مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2351 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 شهریور 1392 -ساعت : 20:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران شد

پایان ریاست 10 ساله‌ی چمران

مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران شد

مازند شورا: با نظر اعضای شورای شهر، احمد مسجدجامعی به عنوان رئیس شورای چهارم شهر تهران انتخاب شد. 16 نفر از اعضا به احمد مسجد جامعی و 15نفر از آنها به مهدی چمران رأی دادند.

نخستین شکست حامیان قالیباف در شورای شهر تهران رقم خورد.

به گزارش مازند شورا به نقل از انتخاب؛ با نظر اعضای شورای شهر، احمد مسجدجامعی به عنوان رئیس شورای چهارم شهر تهران انتخاب شد. 16 نفر از اعضا به احمد مسجد جامعی و 15نفر از آنها به مهدی چمران رأی دادند.

با این حساب، مهدی چمران که 10 سال رییس شورای شهر تهران را عهده دار بود، به عنوان عضو عادی شورای چهارم فعالیت خواهد کرد.

احمد مسجد جامعی در سال 1335، در تهران و در قسمت بازار مسجد جامع متولد شد و دوران نوجوانی و کودکی را در آن محله سپری کرد.

وی کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران دارد.مسجد جامعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوم سید محمد خاتمی بوده است.

مسجد جامعی عضو دوره سوم شورای شهر تهران بود و در دوره چهارم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز منتخب مردم بود.

ادامه ی نشست روز اول

در حال حاضر، برگه‌های انتخاب نایب رئیس شورای شهر بین اعضا توزیع شد؛ مرتضی طلایی و احمد حکیمی‌پور به عنوان کاندیداهای نایب‌رئیس شورای شهر معرفی شدند. معصومه آباد و اسماعیل دوستی از طرف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان، گزینه‌های خود را معرفی کردند.

* حکیمی‌پور با بیان اینکه  رئیس شورا از میان دوستان ما انتخاب شد بنده به نفع طلایی از نامزدی نایب رئیس شورا انصراف داد اما برخی اعضا معتقدند رأی‌گیری باید انجام شود.

* حسین طلا عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات خطاب به اظهارنظر اعضای شورا مبنی بر اینکه مجددا رأی‌گیری انجام شود گفت: برگشت به رأی‌گیری نداریم.

* مسجدجامعی هم ضمن تشکر از رفتار اخلاقی حکیمی‌پور گفت: این رفتارها کم است و حالا که کسی این رفتارها را انجام داده بهتر است بگذاریم این کارها نهادینه شود؛ بنابراین خواهش من این است که راهی برای این موضوع پیدا شود.

* در این میان رضا تقی‌پور پیشنهاد داد برگه‌های رأی‌گیری برای انتخاب نایب رئیس یک بار دیگر توزیع شود اما علی‌رغم اینکه اکثریت اعضا به موافقت با این پیشنهاد ایستادند، اسماعیل دوستی گفت: این قیام کردن قانونی نیست چرا که انصراف در حین رأی‌گیری انجام شده و بنابراین باید رأی‌‌های اخذ شده شمارش شود.

* در نهایت رأی‌گیری مجدد انجام نشد و براساس درخواست دوستی، شمارش آرای اولیه انجام و با نظر و رأی اعضای شورا، مرتضی طلایی با 22 رأی به عنوان نایب رئیس چهارمین دوره شورای شهر تهران برگزیده شد.

 * معصومه آباد، الهه راستگو را به عنوان نماینده‌ای جبهه بانوان شورا به عنوان یکی از اعضای هیئت‌رئیسه پیشنهاد داد. مسجدجامعی هم هادی ساعی را به عنوان عضو دیگر هیئت رئیسه پیشنهاد داد. مجتبی شاکری، ابوالفضل قناعتی و هادی ساعی را برای هیئت‌رئیسه معرفی کرد. اسماعیل دوستی نیز عباس جدیدی را برای حضور در هیئت رئیسه شورا پیشنهاد داد. اقبال شاکری نیز عبدالمقیم ناصحی را پیشنهاد داد اما ناصحی این پیشنهاد را نپذیرفت.

* برگه‌های اخذ رأی برای انتخاب اعضای هیئت‌رئیسه بین اعضای شورا توزیع شد. کاندیداها برای حضور در هیئت‌رئیسه 6 نفر هستند که 2 نفر آنها از بانوان شورا هستند.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر، تهران ، ا - -

نظر شما در مورد : مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها