مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2366 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 شهریور 1392 -ساعت : 19:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگاه به شورا ابزاری و تشریفاتی نیست

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران

نگاه به شورا ابزاری و تشریفاتی نیست

مازند شورا: معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: در شریعت اسلامی جایگاه شورا بسیار متعالی است و برخلاف نظام های غیراسلامی نگاه به مقوله شورا یک نگاه ابزاری و تشریفاتی نیست.

مازند شورا: هادی ابراهیمی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم تحلیف منتخبین چهارمین دوره شورای شهر ساری با اشاره به اینکه جایگاه شورا و نهاد شورا مشخص است، اظهار داشت: انسان موجود اجتماعی ، اشرف مخلوقات و خلیفه الله است.

وی  افزود: همکاری و تبادل فکری در بین انسان ها نیازها ، خواسته ها و علائق اورا برآورده می سازد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه تبادل فکری و هم اندیشی در شورا نیز یکی از ظرفیت های مهم است ، تصریح کرد: دین اسلام نیز تبادل فکری را یک امتیاز مهم برای بشر در نظر گرفته است.

ابراهیمی بیان کرد: شورا یک مکانیزم نظارتی است که از استبداد و خود کامگی  و همچنین باید از زد و بندها، فساد و قدرت جلوگیری کند.

وی با تاکید براینکه شورا باید در مسیر اصلی کارکرد خود حرکت کند، گفت: شورا باید به دور از هیاهو و جنجال های سیاسی به وظایف خود عمل کند.

ابراهیمی با بیان اینکه در قانون اساسی اختیارات و وظایف شورا مشخص کرده است، تاکید کرد: یکی از وظایف شوراها انتخاب شهردار به مدت 4 سال است و اگر شهردار منتخب در مسیر قانون نباشد نسبت به تغییر آن باید اقدام گردد.

وی با اشاره به اینکه منتخبین شوراها امروز در برابر قرآن و مردم سوگند یاد کردند، اظهار داشت: یکی از عادت های نادرست در استان زیر پای یکدیگر را خالی کردن و زیرآب هم زدن می باشد که این امرموجب تضعیف استان در بخش های مختلف می شود.

جواد واحدی فرماندار ساری نیز با بیان اینکه در مرکز مازندران باتوجه به ظرفیت ها ، پتانسیل ها و قطب هایی که وجود دارد، اظهار داشت: اعضای شورا و مسئولین استان باید توسعه شهر را سرلوحه امورات خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه اعضای جدید باید تقوای الهی در دستور کار خود قرار دهند، افزود: رقابت انتخاباتی باید به رفاقت تبدیل شود و برای توسعه شهری استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید برنامه ریزی کلان داشته باشند، تصریح کرد: در عملکرد اعضای شورا توسعه حرف اول را بزند و نیاز به خدمت ، هم افزایی، اتحاد و همسویی داشته باشند و اگر دغدغه اصلی شورا و مسئولین توسعه استان و شهر است باید در کنار هم وحدت و خدمتگزاری داشته باشند.

فرماندار با بیان اینکه مهمترین مسئله ای که باید در دستور کار استان قرار می گرفت، اظهار داشت: در همه استانهای کشور ، سرانه خدمات لحاظ شده اما برای مازندران متاسفانه سرانه یک و نیم یا یک درصد را در بودجه مشاهده نمی کنیم که امیدواریم بتوانیم برای توسعه شهر هزینه شود.

مشکل ترافیک و زباله رفع شود

واحدی بحث پروژه های عمرانی را از اقدامات مهم شورا و شهرداری اعلام کرد و گفت: باید مشکلات عمرانی ترافیک و زباله در شهر برطرف شود.

همچنین رئیس شورای شهر ساری در سومین دوره گفت: سومین دوره شورای شهر ساری عملکرد مثبتی داشت و بودجه پیش بینی شده شهرداری و شورای شهر 23 میلیارد تومان بود که از این میزان بیش از 16 میلیارد تومان محقق شد.

فرامرز نقیبی بیان کرد: امروز 116 میلیارد تومان بوجه تامین شد ودر دوره نخست تا سوم 3 میلیارد تومان و در سوم شورا 100 میلیارد تومان کمک دولتی داشتیم.   
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر،مازندران، - -

نظر شما در مورد : نگاه به شورا ابزاری و تشریفاتی نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها