مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2316 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 شهریور 1392 -ساعت : 16:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قهر و آشتی شوراها و خداحافظی شهرداران قدیمی

گزارشی از شهرداری و شوراهای مازندران

قهر و آشتی شوراها و خداحافظی شهرداران قدیمی

مازند شورا: در حالی دور دوم شوراهای اسلامی شهر و روستا اولین هفته کاری خود را پشت سر گذاشته است که هنوز تکلیف برخی شوراها و شهرداران شهرهای 58 گانه مازندران مشخص نیست

مازند شورا: در حالی دور دوم شوراهای اسلامی شهر و روستا اولین هفته کاری خود را پشت سر گذاشته است که هنوز تکلیف برخی شوراها و شهرداران شهرهای 58 گانه مازندران مشخص نیست.
 
در مرکز استان مازندران، اعضای شورای شهر در اولین جلسه رسمی بعد از مراسم تحلیف، به ماندن مهدی عبوری به عنوان شهردار کلانشهر ساری رای دادند و ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر نیز مشخص شد.
 
عبوری در دوره جدید شورا با چالش ها و فرصت های زیادی برای توسعه و عمران شهری مرکز استان مواجه است و باید منتظر بود که این شهردار جوان چگونه می تواند از برگ سبز شورا برای ابقاء در جهت توسعه و عمران شهری و رفع چالش های شهر استفاده می کند.
 
در قائمشهر نیز، جعفر موسوی به عنوان سرپرست شهرداری این شهر مشخص شد و شهردار قبلی پس از فعالیت حدود چهارساله با صندلی شهردار خداحافظی کرده است.
 
هیئت رئیسه ارطه قائمشهر به ریاست ذبیح الله تقوی پس از آنکه به شهرداری قبلی این شهر رای عدم اعتماد دادند، حق پناه را به عنوان سرپرست شهرداری تازه تاسیس ارطه انتخاب کردند و حشمت مسلم زاده رئیس شورای شهر جویبار و همکارانش نیز به شیداله آقایی برای مدیریت شهری رای داده اند.
 
اعضای شورای شهر آمل نیز بار دیر احمد امیر سلیمانی، شهردار قبلی این شهر برای ماندن رای دادند تا از تجربیاتش برای عمران شهری بهره گیرند وترکیب هیئت رئیسه اعضای شورای شوری شهر آمل نیز معرفی شد.
 
در بهشهر نیز آسوده کماکان به عنوان سرپرست شهرداری مشغول فعالیت است تا اعضای شورای شهر به ریاست علی محمد عارفی در روزهای آتی، تکلیف شهرداری این شهر شرقی استان مازندران را مشخص کنند.
 
هیئت رئیسه شورای شهر بابل نیز در اولین روز کاری شورای جدید تشکیل جلسه داد و عباسی را به عنوان رئیس شورا برگزید و سکان مدیریت شهری این شهر بزرگ مازندران همچنان در دست فرهاد عسگری شهردار قبلی است و تعیین تکلیف درباره این کرسی به روزهای آتی موکول شده است.
 
در محمودآباد نیز اعضای شورای شهر به ریاست هادی اسماعیل پور به شهردار قبلی این شهر، مسلم پور کارت قرمز دادند و در حال حاضر محمدرضا مهدوی سرپرست شهرداری این شهر را عهده دار است.
 
در سرخرود محمودآباد نیز شفیعی شهردار قبلی این شهر برای مدیریت شهری امیرکلای بابل انتخاب شد و عبدی رئیس شورا و همکارانش مشغول ارزیابی و تعیین شهردار جدید این شهر هستند.
 
در شهر نوشهر، اعضای شورای شهر به سکانداری علی امانی که بیش از شش سال به عنوان شهردار در این شهر مشغول فعالیت بود پایان دادند و خواجوند را به عنوان گزینه سرپرستی شهرداری برگزیدند.
 
مهدی توکلی رئیس شورا به همراه شش عضو دیگر درحال بررسی و ارزیابی هفت گزینه ای هستند که برای سکانداری شهرداری این شهر داوطلب شده اند.

در شهر چالوس نیز طهمورث مختاری با هشت عضو دیگر شورای شهر بار دیگر به ایوب صالحی برای مدیریت شهری این شهر رای اعتماد دادند و حمایت خود را از برنامه های شهردار این شهر اعلام کرده اند.
 
موضوع پلمب شورای شهر سلمانشهر و عدم سازش و تفاهم اعضای جدید آن در اولین روزهای کاری شورای جدید، توجه محافل خبری را به خود جلب کرد اما بالاخره هیئت رئیسه این شورا با هم کنار آمدند و شیرعلی نژاد به عنوان رئیس شورا انخاب شد و ضیا شاه بهرامی نیز سرپرست شهرداری انتخاب شده است.
 
اعضای شورای شهر عباس آباد نیز در جلسه ای علی خسروی را به عنوان رئیس شورا برگزیدند و فرهاد باباامرجی به عنوان سرپست این شهر مشغول فعالیت است و شهردار این شهر نیز محمدرضا ملاامرجی انتخاب شده است.
 
در شهر نشتارود نیز جواد حسین زاده رئیس شورا و با تقدیر از فعالیت شهردار قبلی، مظاهر کاکرودی به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شده است.
 
همچنین در شهر کلارآباد نیز عقیل عشوری سرپرست شهرداری و امیرعباس مراد کلاری به عنوان رئیس شورا و در تنکابن نیز خوش قلب شهردار قبلی این شهر در سمتش ماندگار شد و تقی پزشکی به عنوان رئیس شورای شهر گزینش شده است.
 
به گزارش مهر، تفاهم و همدلی اعضای شورای شهر و انتخاب فردی صالح برای مدیریت شهری از جمله لازمه هایی است که منتخبان مردم در نهاد شورایی باید به آن توجه داشته باشند و از فرصت چهار ساله برای خدمت رسانی به شهروندان بهره برند.
 
پرهیز از اختلافات قومی و قبیله ای، دوری از سیاسی بازی و سیاست زدگی، نظارت بر امور و پرهیز از دخالت در امور از جمله مواردی است که اعضای شوراهای اسلامی باید مدنظر قرار دهند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران، شوراها ،شه - -

مطالب مرتبط با : قهر و آشتی شوراها و خداحافظی شهرداران قدیمی
نظر شما در مورد : قهر و آشتی شوراها و خداحافظی شهرداران قدیمی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها