مهمترین شاخصه توسعه پایدار، نیروی انسانی متخصص است/ گردشگران سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر هستند

تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 - ساعت : 11:13

کد مطلب: 22218 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهندس سمانه بخشنده در گفت‌وگو با مازندشورا:

مهمترین شاخصه توسعه پایدار، نیروی انسانی متخصص است/ گردشگران سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر هستند

اختصاصی مازندشورا: باتوجه به توریستی بودن شهر بابلسر معماران باید با بهره‌گیری از تجارب ارزنده معماران تاریخ ایران در علم معماری، شرایطی را در مازندران فراهم کنند تا گردشگرانی که به بابلسر سفر می‌کنند با دیدن مناظر شهری در تلفیق با دو نعمت خدادادی یعنی دریا و جنگل، سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر باشند

اختصاصی مازندشورا: مهندس سمانه بخشنده عضو سه دوره شورای اسلامی شهر بابلسر در گفت‌وگو با مازندشورا پیرامون لزوم استفاده از متخصصان حوزه مدیریت شهری در عرصه شوراها، گفت: سالهاست برخی مدیران با عدم بهره‌مندی از دانش مهندسی در حوزه مدیریت شهری ورود پیدا کرده و عملا مانع از ورود کارشناسان و مهندسین خبره در هندسه مدیریت شهری شده‌اند. حال آنکه مدیریت منهای دانش مهندسی و مهندسی بدون تجربه مدیریت می‌شود هندسه ناهمگون و سوء مدیریت. یعنی آنچه که امروز در حوزه‌های مختلف شهری شاهد آنیم.

این عضو سازمان نظام مهندسی استان مازندران، افزود: وحدت و بهره‌مندی توأمان از دانش مهندسی و مدیریت، با اعتماد به نسل جوان، آگاه و پر انگیزه می‌تواند علاوه بر سامان بخشی به هندسه شهری نشاط و پویایی را نیز به مدیریت شهری تزریق نماید.

اولین بانوی منتخب عضو شورای اسلامی شهر بابلسر در دومین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بابلسر تصریح کرد: امروزه اکثریت مهندسان استان را قشر جوان، پویا و تحصیلکرده تشکیل می‌دهند ولی از این افراد آنچنان که باید بهره نمی‌بریم. لذا منطقی نیست که با وجود این که مهمترین شاخصه توسعه پایدار که نیروی انسانی متخصص و تحصیلکرده می‌باشد را دارا هستیم ولی بدون بهره‌مندی از آنان شعار توسعه پایدار ‌دهیم.

کارشناس اسبق فنی فرمانداری شهرستان بابلسر ادامه داد: مناسب سازی فضاهای شهری مقوله‌ای جدی است که از جهات مختلف اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی در زندگی شهروندان و جامعه شهری تأثیر عمده و نقش برجسته ای دارد. طراحی مناسب و بکارگیری مبلمان شهری متناسب با محیط در بخش‌هایی از شهر مانند پارک‌ها، برخی میادین، پیاده ‌روها و مراکز تجاری تأثیر زیادی در کیفیت زندگی شهری بر جای می‌گذارد.

عضو کمیته فنی کمسیون ماده 5 شهرداری بابلسر در سه دوره شورای اسلامی تصریح کرد: برای هویت بخشی به معماری بابلسر اگرچه همه فعالین عرصه ساخت و ساز باید برای خروج شهرها از سیما و منظر نازیبای فعلی تلاش کنند اما معماران پیش قراولان این حرکت‌اند. باتوجه به توریستی بودن شهر بابلسر معماران باید با بهره‌گیری از تجارب ارزنده معماران تاریخ ایران در علم معماری، شرایطی را در مازندران فراهم کنند تا گردشگرانی که به بابلسر سفر می‌کنند با دیدن مناظر شهری در تلفیق با دو نعمت خدادادی یعنی دریا و جنگل، سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر باشند.

سمانه بخشنده خامنه در پایان افزود: پیش نیاز شهر زیبا، امن، آرامش بخش، مسلح به تکنولوژی‌های روز، مجهز به امکانات رفاهی، مزّین به مبلمان شهری، با ترافیک روان و فضای سبز کافی و بهره‌مند از سایر امکانات یک شهر سالم و توسعه یافته، داشتن مدیران متخصص، توسعه یافته و بهره‌مند از دانش روز می‌باشد.


برچسب ها : #مهندس سمانه بخشنده #عضو سه دوره شورای اسلامی شهر بابلسر


مهمترین شاخصه توسعه پایدار، نیروی انسانی متخصص است/ گردشگران سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر هستند

مهمترین شاخصه توسعه پایدار، نیروی انسانی متخصص است/ گردشگران سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر هستند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مهمترین شاخصه توسعه پایدار، نیروی انسانی متخصص است/ گردشگران سفیران زیبایی‌های معماری بابلسر هستند

*

*


X https://sport45.site/