مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2379 -تاریخ انتشار : دوشنبه 11 شهریور 1392 -ساعت : 09:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر ماندگاری شهردار فعلی ساری در دوره چهارم

در آخرین جلسه شورای سوم شهر ساری مطرح شد:

تاکید بر ماندگاری شهردار فعلی ساری در دوره چهارم

مازند شورا: آخرین جلسه شورای اسلامی شهر ساری در دوره سوم در حالی با حضور اکثریت اعضا برگزار شد که اعضای شورا ضمن ارتقا فرهنگ حقوق شهروندی در جامعه، بر ضرورت ماندگاری شهردار فعلی ساری در دوره چهارم تاکید شد.

مازند شورا: آخرین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ساری در دوره سوم عصر یکشنبه در صحن شورا با حضور شهردار و شش عضو فعلی شورای شهر برگزار شد.
 
میر صالح صالجی نیا، نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری و مسئول جلسه با تقدیر از خدمات اعضای شورای شهر ساری در دوره سوم، اظهار کرد: سه عضو شورای سوم که از حضور آنها در دوره چهارم بی نصیب هستیم امیدواریم در تصمیمات شهری و توسعه ای استان از آنان استفاده شود.
 
سازمان غیرمنسجم در شهرداری
 
مهدی رضایی فرح آبادی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساری در سخنانی با اشاره به اینکه شهرداری ساری در شش سال اخیر فاقد سازمانی منسجم بوده است، اظهار کرد: قالب نیروهای انسانی جذب شده در این نهاد مرکز استان غیرکارشناسی بوده و این اقدام سبب هدر رفت منابع و از بین بردن تفکر نخبگان از فضای شهری شده است.
 
وی بیان کرد: سیاست بازی برخی مدیران شهری در سال های اخیر در برهه هایی خاص بسیار بوده و این امر سبب شد تا فراکسیون های خاص با اقلیت های متعدد با هدف مطامع شخصی در صحن های شهرداری و شورا تشکیل شده است.
 
محمد حسن محمدی کیادهی، دیگر عضو شورای اسلامی ساری با اشاره به بازدید اخیر خود از طرح های دریای شهر ساری، اظهار کرد: در این بازدید مشخص شد که اکثر طرح های دریای مرکز استان تعطیل بوده و طرح های فعال از کیفیت پایینی از حیث خدمات دهی برخوردار هستند.
 
نارضایتی از اسکان مسافران
 
وی با بیان اینکه در این بازدیدها فعالیت های عمرانی و رفاهی شهرداری ساری در برهه کنونی نسبت به سال قبل آن از رضایت مسافران برخوردار بوده است، افزود: البته بسیاری از مسافران از گرانی کسبه  انتقاد کردند و خواستار نظارت بیشتر اصناف برای تنظیم بازار در سواحل شدند.
 
محمدی کیادهی گفت: مسافران از روند ساماندهی اسکان در سطح شهرساری ناراضی بودند.
 
وی در آخرین سخنرانی خود در شورای سوم از همکاری رسانه های حوزه شهری و شورا تقدیر کرد و گفت: اگر چه بنده از برخی رسانه ها انتقاد دارم ولی از هیچ فرد رسانه ای گله مند نیستم و نگرانی های بنده در رسانه صرفا در راستای توسعه و پیشرفت شهری بوده است.
 
این عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه بنده در گذشته فعالیت هایی در رسانه های استان داشتم، اظهار کرد: از آنجایی که توفیق حضور خدمت رسانی بنده به شهروندان در دوره چهارم میسر نیست، قصد داریم با ایجاد سایت خبری، مطالبات شهروندان ساروی را به اطلاع مسئولان برسانم.
 
ارتقا فرهنگ شهروندی
 
سید مهدی احمدی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر در دوره سوم با اشاره به اینکه عدم حضور بنده در شورای چهارم به مفهوم بی اطلاعی بنده از فعالیت های سیاسی و اجتماعی مرکز استان نیست، تصریح کرد: بنده به عنوان فعال سیاسی و اجتماعی ساری را ترک نخواهم کرد و از طریق حضور در محافل رسانه ای و به عنوان عضو هیئت منصفه مطبوعات در جمع رسانه ها خواهم بود.
 
وی در بخش دیگری از  سخنانش با اشاره به اینکه شهرداری ساری در جهت ارتقا فرهنگ شهروندی تلاش کند، اظهار کرد: در صورت تقویت حقوق شهروندی، مشارکت مردم در حوزه های فرهنگی اجتماعی بیشتر خواهد شد.
 
احمدی با بیان اینکه شهرداری ساری در جهت اجرایی کردن پروژه های بزرگ شهر ساری نظیر شهر بازی، خروج پادگان و ساماندهی حاشیه رودخانه تجن مرکز استان اقدام کند در عین حال از اعضای شورای چهارم خواست تا با رای قاطع خود به شهردار فعلی ساری، مهدی عبوری را در جهت تیل به اهداف توسعه ای مرکز استان کمک کنند.
 
سید محمد آقامیری، دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه مدیریت شورایی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است، افزود: این نهاد شورایی سبب شد تا بسیاری از تصمیم گیری های شهری و روستایی در مناطق کشور با مشارکت مردم و منتخبان ان در شورایی صورت گیرد.
 
وی با اشاره به برگزاری مراسم معرفی اعضای هیئت رئسیه و شهردار ساری در دوره چهارم در عصر سه شنبه هفته جاری، از فرماندار خواست تا با نصب تلویزیون شهری، نظرات موافقان و مخالفان را به سمع و نظر شهروندان برساند و ترتیبی اتخاذ شود تا رسانه ها در این جلسه حضور یابند.
 
آقامیری با بیان اینکه شایعاتی مبنی بر نحوه انتخاب شهردار آینده ساری از سوی تعدادی از منتخبان در سطح شهر ساری صورت گرفته
 
تلاش رسانه ها برای انتخاب استاندار بومی
 
آقامیری با بیان اینکه رسانه های مازندران در انتخاب استاندار آتی مازندران کمتر از نقل قول استفاده کنند، افزود: رسانه ها باید تلاش کنند تا یک فرد غیرمازندرانی تصدی استانداری مازندران را مدیریت نکند.
 
وی افزود: شایعات صورت گرفته در سطح شهر سبب تکدر خاطر برخی شهروندان و بزرگان شهر شده است.
 
جمال باقری، دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز با اشاره به اینکه خدمت شهرداری سار در سال های اخیر خوب بوده است، اظهار کرد: میزان خدمات ارائه شده در شهرداری در خور شان شهروندان نیست.
 
وی با بیان اینکه شهرداری ساری در حوزه مرمت سطح شهر بیشتر ظاهر شود، افزود: کنده کاری های سطح شهر باید رفع شود.
 
مهدی عبوری، شهردار ساری با اشاره به اینکه برخی پروژه ها در سطح شهر به دلیل تحریم ها از سوی پیمانکاران متوقف شده است، اظهار کرد: ساری دارای 5 هزار هکتار وسعت بوده و ترمیم فرسودگی سطح شهر نیازمند زمان بیشتری دارد./ تسنیملینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری، شورای شهر، عبو - -

نظر شما در مورد : تاکید بر ماندگاری شهردار فعلی ساری در دوره چهارم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها