مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2359 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 شهریور 1392 -ساعت : 19:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرحی برای جلوگیری از شهردار شدن مجدد در مجلس

مازند شورا: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال جمع‌آوری امضا برای طرح استفساریه‌ای هستند که در صورت موافقت مجلس با آن، انتخاب مجدد محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران با مانع مواجه خواهد شد.

مازند شورا: معاون نظارت مجلس پیش از این اعلام کرده که با نسخ قانون ممنوعیت انتخاب مجدد شهردار در سال 75، امکان شهردار شدن افراد برای ادوار متوالی وجود دارد و بنابراین محمدباقر قالیباف می‌تواند مجددا به عنوان شهردار تهران انتخاب شود.

در همین زمینه جمعی از نمایندگان مجلس به دنبال استفساریه‌ای بودند تا به صراحت در قانون آورده شود که شهردار شدن مجدد افراد در چند دوره متوالی بلامانع است.

از طرفی جمع دیگری از نمایندگان مجلس خواستار تصویب قانونی برخلاف جهت این موضوع هستند، آنها معتقدند در قانون سال 75 انتخاب شهردار به مدت چهار سال تصریح شده و راجع به ممنوعیت انتخاب مجدد شهردار بحثی نشده اما در سال 61 گفته شده که انتخاب شهردار تنها برای یک دوره امکان‌پذیر است.

24 نماینده‌ای که این طرح را امضا کردند قاعدتا در پی این هستند که با تصویب آن در مجلس، جلوی شهردار شدن مجدد محمدباقر قالیباف در پایتخت را بگیرند.

احمد بخشایش نماینده اردستان، علی مطهری نماینده تهران، روح‌الله حسینیان نماینده تهران، سیدشریف حسینی نماینده اهواز، احمدرضا دستغیب نماینده شیراز و ارسلان فتحی‌پور نماینده کلیبر از جمله امضاکنندگان این طرح هستند.

به گزارش ایسنا، با فرا رسیدن موعد انتخاب شهردار تهران، بحث و گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال شهردار شدن مجدد قالیباف مطرح شده و بر همین اساس بحث‌هایی در مورد امکان قانونی شهردار شدن مجدد قالیباف نیز مطرح است.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهردار،تهران ،قالیبا - -

نظر شما در مورد : طرحی برای جلوگیری از شهردار شدن مجدد در مجلس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها