مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2260 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 مهر 1392 -ساعت : 17:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تأکید استاندار بر تسریع در روند احداث کارخانه‌های کمپوست

مازند شورا: استاندار مازندران گفت: بهره برداری هر چه سریع تر از کارخانه های در دست احداث کمپوست شهرهای مختلف به دلیل نقش موثر آن ها در زدودن چهره استان از زباله و ضایعات ، ضروری است.

مازند شورا: ˈ ربیع فلاح ˈ روز یکشنبه در پایان بازدید از کارخانه کمپوست بهشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تولید شیرابه زباله و نفوذ آن به سفره های آب زیرزمینی و رودخانه ها، از دغدغه های جدی مسوولان بخصوص در بخش سلامت است که با راه اندازی این کارخانه و دیگر کارخانه های مشابه در دیگر شهرهای مازندران، اینگونه نگرانی ها از بین خواهد رفت.

وی گفت: مازندران برخوردار از آب و هوای بسیار مناسب و مطلوب است، اما دفع غیربهداشتی زباله در نقاط مختلف استان چهره زشتی به برخی از شهرها داده و از زیبایی های آن کاسته است.

استاندار مازندران روند ساخت کارخانه کمپوست بهشهر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این واحد به پیشرفت 95 درصدی رسیده است و در صورت تامین بموقع اعتبار، در مدت زمانی اندک به بهره برداری خواهد رسید.

فلاح افزود: کارخانه کمپوست بهشهر که با همکاری شهرداری های بهشهر، نکا، گلوگاه، خلیل شهر و رستمکلا در حال ساخت است، به مراحل پایانی خود رسیده و تنها مشکل برای بهره برداری، نداشتن دستگاه همزن است که افزایش قیمت ارز مانع از خرید آن شده است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست ،کمپوست ،ز - -

نظر شما در مورد : تأکید استاندار بر تسریع در روند احداث کارخانه‌های کمپوست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها