مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 235 -تاریخ انتشار : سه شنبه 31 شهریور 1394 -ساعت : 07:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برگزاری 3 همایش شورایی در كشور

رئیس شورای عالی استان‌ها از برگزاری سه همایش کشوری ویژه شوراهای برتر، روسای شوراهای شهر و بانوان عضو شوراهای اسلامی طی دو ماه آینده خبر داد.

مازند شورا: غلامرضا بصیری‌پور در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در جشنواره شوراهای برتر که در آبان ماه و به میزبانی تهران برگزار می‌شود، اعضای شوراهای اسلامی در حوزه روستا، بخش، شهر و شهرستان بر اساس شاخص‌های تعیین شده به کمیته داوران در تهران معرفی می‌شوند و پس از بررسی در جشنواره از آنان تقدیر می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود مستندات قانونی در مورد فعالیت شوراهای شهرستان، اما متأسفانه جایگاه این نهاد در شهرستان تعریف نشده و بیشتر نگاه در سطح شهرستان به شوراهای اسلامی شهر است، خاطرنشان کرد: در این راستا نیز همایش روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های کشور را در پایان مهرماه به میزبانی مشهد برگزار می‌کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه از جمعیت 117 هزار نفری اعضای شوراهای اسلامی در کشور تعداد 3 هزار نفر را بانوان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: اگر چه به لحاظ اجتماعی جمعیت بانوان در عرصه شورایی تعدادشان از آقایان کمتر است اما تصمیم گرفتیم همایشی در خصوص تبیین جایگاه زن جامعه در عرصه اجتماعی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه شورای عالی استان‌ها در راستای ارتقای جایگاه شوراها همواره تلاشش برای ایجاد پویایی است، گفت: با توجه به اینکه 9 اصل قانون اساسی مربوط به شوراست و شورای عالی استان‌ها دارای بالاترین ظرفیت قانونی در سطح تمامی نهادها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاست باید از این ظرفیت در راستای ارتقای جایگاه عملی شورا استفاده کنیم.

بصیری‌پور با تأکید بر اینکه بر اساس اصل هفتم قانون اساسی شوراها از ارکان تصمیم‌گیری نظام و اداره امور کشور هستند، یادآور شد: در این زمینه نظام و حاکمیت باید در مورد اجرایی شدن این اصل اعلام موضع کند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همایش شورایی - -

نظر شما در مورد : برگزاری 3 همایش شورایی در كشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها