
به گزارش مهر، شورای شهر اعلام آمادگی کرد اگر شهرداری تامین اعتبار ندارد شورا این وظیفه را تقبل می کند و همچنین خودرو برای اردو آنها سالی یکبار می توانند در اختیار این موسسه برای گردش و تفریح بگذارد.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائمشهر - شورا - شهرداری - جشنواره کلیا - -

نظر شما در مورد : 31 نیروی شهرداری قائمشهر بلاتکلیف

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها