مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 22634 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 -ساعت : 16:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامزدهای شورای شهر قانون شوراها را مطالعه کنند

نماینده مازندران در شورای عالی استان ها:

نامزدهای شورای شهر قانون شوراها را مطالعه کنند

مازندشورا: نماینده مازندران درشورای عالی استان ها با اشاره به بی اطلاعی بعضی از اعضای شوراها از قوانین شورا ، گفت : لازم است نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا قانون وظایف و اختیارات شوراها را مطالعه کنند

مازندشورا: نرگس کمالی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود : آشنایی به قوانین می تواند در دستیابی به اهداف توسعه و پیشرفت هر منطقه تاثیرگذار باشد و مردم در انتخابات پیش رو حتما این مهم را مد نظر قرار دهند .
وی گفت : در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها تنها حضور و ثبت نام افراد را نمی توان ملاک قرار داد ، بلکه آنچه اصل و مهم است حضور و گزینه انتخاب اصلح و کار آمد است و آشنایی با قوانین اعضای شوراها را کارامدتر می کند.
کمالی با اشاره به اینکه براساس قانون ، قانونگذاری و نظارت بر فعالیت مدیریت شهری به عنوان 2 وظیفه اعضای شورای اسلامی شهرها عنوان شد ، ادامه داد : متاسفانه این وظایف اعضای شورای اسلامی بنا به دلایلی از جمله ناآشنایی نامزدها با قوانین ، تحت تاثیر تبلیغات انتخاباتی قرار گرفته است و توجهی به آن نمی شود.
این عضو شورای عالی استان های کشور گفت : رای در شهرها ، بویژه شهرهای کوچک در کشور براساس نظرات قومی و قبیله ای به صندوق ریخته می شود ، بدون اینکه در این انتخاب ، ویژگی های کارآمدی و تخصص آنها لحاظ شود .
وی افزود : این آرای قومی و قبیله ای غالبا به همراه خود مطالباتی خارج از چهارچوب قوانین و مقررات شورای اسلامی شهرها به بار می آورد که وظیفه ای را بر گردن فرد انتخاب شونده قرار می دهد.
کمالی گفت : در حالی که اعضای شورای شهر به عنوان حلقه اتصال میان مردم با مدیران تصمیم گیر شهری و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شمار می روند ، اما هرچه انگیزه قومی و قبیله ای در انتخاب اعضای شورا قویتر شود ، تخصص و کارآمدی اعضا رنگ می بازد .
کمالی که علاوه بر سابقه حضور 10 ساله در شورای اسلامی شهر زیراب از توابع شهرستان سوادکوه ، ریاست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورایعالی استان های کشور را برعهده دارد ، افزود : تجربه چندین ساله ام در شورای شهر نشان می دهد بیشتر افرادی که وارد شوراها می شوند حداقل اطلاعات را در خصوص قوانین و وظایف شورا ندارند .
وی که خود پیشنهاد دهنده وارائه کننده طرح آموزش قوانین شوراها هنگام ثبت نام نامزدها است ، ادامه داد : براساس این طرح که هم اکنون در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی کشور مطرح است افراد پس از ثبت نام در شورا باید در آزمون آشنایی با قوانین شرکت کنند.
کمالی اظهار داشت : با اجرایی شدن این طرح میزان آشنایی نامزدهای شورای شهر با قوانین ارزیابی و بررسی می شود .
وی تاکید کرد : شورای شهرها به افرادی متعهد ، متخصص و با تجربه نیاز دارد تا ضمن آشنایی با قوانین برای دستیابی به مطالبات قانونی و بحق شهروندان اقدام بکنند .
این عضو شورای اسلامی شهر زیراب از مردم خواست تا در انتخابات آتی به افراد کاردان و متخصص رای بدهند تا از این طریق جلوی موانع توسعه یافتگی شهرها گرفته شود .
کمالی در این دوره نامزد شورا نیست .


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نامزدهای شورای شهر ق - نرگس کمالی - نماینده مازندران در -

نظر شما در مورد : نامزدهای شورای شهر قانون شوراها را مطالعه کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*