مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2302 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 شهریور 1392 -ساعت : 23:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حواشی مراسم معارفه و توديع استاندار مازندران

مازند شورا: فضای محدود و گرمای محیط مراسم/ تذكر آئين نامه اي دامادي به دبیر مجمع نمایندگان استان/ ذكر خاطره آیت الله طبرسی به تمجید از دكتر روحانی/ اهداء لوح تقدير وزير كشور به مهندس طاهايي/ پخش زنده مراسم از شبكه مازندران طبرستان ...

مازند شورا: مراسم معارفه ربيع فلاح استاندار جديد و توديع سيد علي اكبر طاهايي با حاشيه هاي فراواني روبرو بود.

* مراسم با تاخیر 45 دقیقه ای آغاز شد. در حاليكه تعداد زيادي از مهمانان و مسئولين در داخل سالن بودند مسئول برگزاري اقدام به آزمايش سرود جمهوري اسلامي مي كند و تعداد زيادي از افراد به احترام سرود ايستادند و متوجه شدند پخش سرود براي امتحان است.

* از میان نمایندگان مازندران مقیمی نماينده بهشهر و نكا و علی پور نماينده قائمشهر در مراسم حضور نداشتند.

* تعداد زيادي از مديران و مسئولان عضو شوراي اداري در محل اصلي جلسه جايي براي نشستن نداشتند در حاليكه تعداد زيادي افراد غير مسئول در قسمت اصلي سالن نشسته بودند.
 
* فرزندان برخي آیات،جانباز علمدار برخی از ائمه جمعه استان احمدی فولادی و حسین زادگان و اسدی از اصلاح طلبان مازندران اعضا شورای اداری استان از حاضران مراسم بودند.

* گرماي سالن و وضعيت جاي نامناسب و صندلي هاي غير استاندارد بلاخره داد وزير كشور را در آورد و نسبت به اين قضيه انتقاد كرد و وزیر کشور در سخنان خود خواستار تعویض صندلی های سالن هم شد.

* دامادی نماینده ساری با انتقاد از سخنان احمدی دبیر مجمع نمایندگان به مشکلات دیرینه مرکز استان اشاره کرد.انتقاد دامادی و بگو عده ای جلسه را برای لحظاتی از نظم خارج کرد.

* دكتر فلاح برای سخنان خود متنی از پیش تهیه کرده بود که از قرائت آن منصرف شد.وي در سخنراني خود بزرگترين مشكلش را براي آمدن به مازندران جايگزيني مهندس طاهايي مي داند و مي گويد : من هيچ مشكل مالي و مديريتي و اقتصادي براي آمدن به مازندران نداشتم مگر آنكه مي خواستم جاي طاهايي منصوب شوم!

* آیت الله طبرسی در سخنان خود با ذکر لطیفه ای به تمجید از حسن روحانی پرداخت.

*  آيت الله طبرسي كه در نماز جمعه اين هفته از عدم هماهنگي با ايشان براي انتصاب استانداري مازندران گلايه كرده بود و قرار بود در اين جلسه ناگفته ها را بگويد نه تنها ناگفته اي نگفت بلكه فلاح را فردي جهادي مدير و مدبر و آشناي به مازندران معرفي كرد.
 
* وزیر کشور با بیان سخنانی فرایند انتخاب استاندار را با هماهنگی نمایندگان و نماینده ولی فقیه دانست.

*  در حاليكه تعدادي از اعضاي اصلي ستاد روحاني در مازندران در جلسه حضور نداشتند حضور ديگر چهره هاي سياسي و ... در جلسه مشهود بود. جمع زیادی از افراد غیر مرتبط با مراسم با اصرار خود را به داخل استانداری رسانده بودند که جالب توجه بود.

* وزیر کشور نيز در توجيه انتخاب دكتر فلاح به نامه مجمع نمايندگان مازندران اشاره كرد و گفت از سه نفري كه مجمع معرفي كرده بودند نفر اول و دوم به طريقي انصراف دادند و فقط آقاي دكتر فلاح باقي مانده بود كه استاندار شد.

* حضور جمع كثيري از افراد كه در داخل سالن اصلي حضور داشتند حاشيه هاي زيادي را ايجاد كرده و خبرنگاران را نيز در تهيه گزارش وخبر با مشكل روبرو كرده بود.

* تاکید مجری مراسم مبنی بر حضور بخشداران در سالن جانبی و خروج از سالن اصلی از نکات جالب برنامه بود.

* زماني كه مجري برنامه از آيت الله طبرسي براي سخنراني دعوت كرد حاج آقاي طبرسي گفت ابتدا آقاي وزير و استاندار صحبت كنند شايد حاشيه داشته باشد و من پاسخ دهم كه وزير گفت بفرمائيد اينجا همه چيز متن است و حاشيه اي نيست

* اين جلسه با اهداء لوح تقدير وزير كشور به مهندس طاهايي پايان يافت ولي از سخنان وزير كشور مشخص بود كه از وجود مهندس طاهايي در حوزه مشورتي قرار است استفاده شود نه اجرايي
 
* نکته غالب در مراسم تودیع و معارفه استاندار بی نظمی بود که امیدواریم در برنامه های دیگر اینچنینی کم تر به چشم بخورد
 
* جمعی از اهالی شهمیرزاد برای چندمین بار با تجمع مقابل استانداری خواهان الحاق به مازندران شده بودند

* پخش زنده مراسم از شبكه مازندران طبرستان از ديگر حاشيه هاي اين مراسم بود كه تعداد زيادي از مديران را در هنگام سخنراني ها در حال مكالمه با تلفن همراه نشان مي دهد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندان،معارفه ، است - -

نظر شما در مورد : حواشی مراسم معارفه و توديع استاندار مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها