مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2350 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 شهریور 1392 -ساعت : 20:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار اعضای شورای شهر چهارم تهران با سیدحسن خمینی

مازند شورا: سید حسن خمینی با اشاره به تنوع سلایق در شورای شهر تهران گفت:می توان نشان داد سلایق مختلف می تواند یک مدیریت واحد را به منصه ظهور برساند.

به گزارش مازند شورا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار رئیس و اعضای شورای چهارم شهر تهران، با تشکر از رئیس فعلی و قبلی شورای شهر تهران اظهارداشت: امروز ان شا ء الله روز بسیار مبارکی برای همه ما و شما است.

وی با گرامیداشت یاد آیت الله طالقانی که نام وی با شوراها گره خورده است، افزود: در جمع دوستان سخن گفتن از هر مقوله ای رواست زیرا عزیزان از همه کمالات برخودارند و د ر بین آن ها کسانی هستند که بیشتر از سن من در مبارزه بوده اند، مانند دکتر شیبانی که عمری را در مبارزه و تلاش بوده است.

یادگار امام(ره) با بیان این که می خواهم نکته ای را به اقتراح بگذارم، گفت: در روزهای بعد از انتخابات 24 خرداد 92 بنا بر مناسبتی خدمت رهبری معظم انقلاب بودم و در زمره بحث های که مطرح بود ایشان نکته شیرینی را گفتند، و آن این که یکی از امتیازات نظام جمهوری اسلامی برگزاری آرام انتخابات شوراهاست.

وی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری یک انتخابات ملی و انتخابات مجلس شورای اسلامی هم یک انتخابات شهری یا حتی ملی است. اما انتخابات شوراها، انتخاباتی در سطح شهرهای کوچک و روستاها با حجم بالای کاندیداست که صد هزار منتخب دارد و یکی از منافع آن سپردن کارها به مردم و دوری حاکمیت از پذیرش امور در اختیار مردم است. از امتیازات این انتخابات برگزاری آن بدون ریختن قطره ی خون از دماغ کسی و انجام با آرامش آن است. در حالی که ما می بینیم در کشورهای همسایه دعواها و درگیری های زیادی حتی در روستاها رخ می دهد که برگزاری آرام انتخابات شوراها، مزیت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است.

سید حسن خمینی با اشاره به یک دست نبودن شورای جدید شهر تهران افزود: این عدم یکدستی شاید برای بعضی معضلی باشد، اما مهم این است که این تنوع به عنوان یک حلقه وفاق در جمعی باشد که وقتی کنار هم می نشینند به زندگی و مسائل مردم توجه نشان دهند و لذا آن آرامش دوران انتخابات می تواند ادامه یابد و در جامعه نهادینه شود. این یک ضعف نیست، بلکه می تواند یک نقطه کانونی برای همدلی و وفاق باشد و می توان نشان داد که سلیقه های مختلف می تواند یک مدیریت واحد را به منصه ظهور برساند.

یادگار امام با اشاره به این که در قرآن در خصوص وفاق و همگامی بسیار سخن گفته شده است، ابراز امیدواری کرد: امر به شورا و مودت را در جمع اعضای شورای شهر شاهد باشیم.

وی با بیان این که ان شا الله شورای شهر مسیر چهار ساله خود را به خوبی با توان مندی، حسن انتخاب و همدلی ادامه دهد، رضایت خداوند را از آن ها مسألت کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر چهارم ، سی - -

نظر شما در مورد : دیدار اعضای شورای شهر چهارم تهران با سیدحسن خمینی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها