دوران خیلی شیرین نامزدی را قدر بدانیم (طنز)

تاریخ انتشار : جمعه 22 اردیبهشت 1396 - ساعت : 11:46

کد مطلب: 22433 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دوران خیلی شیرین نامزدی را قدر بدانیم (طنز)

اختصاصی مازندشورا: نامزدها در این دوران خیلی شیرین، بسیار ساده زیست و همه از جنس مردم! می شوند و با اتوبوس، مینی بوس و حتی با پای پیاده رفت و آمد می کنند. آن ها سعی می‌کنند در نقش ناجی ظاهر شوند و در مجالس و محافل مختلف و برای رفع معضلات گوناگون، پیشنهادات و راهکارهای متفاوت ارائه ‌دهند

مازندشورا-مجید ساجدی فر: مطابق معمول، در روزهای انتخابات، حال و هوای جامعه دگرگون می‌شود و اصلا این دوران شیرین، آداب و اعمال مخصوص به خود را دارد که هم مردم و هم نامزدها سعی می‌کنند آن را رعایت کنند.

مثلا مردم در ساعت‌هایی مختلف از شبانه روز با نامزدهای مختلف می‌نشینند و با اینکه می دانند آبی از کسی گرم نمی شود، به حرف‌ها، شعارها و وعده‌های آن‌ها گوش می‌دهند و در مقابل از حرف‌ها، دردها، کمبودها و دغدغه‌های خود می‌گویند.

نامزدها در این دوران خیلی شیرین، بسیار ساده زیست و همه از جنس مردم! می شوند و با اتوبوس، مینی بوس و حتی با پای پیاده رفت و آمد می کنند. آن ها سعی می‌کنند در نقش ناجی ظاهر شوند و در مجالس و محافل مختلف و برای رفع معضلات گوناگون، پیشنهادات و راهکارهای متفاوت ارائه ‌دهند و اینگونه وانمود می‌کنند که اگر آنها روی کار بودند همه ی مشکلات را حل می کردند یا اگر در انتخابات پیروز شوند در نخستین فرصت، پیگیر مشکلات مردم می‌شوند و برای آسایش آنها اِل می‌کنند و بِل می‌کنند و بودجه‌ها و درآمدها را به سمت «مردم» وِل می‌کنند!

نامزدها همچنین، در اثر کم‌کاری‌هایی که تاکنون انجام شده معمولا از اعضای قبلی و فعلی، شدیدا انتقاد می‌کنند و از عملکرد ضعیف‌شان خَشَمگین می‌شوند و گاهی از شدت عصبانیت کُت یا کاپشن خود را در می‌آورند و کلی حرص می‌خورند به طوری که اگر خدای نکرده زبانم لال! عضو یا فرد مورد نظر دم دست باشد کار به درگیری لفظی و برخورد فیزیکی می انجامد!

 

بنابراین آنها برای رفع معضلات موجود، تا جا دارد به مردم امیدواری می‌دهند و هرکس خود را «نجات‌دهنده» می‌داند. یکی خود را رابین‌هود می‌پندارد، دیگری خود را زورو! یکی فکر می‌کند بَتمن است و دیگری پسرشجاع! جومونگ هم با توجه به محبوبیتی که در سال‌های اخیر داشته آرزوی مشترک همه نامزدهاست. و اینچنین در محفل‌های عمومی و خصوصی، در خیالات خود، در اتاق خود، در تنهایی‌های خود، جلوی آینه، هی عدالت‌گستری می‌کنند، چپ‌ و راست مشکلات مردم را حل می‌کنند، هی سازندگی می‌کنند، مدام ایجاد اشتغال می‌کنند و از این حس (گره از مشکلات مردم باز کردن حتی در حرف و خیالات) شدیدا لذت می برند!...

 

مردم هم از این جهت که بار دیگر مورد توجه هستند، سعی می کنند شعارهای آنها را بپذیرند. چرا که این بار بجای آنکه آنها دنبال بزرگان منطقه و شهر یا همان نامزدها باشند، این نامزدها هستند که به سراغ‌شان می‌روند و کلی تحویلشان می‌گیرند، چاکرانیم می‌گویند و مخلصانیم می‌شنوند. اصلا صمیمیتی بین مردم و کاندیداها ایجاد می‌شود که حواریون حضرت مسیح حسرت آن را می‌خورند!

در این دوران خیلی شیرین، مردم – از در و دیوار- وعده‌های خوب می‌شنوند، همه مشکلات را بزودی حل شده می‌بینند. جوانان هم خود را برای اشتغال و ازدواج آماده می‌کنند. اصلا وِلوِله‌ای در شهرها برپا می‌شود. جاده‌های حاشیه شهرها و روستاها حتی در کورترین نقاط شن‌ریزی و آسفالت می‌شود و مَشت حسن (پیر دِه) هم که روزگاری در تنهایی و نابسامانی بسر می‌بُرد در این دوران خیلی شیرین با بزرگان دَمخُور می‌شود. این بار نامزدها سر مزرعه‌اش می‌روند و حتی در امور مزرعه کمک  کارش می‌شوند!

 

از طرفی، چاله چوله‌های شهر و روستا هم با ایجاد چاله چوله‌های جدید (با روش منچولباف) پُر می شود. نامزدها چنان به مردم مشغولند و در مجالس و محافل پیگیر خواسته‌ها و درگیر چاره‌ای برای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم هستند که خود، خانواده و اطرافیان خود را فراموش می‌کنند و وقتی دیرهنگام به خانه می‌روند فرزند کوچکشان به آنها می‌گوید: «عمو!» و همسرشان نیز به فکر فرو می رود که «چقدر چهره این آقا برای او آشنا هست»!

 

در این دوران خیلی شیرین، گویی مدینه فاضله در حال شکل‌گیری است. همه با هم مهربان هستند به ویژه مسئولان با مردم! حتی آب، برق، تلفن و گاز کسی -علیرغم بدهی- در این دوران شیرین، قطع نمی‌شود و دیگر از گلایه های مردمی -«ببین چگونه پول می دهیم نفت و آب و برق را»ـ خبری نیست و در یک کلام: «همه چیز آرام است، ما چقدر خوشبختیم!».

 

اما پس از دوران نامزدی....

ما برای اینکه شیرینی این دوران به کام مردم و کاندیداها تلخ نشود دیگر به ادامه ماجرا و دوران پسا نامزدی و کار در شورا نمی‌پردازیم و کاری با آن نداریم.

«آری، دوران شیرین نامزدی است/ گرچه دوران شورا ناپیداست

ما به دوران شورا نیندیشیم/ که همین دوران خیلی شیرین نامزدی زیباست»!


برچسب ها : #دوران خیلی شیرین نامزدی را قدر بدانیم #طنز #انتخابات شورا #طنز انتخابات #انتخابات شورای پنجم #دوران نامزدی #دوران خیلی شیرین نامزدی #مجید ساجدی فر


دوران خیلی شیرین نامزدی را قدر بدانیم (طنز)

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دوران خیلی شیرین نامزدی را قدر بدانیم (طنز)

*

*


X https://sport45.site/