مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2227 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 مهر 1392 -ساعت : 15:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک مازندرانی ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی

مازند شورا: کمال علیپور ˈ نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور انتخاب شد.

به گزارش مازند شورا به نقل از ایرنا، این دومین سال متوالی است که علیپور به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور انتخاب می شود.

بر اساس گزارشی که دفتر این نماینده روز چهارشنبه برای ایرنا ارسال کرد، بعد از انقلاب اسلامی برای نخستین بار یک نماینده مجلس شورای اسلامی از شمال کشور با رای نمایندگان خانه ملت به این سمت انتخاب شده است.

بررسی پیشنهادهای لازم در مورد سیاست کلی شهرسازی برای طرح در هیات وزیران، اظهار نظر در باره پیشنهادها و لوایح شهرسازی و مقررات مربوط به طرح های جامع شهری شامل منطقه بندی، نحوه استفاده از زمین، تعیین مناطق صنعتی بازرگانی، اداری، مسکونی، تاسیسات عمومی، فضای سبز و سایر نیازمندی های عمومی شهربخشی از وظایف شورای عالی راه وشهرسازی است.

این شورا همچنین وظیفه بررسی و تصویب نهایی طرح های جامع شهری و تغییرات آنها خارج از نقشه های تفصیلی و تصویب معیارها و ضوابط و آیین نامه های شهرسازی را بر عهده دارد.

وزرای مسکن و شهرسازی، کشور، صنعت، معدن و تجارت، آموزش عالی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیرو، جهاد کشاورزی، دفاع و پشتیبانی و روسای سازمان برنامه و بودجه حفاظت محیط زیست و یک نفر از اعضای کمیسیون مسکن و شهرسازی و راه و ترابری مجلس شورای اسلامی اعضای شورای عالی شهرسازی کشور را تشکیل می دهند.

نمایندگان مجلس برای این شورا با پیشنهاد کمیسیون های مربوطه و رای سایر نمایندگان به عنوان ناظر در جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری انتخاب می شوند.

کمال علیپور یکی از دو نماینده حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی است.

وی عضو کمیسیون عمران مجلس است و ریاست کمیته راه و ترابری را هم بر عهده دارد



لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمال علیپور، شورای ش - -

مطالب مرتبط با : یک مازندرانی ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی
نظر شما در مورد : یک مازندرانی ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها