مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2278 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 مهر 1392 -ساعت : 16:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهر مرزن آباد داروخانه شبانه روزی ندارد/ نگرانی از آلودگی آب

شهر مرزن آباد داروخانه شبانه روزی ندارد/ نگرانی از آلودگی آب

مازند شورا: نبود داروخانه شبانه روزی، تشدید آلودگی آب، کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی، تکمیل نشدن درمانگاه 10 تختخوابی از جمله مهمترین مشکلات شهر مرزن آباد عنوان شده است که اهالی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

مازند شورا: شهر مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس در غرب مازندران بوده که به رغم شهر بودن، اهالی آن از امکانات مناسب و مورد نیاز محروم هستند.
 
این شهر 20 هزار نفری فاقد داروخانه شبانه روزی بوده که اهالی برای تامین داروهای مورد نیاز در برخی مواقع مججبور ب طی مسافت های طولاانی هستند و روند آلودگی آب شرب منطقه نیز نگران کننده شده است.
 
نائب رئیس شورای اسلامی شهر مرزن آباد در اتین زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از عدم وجود داروخانه شبانه روزی در این شهر گفت: در سطح شهر مرزن آباد تنها یک داروخانه فعالیت دارد که آنهم شبانه روزی نبوده و به هیچ عنوان پاسخگوی نیازهای مردم نیست.
 
علی سام دلیری با اشاره به اهمیت و ضرورت وجود امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی در این شهر تصریح کرد: مرزن آباد شهری توریستی است و همواره در
 طول سال پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور است. ضمن اینکه جمعیت این شهر در ایام تعطیل به چندین برابر افزایش می یابد و همین
 امر نیز نیاز به دارو و امکانات درمانی در این منطقه را بیشتر می کند.
 
تنها یک داروخانه برای 20 هزار نفر جمعیت
 
وی با تاکید بر اینکه تنها داروخانه شهر بیش از 20 هزارنفر از مردم بخش مرزن آباد را پوشش می دهد گفت: داروخانه شبانه روزی از نیازهای ضروری مردم شهر و بخش مرزن آباد است تا در مواقع ضروری مجبور به طی مسافت تا شهرهای اطراف نشوند.
 
نائب رئیس شوراس اسلامی شهر مرزن آباد در ادامه با انتقاد از رها شدن پروژه درمان بستر ده تختخوابی این شهر گفت: کلنگ این پروژه دوسال قبل به زمین زده شده اما امروز نه تنها شاهد روند ساخت آن نیستیم بلکه چندماهی است که احداث آن کاملا متوقف و رها شده است.
 
سام دلیری همچنین با انتقاد از عدم تجهیزات کافی در درمانگاه شهر مرزن آباد نیز گفت: درمانگاه این شهر تنها با یک پزشک و کمترین پرسنل و عدم برخورداری از امکانات و تجهیزات اولیه پزشکی فعالیت می کند و این به هیچ وجه پاسخگوی نیاز این شهر نیست.
 
روند نگران کننده آلودگی آب
 
عضو دیگر  شورای اسلامی شهر مرزن آباد با اشاره به نقش و اهمیت آب بعنوان یکی از مهمترین نیازهای بشر گفت: هرچند از گذشته در مرزن آباد شاهد کم آبی بوده ایم اما تشدید این امر به همراه آلودگی آب در خیابان درمانگاه و منطقه کشک مرزن آباد موجب نگرانی اهالی شده است.
 
مهدی میردار افزود: آب آشامیدنی این منطقه در حالت عادی قابل استفاده نبوده و بایستی اهالی قبل از مصرف آن را جوشانده و یا از صافی بگذرانند که در این رابطه از مسوولان امر خواستار رسیدگی و رفع این مشکل هستیم.
 
وی با اشاره به آغاز فصل پاییز و تغییر شرایط جوی اظهارداشت: پاییز فصل بارش باران است و این امر به توجه به کنده کاری های ناشی از لوله گذاری گاز در این منطقه مورد تاکید است، چراکه اگر پیمانکار پس از کنده کاریها نسبت به پرکردن چاله ها در اسرع وقت اقدام نکند با بارش باران شاهد ایجاد گل و لای و جاری شدن لجن خواهیم بود که این امر مردم را دچار مشکل خواهد کرد.
 
میردار با تبریک فرارسیدن سال جدید تحصیلی گفت: برای تشویق و ترغیب دانش آموزان و موفقیت آنها در عرصه های مختلف استانی و کشوری برنامه هایی را
 در شورای اسلامی شهر در نظر داریم که امیدواریم این امر موجب افزایش انگیزه آنها در کسب علم و دانش شود.
 
وی همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: سرافرازی، آرامش و آسایش امروز ایران اسلامی مرهون و مدیون از خودگذشتگی ها و ایثارگری های رزمندگانی است که با به خطر انداختن جان خود آینده انقلاب و نظام را بیمه کردند و امروز این وظیفه ماست تا با تلاش و جهاد در راه خدمت رسانی به مردم ادامه دهنده راه پر رهرو آنها باشیم.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مرزن آباد،بهداشت و د - -

مطالب مرتبط با : شهر مرزن آباد داروخانه شبانه روزی ندارد/ نگرانی از آلودگی آب
نظر شما در مورد : شهر مرزن آباد داروخانه شبانه روزی ندارد/ نگرانی از آلودگی آب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها