مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 236 -تاریخ انتشار : سه شنبه 31 شهریور 1394 -ساعت : 07:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امکان تاسیس دانشگاه علمی کاربردی از سوی شهرداری‌ها + جزئیات

مدیركل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور خبر داد؛

امکان تاسیس دانشگاه علمی کاربردی از سوی شهرداری‌ها + جزئیات

مازند شورا: مدیر كل دفتر نوسازی،تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور ضمن تشریح فرایند شكل‌گیری موسسات و مراكز علمی‌ و‌ كاربردی وابسته به شهرداری‌ها تاكید كرد شهرداری ها باید درخواست خود برای موافقت با تشكیل این مراكز را به این سازمان ارائه نمایند.

مازند شورا: مدیركل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور ضمن تشریح فرایند شكل‌گیری موسسات و مراكز علمی‌ و‌ كاربردی وابسته به شهرداری‌ها تاكید كرد شهرداری ها باید درخواست خود برای موافقت با تشكیل این مراكز را به این سازمان ارائه نمایند.

به گزارش مازند شورا روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، محمد حسن آبادی در این زمینه گفت: بر اساس ضوابط تشكیلاتی شهرداری‌ها به شماره 19274 تاریخ 20/2/94 ابلاغی وزیر محترم كشور، فرایند ایجاد و راه‌اندازی موسسات و مراكز علمی‌ و‌كاربردی وابسته به شهرداری‌ها مستند به قوانین و مقررات ذیربط و نظریه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور طی بخشنامه‌ای به معاونین عمرانی استانداری‌ها تشریح و ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس بخشنامه مذكور برای تشكیل مراكز و موسسات مذكور، ابتدا شهرداری با اطلاع شورای اسلامی شهر درخواست خود را مبنی بر تشكیل مركز یا موسسه مذكور به دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در اجرای بند 2 ماده 11 ضوابط تشكیلاتی شهرداری‌ها جهت اخذ تاییدیه اعلام ‌نماید.

حسن آبادی در ادامه اظهار كرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور در صورت تطبیق آن با ضوابط تشكیلاتی، موافقت دانشگاه جامع علمی و كاربردی، شورای گسترش آموزش عالی و سایر مراجع ذیصلاح قانونی را اخذ نموده و به شهرداری اعلام می‌نماید.

وی افزود: شهرداری موظف است اساسنامه پیشنهادی موسسه یا مركز علمی‌ و‌كاربردی وابسته به شهرداری را تنظیم و در اجرای ماده 84 قانون شهرداری و نیز بند 15 ماده 71 قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 و اصلاحیه‌های بعدی آن در شورای اسلامی شهر تصویب نموده و جهت تایید به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور ارسال نماید.

حسن آبادی در ادامه توضیح داد: موسسه یا مركز علمی و كاربردی وابسته به شهرداری دارای شخصیت حقوقی مستقل است و مطابق با مفاد اساسنامه مصوب به صورت خودگردان و خودكفا اداره خواهد شد و از حیث قوانین و مقررات تابع قانون تجارت و مقررات پیش‌بینی شده در اساسنامه خود خواهد بود.

وی در ادامه گفت: كارمندان موسسه یا مركز علمی و كاربردی وابسته به شهرداری، از حیث قوانین و مقررات تابع احكام پیش‌بینی شده در اساسنامه مصوب می‌باشند و شهرداری هیچ‌گونه تعهد و یا مسئولیت استخدامی در قبال آنان ندارد.

وی تصریح كرد: هرگونه ماموریت یا انتقال كاركنان موسسه یا مركز علمی و كاربردی وابسته به شهرداری به ستاد شهرداری، منطقه، ناحیه و سازمانهای وابسته و سایر موسسات و شركتهای وابسته و بالعكس ممنوع است.

حسن آبادی در خاتمه گفت: با توجه به بخشنامه ابلاغی،در مورد موسسه یا مركز علمی و كاربردی وابسته به شهرداری كه بدون طی مراحل اعلام شده در بخشنامه راه اندازی شده و یا در حال راه اندازی است لازم است تا اقدامات قانونی لازم بر اساس مراحل یادشده به مورد اجرا گذاشته شود و همچنین معاونین امور عمرانی استانداری ها مسئول نظارت بر حسن اجرای بخشنامه مذكور می‌باشند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : - -

نظر شما در مورد : امکان تاسیس دانشگاه علمی کاربردی از سوی شهرداری‌ها + جزئیات

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها