مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 23866 -تاریخ انتشار : شنبه 13 خرداد 1396 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بیانیه ی اعتراضی جمعی از خبرنگاران مازندرانی نسبت به روند برگزاری انتخابات خانه مطبوعات

بیانیه ی اعتراضی جمعی از خبرنگاران مازندرانی نسبت به روند برگزاری انتخابات خانه مطبوعات

مازندشورا: جمعی از خبرنگاران مازندرانی نسبت به روند برگزاری انتخابات خانه مطبوعات مازندران بیانیه ای صادر کردند که یک نسخه از آن را در اختیار پایگاه خبری مازندمجلس قرار داده اند مه متن کامل آن از نظرتان می گذرد:

مازندشورا:

بسم الله الرحمن الرحیم

مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران
اعضای محترم هیات رییسه مجمع عمومی انتخابات خانه مطبوعات مازندران

سلام علیکم:
احتراما، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مهمانی خدا،  اینجانبان جمعی از نامزدهای انتخابات خانه مطبوعات استان مازندران، مراتب تقدیر و تشکر خویش را بابت برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات استان مازندران در تاریخ 10/3/1396 از دست اندرکاران اجرایی انتخابات ابراز داشته، ولی در عین حال مراتب اعتراض خویش را در خصوص روند برگزاری این انتخابات، با عنایت به مفاد قانونی اساسنامه خانه مطبوعات مازندران که بصورت مکرر نقض گردیده است، به شرح ذیل اعلام و خواستار رسیدگی و احقاق حقوق از دست رفته اصحاب رسانه در این زمینه می باشیم:
1- تغییر در تعداد اعضای خانه مطبوعات در روز برگزاری انتخابات از موضوعات پرابهامی است که می بایست بدان توجه ویژه ای گردد. بطوری که ساعت 8 صبح روز چهار شنبه تاریخ 10/3/1396 و به دلالت سامانه خانه مطبوعات، 247 نفر عضو خانه مطبوعات بوده اند که در عین ناباوری، پس از گذشت 4 ساعت از شروع انتخابات، 17 نفر از خانه مطبوعات حذف و اخراج و در راس ساعت 12، تعداد اعضا به 230 نفر رسیده بود. حال با عنایت به ثبت نام متقاضیان عضویت در خانه مطبوعات و احراز صلاحیت و بررسی پرونده آنان برای عضویت که از مدت ها پیش در دستور کار قرار داشته و اساسا کسانی به عضویت خانه مطبوعات در خواهند آمد که دارای شرایط احراز عضویت باشند، این تغییر در روز برگزای انتخابات چه تعبیری می تواند داشته باشد و اساسا این تغییر اعضا در روز برگزاری انتخابات توسط چه کسی و به چه نحوی انجام شد؟!.
2- با عنایت به اینکه ماده 45 اساسنامه خانه مطبوعات مازندران، شرايط اختصاصي براي بازرسي و عضويت در هيأت مديره را داشتن حداقل 25 سال سن به صراحت بیان می کند، متاسفانه در این انتخابات آقای حسین قاسمی فرزند عیسی، که نامزد عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات مازندران بوده است با توجه به مندرجات شناسنامه ای مشارالیه که تاریخ تولد وی را 27/11/1372 اعلام می دارد، دارای 23 سال سن بوده و شرایط اختصاصی برای عضویت در هیات مدیره را ندارد. حال چگونه است صلاحیت وی با نداشتن شرایط اختصاصی که محرز و متقن می باشد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مورد تایید قرار می گیرد؟!. لحاظ و بررسی این تخلف آشکار از سوی مسئولان اجرایی و برگزاری انتخابات انتظار ما بوده و حذف نام مشارالیه، از نامزدی عضویت در هیات مدیره و اعضای منتخب را خواستاریم.
3- آقای ساسان شیخی و به همراه همسر خود که از نامزدهای عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات بوده است، دسترسی به سامانه خانه مطبوعات جهت تایید اولیه متقاضیان را داشته است که این دسترسی اول اینکه می بایست با مصوبه و صورتجلسه هئیت مدیره خانه مطبوعات صورت می گرفت و دوم کسی که خود نامزد عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات می باشد چگونه می تواند وظیفه تایید اولیه متقاضیان را برعهده داشته باشد که با روح اخلاقی، قانونی و عرفی در تضاد است. حال چه کسی و با کدام مفاد و مستندات قانونی این اجازه را به یکی از نامزدهای عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات داده است که دسترسی به سامانه و تایید اولیه متقاضیان را داشته و در روند برگزاری ناسالم این انتخابات، تاثیرگذار باشد؟
4- با عنایت به ماده 43 اساسنامه خانه مطبوعات که کلیه شاغلان مطبوعات، پايگاه هاي خبري و نمايندگي ها و سرپرستي هاي روزنامه هاي سراسري و خبرگزاری ها که در بخش تحریریه و آن هم در قالب شغل اصلی و مستمر فعالیت می‌کنند را حائز شرایط عضویت در خانه مطبوعات می داند، متاسفانه افرادی که از سوی چند رسانه خاص در غرب مازندران عضو خانه مطبوعات شده اند، بر اساس بررسی های به عمل آمده از اصحاب رسانه نبوده و در اصناف دیگری مشغول به فعالیت می باشند که فعالیت در قالب شغل اصلی و فعالیت مستمر در آن از شرایط احراز عضویت در خانه مطبوعات است که به صراحت در ماده 43 اساسنامه بیان گردید.
5- بند 9 ماده 43 اساسنامه مطبوعات ارايه برگه عدم سوءپيشينه و نداشتن محكوميت كيفري موثر (محروميت از حقوق اجتماعي) را یکی از شرایط احراز عضویت در خانه مطبوعات می داند که متاسفانه یکی از نامزدهای عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات فاقد برگه عدم سوء پیشینه و نداشتن محکومیت کیفری موثر بوده و در عین حال اخبار خوبی از اشتهار نامبرده به انجام تخلفات و جرائم متعدد و مختلف به گوش نمی رسد. مضاف بر اینکه در تبصره 3 ذیل همین ماده از اساسنامه، به صراحت بیان می دارد، در صورتی که هر عضو در طول مدت عضویت خود حداقل یکی از شرایط عضویت را فاقد شود یا مشخص شود از ابتدا فاقد آن بوده، عضویت وی تا رفع آن لغو می شود. چنانچه فرد، عضو هیأت مدیره یا بازرس باشد عضويت يا مسئولیت وی نیز پايان مي‌يابد.
6- تبصره 5 ماده 22 اساسنامه اذعان می دارد که چناچه برخي از اعضا داراي سمت‌هاي مختلفي در رسانه‌ها باشند، تنها با آن سمتي كه عضو خانه مطبوعات شده‌اند، مي‌توانند براي عضويت در هيأت مديره اعلام نامزدي كنند. این درحالی است که آقای شهرام فهیمی رضایی با سمتی غیر از آنچه به عضویت خانه مطبوعات در آمده است برای عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات اعلام نامزدی کرده است.
حال از مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و اعضای محترم هئیت رییسه مجمع عمومی انتخابات استدعا می گردد با مداقه به دلایل ابرازی و با عنایت به اختیارات، تصمیم شایسته قانونی به عدم تایید اخذ بعمل آورده و نسبت به ابطال آرای مواخذه برخی از نامزدها و یا ابطال انتخابات اقدام فرمایند، تا ضمن عبرت اندوزی متخلفین، انتخاباتی آزاد و صحیح و مطابق با موازین قانونی را شاهد باشیم.
پیشاپیش از بذل عنایت و توجه سروران ارجمند، کمال امتنان و سپاس را داریم.

با تجدید احترام
جمعی از خبرنگارانلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیانیه ی اعتراضی جمع -

نظر شما در مورد : بیانیه ی اعتراضی جمعی از خبرنگاران مازندرانی نسبت به روند برگزاری انتخابات خانه مطبوعات

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها