مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2220 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 مهر 1392 -ساعت : 09:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداران، شناسنامه فنی ساختمان را در صدورپروانه ساختمانی الزامی کنند

مازند شورا: رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، خواستار الزامی شدن شناسنامه فنی در ساخت و سازهای مسکونی از دستگاه های صادرکننده پروانه های ساختمانی به خصوص شهرداری ها شد.

مازند شورا:  ˈمصطفی خاوری نژاد ˈروز سه شنبه در نخستین همایش مهندسی ساختمان، مدیریت شهری و توسعه پایدار که با حضور شهرداران واعضای شورای اسلامی شهرهای مازندران در آمل برگزار شد، گفت: این امر باعث بهبود وضعیت ساخت وسازهای مسکونی در استان ونیز اطلاع خریداران مسکن از مشخصات فنی ونیز معماری ساختمان ها خواهد شد.

وی، ساخت وسازهای غیرمجاز وبدون ضابطه واصول فنی واحدهای مسکونی در حاشیه شهرها و روستاها را نگران کننده خواند و ادامه داد: متاسفانه بیش از 40درصد ساخت وسازهای موجود و ساخت واحدهای مسکونی روستایی وحاشیه ای شهرها بدون رعایت ضوابط و مقررات ملی ساختمان صورت می گیرد .

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، از شهرداران و مسئولان اداره راه وشهرسازی در شهرستانها و نیز دهیاران در روستاها خواست، جلوساخت وسازهای غیرمجاز و ناامن که چهره شهر وروستاها را نازیبا می کند ، بگیرند.

خاوری نژاد، همچنین به عقدتفاهم نامه همکاری دوجانبه با سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان پدافند غیرعامل اشاره کرد وادامه داد: این همکاری در ساختمان سازی جدید در استان با هدف ارتقاء ایمنی صورت می گیرد .

وی یادآورشد: سازمان نظام مهندسی ساختمان به منظور جلب همراهی و همکاری بیش از پیش شهرداران و اعضای شورای شهر با این سازمان و ایجاد تعاملات تخصصی در راستای دستیابی به توسعه پایدار و تخصصی شدن ساخت و ساز نیازمند همراهی وتعامل با همه دستگاه های اجرایی مرتبط با صنعت ساختمان است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران ،نظام مهندس - -

نظر شما در مورد : شهرداران، شناسنامه فنی ساختمان را در صدورپروانه ساختمانی الزامی کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها