مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2235 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 مهر 1392 -ساعت : 10:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختلاف نظر بر سر حضور رئیس شورای شهر در هیات دولت

مازند شورا: حالا که رئیس دولت یازدهم تمایلی برای حضور شهردار تهران در جلسه‌های هیات دولت ندارد، آیا رئیس شورا به این جلسه‌ها دعوت می‌شود؟ بعید به نظر می‌رسد که بعد از منتفی شدن حضور شهردار، مسجدجامعی بتواند مجوز حضور در دولت را کسب کند.

مازند شورا: حالا که رئیس دولت یازدهم تمایلی برای حضور شهردار تهران در جلسه‌های هیات دولت ندارد، آیا رئیس شورا به این جلسه‌ها دعوت می‌شود؟ بعید به نظر می‌رسد که بعد از منتفی شدن حضور شهردار، مسجدجامعی بتواند مجوز حضور در دولت را کسب کند. البته باید این نکته را نیز درنظر گرفت که حضور نماینده مدیریت شهری تهران در هیات دولت، به نوبه خود یک رانت برای تهران محسوب می‌شود، ولو اینکه این شهر، مرکز کشور باشد. گرچه حضور رئیس شورا، یک بدعت در رفتار دولت و مدیریت شهری تلقی می‌شود، اما به نظر می‌رسد اعضای شورای چهارم شهر تهران هرچه که بزنند، فقط به در بسته خواهند کوبید.

نشانه‌ها حاکی از آن است که دولت یازدهم در خود را به روی مدیریت شهری دوره چهارم تهران نخواهد گشود. در این باره یک عضو شورای اسلامی شهر تهران حضور شهردار در جلسه‌های هیات دولت را گامی مثبت برای تقویت تعامل میان این دو نهاد اجرایی دانست و تاکید کرد این اتفاق می‌تواند به خدمت‌رسانی هرچه  بهتر  به شهروندان منجر شود.

به گزارش مازند شورا به نقل از فارس، اسماعیل دوستی اظهار کرد: با حضور شهردار در جلسه‌های دولت موافقم. زیرا تهران یک کلانشهر است و مشکلات عدیده‌ای دارد و خدمات زیادی به دولت می‌دهد. عضو شورای شهر تهران درباره حضور رئیس شورای شهر در این جلسه‌ها نیز تصریح کرد: از قبل روال این بوده که شهردار تهران در هیات دولت حضور داشته باشد، نه رئیس شورای شهر و در این مورد اختلاف نظر وجود دارد. وی اضافه کرد: من حتی شنیده‌ام که استاندار تهران هم درخواست حضور در هیات دولت را داشته‌است.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر، تهران، مس - -

نظر شما در مورد : اختلاف نظر بر سر حضور رئیس شورای شهر در هیات دولت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها