مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2299 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 شهریور 1392 -ساعت : 23:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
در راستای احقاق حقوق مردم و توسعه مازندران آماده همکاری با شما هستیم

متن نامه ستاد ملی جوانان اصلاح طلب مازندران به استاندار جدید

در راستای احقاق حقوق مردم و توسعه مازندران آماده همکاری با شما هستیم

مازند شورا: پس از انتخاب دکتر ربیع فلاح به عنوان استاندار مازندران ستاد ملی جوانان اصلاح طلب مازندران که متشکل از 92 فعال سیاسی، اجتماعی و دانشجویی می باشد با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از همه گروه ها و شخصیت ها برای همکاری با استاندار جدید حمایت و همکاری خویش را نیز اعلام نمود.

مازند شورا: پس از انتخاب دکتر ربیع فلاح به عنوان استاندار مازندران ستاد ملی جوانان اصلاح طلب مازندران که متشکل از 92 فعال سیاسی، اجتماعی و دانشجویی می باشد با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از همه گروه ها و شخصیت ها برای همکاری با استاندار جدید حمایت و همکاری خویش را نیز اعلام نمود.

اعضای این مجمع در راستای همایش جوانان اصلاح طلب کل کشور که اخیرا در شهرکرد برگزار شد و در آن حضور فعالانه ای نیز داشته اند پس از امضای بیانیه ای کشوری در حمایت و همکاری با دولت منتخب اینک حمایت خود را از استاندار منتسب به این دولت در مازندران اعلام داشتند

این مجمع در بخشی از بیانه خود با برشمردن برخی از مسائل و معضلات استان اعلام داشت «در چارچوب اهداف و شعارهای دولت تدبیر امید و در راستای احقاق حقوق ملت و برای توسعه روزافزون مازندان آماده هرگونه همکاری و حمایت با استادار محترم می‌باشیم»
متن کامل بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
جناب آقای دکتر ربیع فلاح استاندار محترم مازندران

پس از حضور شجاعانه حجت الاسلام دکتر حسن روحانی برای پذیرش مسئولیت قوه مجریه در این شرایط حساس، پذیرش مسئولیت نمایندگی این دولت در استان مازندران از سوی جناب عالی نیز قابل تقدیر و تشکر است. چراکه جنابعالی واقفید که استان مازندران از نارسایی‌های مختلفی رنج می‌برد. در حوزه اقتصاد با وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری، کشاورزی و... جزء معدود استان‌های کشور می‌باشد که بدترین فضای کسب و کار را داراست. به نحوی که در طی سال‌های اخیر ضمن عدم توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، اندک پتانسل‌های کشاوزی استان نیز با واردات بی‌رویه رو به اضمحلال نهاده است. لذا بی‌شک حضرت عالی با دارا بودن مدارج علمی بالا و تخصصی آن هم در حوزه‌ی کشاورزی که اثرگذارترین عامل در توسعه و یا عدم توسعه استان می‌باشد بی‌شک بر ضرورت مکانیزه شدن این صنعت و امکان شرایط کسب و کار برای هزاران فارغ التحیل در استان که فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی در صدر آن می‌باشند آگاهید.

در حوزه بهداشت و درمان نیز کسب رتبه اول تالاسمی کشور، و کسب همین رتبه در چاقی همچنین رتبه دوم در تعداد بیماران سرطانی کشور، در کنار کمبود شدید پرستار و اختصاص تنها یک پزشک به ازای هر50 تختخواب مأید بیمار گونه بودن روند توسعه استان در حوزه بهداشت و درمان است.

همچنین در حوزه اجتماعی نیز متأسفانه در طلاق، کودکان خیابانی و فراری، تکدی‌‌گری و سایر معضلات اجتماعی صاحب مقام‌های کشوری هستیم، اما این مقام‌ها شایسته مقام والای استان عالم خیز، نخبه پرور، مازندران نمی‌باشد.

دغدغه محیط زیست که ارتباط مستقیم با حیات و معاش مردم دارد با وجود تغییر کاربری جنگل و زمین‌های کشاورزی، آلودگی روز افزون دریا و تصرفات سواحل آن، برداشت بی‌رویه شن و ماسه از رودخانه‌ها قطع بی‌رویه درختان، تولید روز افزون زباله و دفن آن در قلب طبیعت، و سرعت پایین احداث کارخانه‌های کمپوست و زباله سوز دغدغه‌ای همیشه سبز خواهد بود.

همچنین در حوزه سیاسی پس از سالها تنش سیاسی و حاکمیت افراطی گری اینک سرمایه‌های اجتماعی – سیاسی استان، آرامش سیاسی را مطالبه می‌نمایند که این مهم نیز با سوابق اعتدال گرایانه جناب عالی و همسویتان با دوات اعتدال گرای حاضر، دور از دسترس نخواهد بود.

جناب آقای فلاح! گویی مشکلات استان برای مسئولین کشور طی سالها، در ظاهر زیبای مازندران خود را استتارکرده است. اما اینک انتظار آن می‌رود جناب عالی به نمایندگی از مردم مازندران فعالانه در جهت استیفای حقوق از دست رفته در بدنه دولت تحرّک نمایید که اگر اینگونه باشد جوانان مازندران خاصه «اعضای ستاد ملی جوانان اصلاح طلب مازندران» فارغ از همه گرایش‌های سیاسی و حزبی، و خط کشی های نامتعارف پشتیبان استوار و همراه همیشگی برای شما خواهد بود، بی‌شک مادامی که مسئولین استان از شعارهای دولت تدبیر و امید فاصله گرفته و یا آنچنان که باید نسبت به استیفای حقوق قانونی و بجای مردم اقدام ننمایند، از حمایت و پشتیبانی نیروهای اجتماعی محروم خواهند بود. حال آنکه مهمترین کلید برای بازگشایی قفل‌ها به صحنه آوردن مردم و فعالین اجتماعی می‌باشد.

ناگفته نماند در سایر حوزه‌ها و شاخص‌ها وضعیت استان از میانگین کشوری بغرنج تر می‌باشد. لذا جوانان اصلاح طلب استان مازندران اعلام می‌دارد با وجود مسائل و معضلات آشکار و پنهان، فرصت هیچگونه گله گزاری‌ها و گرو کشی‌ها و سهم خواهی‌ها نیست و تنها دست همت و یاری به یکدیگر است که می‌تواند آینده‌ای در خور شان این استان را رقم زند. به این سبب در چارچوب اهداف و شعارهای دولت تدبیر امید و در راستای احقاق حقوق ملت و برای توسعه روزافزون مازندان آماده هرگونه همکاری و حمایت با استادار محترم می‌باشیم و معتقدیم با حمایت سایر اشخاص، گروه‌ها و شخصیت‌های ایشان علاووه بر نمایندگی موفق دولت در استان حافظ منافع و پیگر مطالبات به حق مردم استان در بدنه دولت نیز خواهد بود.

والعاقبه اللمتقین
ستاد ملی جوانان اصلاح طلب مازندرانلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران،جوانان اصلا - -

نظر شما در مورد : در راستای احقاق حقوق مردم و توسعه مازندران آماده همکاری با شما هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها