نظارت بر انتخابات شوراها به مرجع دائمی نیاز دارد/ شورای نگهبان بر انتخابات شوراها نظارت کند

تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 خرداد 1396 - ساعت : 11:30

کد مطلب: 23786 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یوسفیان ملا:

نظارت بر انتخابات شوراها به مرجع دائمی نیاز دارد/ شورای نگهبان بر انتخابات شوراها نظارت کند

مازندشورا: نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی معتقد است شورای نگهبان می تواند بر انتخابات شوراها نیز نظارت داشته باشد

مازندشورا: عزت الله یوسفیان ملا در رابطه با لزوم اصلاح قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: برای نظارت بر انتخابات یک مرجع دائمی لازم است و مرجع مقطعی نمی‌تواند بر انتخابات شوراها نظارت کند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعنوان مثال مرجع دائمی در وزارت کشور معاون سیاسی و اداره انتخابات است که در طول سال کار می‌کنند و شورای نگهبان نیز در استان‌ها و شهرستان‌ها در طول سال در زمینه انتخابات فعالیت می‌کنند.

وی با در طول سال برای انتخابات در شورای نگهبان و وزارت کشور برنامه ریزی ها انجام می‌شود، افزود: اما متاسفانه در مجلس به صورت خلق الساعه هیات مرکزی نظارت و هیات های استانی، شهرستانی و بخش تشکیل می‌شوند که بعد همانند یخ آب می‌شوند و اثری از آن‌ها نمی ماند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه در اصل صدم قانون اساسی وقتی شوراها را تعریف کردند ، وظایف شورای نگهبان را نظارت بر انتخابات مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری دانسته و اسمی از نظارت بر انتخابات شوراها نیاورده است، متذکر شد: شورای نگهبان می‌تواند تفسیر کند که آیا این موضوع حصر است و این شورا نمی‌تواند بر انتخابات دیگری نظارت کند یا تمثیل است و شواری نگهبان می‌تواند بر انتخابات دیگر نیز نظارت کند.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به اعتقاد ما شورای نگهبان می تواند بر انتخابات شوراها نیز نظارت داشته باشد، ادامه داد: کار نظارت بر انتخابات شوراها به حدی است که شورای نگهبان اگر بخواهد بدون ساز و کار نظارت کند به مشکل بر می خورد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان و مجلس در نظارت بر انتخابات مجلس دچار مشکل شدند و در بررسی صلاحیت ها نیز اتفاقات مناسب رخ نداد و  همه به این نتیجه رسیدند که تشکیلات دائمی برای نظارت بر انتخابات شوراها تعیین شود.


منبع : خانه ملت

برچسب ها : #نظارت بر انتخابات شوراها به مرجع دائمی نیاز دارد/ شورای نگهبان بر انتخابات شوراها نظارت کند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نظارت بر انتخابات شوراها به مرجع دائمی نیاز دارد/ شورای نگهبان بر انتخابات شوراها نظارت کند

*

*


X https://sport45.site/