مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2257 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 مهر 1392 -ساعت : 17:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح آتش نشان داوطب در ساری اجرا شد/ کمبود 96 آتش نشان

مازند شورا: سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری گفت: طرح آتش نشان داوطلب در هر محله با حضور یک آتش نشان در حال اجراست.

مازند شورا: سید حسین سیدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در مرحله اول 40 نفر در راستای اجرای این طرح در گروه سنی بالای 18 سال آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

وی اظهار داشت: درحال حاضر پنج ایستگاه آتش نشانی در نقاط مختلف شهر فعالیت دارد و درصدیم و ایستگاه شماره یک که مجهزترین ایستگاه بوده دارای 15 دستگاه امداد و نجات و اطفای حریق و دو قلاده سگ نجاتگر است.

وی تعداد پرسنل سازمان را 104 نفر اعلام کرد و افزود: طبق استاندارد تعداد پرسنل باید 200 نفر باشد که 25 نفر نیز در حال جذب از طریق نیروی شرکتی به قراردادی از شهرداری هستیم

سیدی تعداد ماشینهای امداد و نجات و حریق سازمان را 28 دستگاه اعلام کرد و افزود: از این تعداد دو دستگاه امداد و نجات و چهار دستگاه خودرو غواصان بوده که دارای تجهیزات کامل غواصی و امداد و نجات هستند، همچنین دو قلاده سگ که در زلزله و ریزش آوار به کمک نیروهای آتش نشان می آیند، وجود دارد.

وی شمار عملیات برای اطفای حریق در سالجاری را 125 مورد برشمرد و گفت: هر هفته آموزشهایی به صورت تکرار و تمرین در مرکز شماره یک برگزار می کنیم.

سیدی گفت: در چشم انداز ترسیم شده برای سازمان، ایجاد یک باشگاه فرهنگی و ورزشی برای سازمان درنظر گرفته شده است که با ساخت، این باشگاه هم منبع در آمدی برای سازمان و هم محیطی برای تفریح پرسنل خواهد  بود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آتش نشان، ساری، داوط - -

نظر شما در مورد : طرح آتش نشان داوطب در ساری اجرا شد/ کمبود 96 آتش نشان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها